جیمی جامپ

اولین جیمی جامپ دنیا کی بود ؟

کد مطلب : 77781زمان مطالعه : 3 دقیقه
در مسابقات فوتبال یا برخی از مسابقات زنده تلویزیونی افرادی به میدان مسابقه می آیند و در برگزاری مسابقات وقفه و خلل ایجاد می کنند که به آن ها جیمی جامپ گفته می شود.

جیمی جامپ چیست؟

اگر اهل تماشای مسابقات ورزشی باشید، احتمالا افرادی را دیده اید که با آمدن به میادین ورزشی در خلال مسابقه وقفه ایجاد می کنند، به این افراد جیمی جامپ می گویند.

جیمی جامپ در واقع خراب کاری جلب توجه کننده است که نه تنها در برگزاری مسابقات ورزشی خلل ایجاد می کنند بلکه مسابقات اتومبیلرانی، کنسرت های معروف موسیقی را هم بی بهره نگذاشته اند. در ادامه این مطلب از نمناک بیشتر با جیمی جامپ ها آشنا خواهید شد.

جیمی جامپ

به چه کسی جیمی جامپ می گویند؟

جیمی جامپ (jimi jump) به کسی می گویند که در خلال انجام مسابقه های ورزشی وقفه ایجاد می کند و خود را با حرکات پرشی ناگهانی و سریع به میادین ورزشی حساس می رساند.

بنیان گذار جیمی جامپ و اولین جیمی جامپ دنیا

اولین بار فردی به نام یومه مارکت -ای- کوت اسپانیایی که متولد 14 مارس 1976 در شهر سبادل منطقه کاتالونیای اسپانیا است، نام جیمی جامپ را برای خود برگزید، او عملیات پریدن داخل زمین مسابقه را «پرش» یا «جامپ» نام گذاری نموده است.

حضور جیمی جامپ در مسابقات اتومبیلرانی

جیمی جامپ نه تنها در میادین فوتبال بلکه در مسابقات اتومبیلرانی حضور یافت و مسابقات اتومبیلرانی در فرمول یک جایزه بزرگ اسپانیا 2004 در دور آمادگی، از میان تماشاچیان به سمت نقطه شروع مسابقه دوید.

مسابقات اتومبیل رانی

حضور جیمی جامپ در جام ملت های اروپا

در 4 ژوئیه 2004 در بازی فینال مسابقات جام ملت های اروپا 2004 بین یونان و پرتغال، جیمی جامپ به داخل زمین دوید و به سمت لوئیز فیگو کاپیتان پرتغال یک پرچم بارسلونا پرتاب کرد. علت این رفتار جیمی جامپ این بود که فیگو در سال 2000 از باشگاه بارسلونا به رئال مادرید نقل مکان کرده بود و باعث خشم هواداران خود شده بود.

حضور جیمی جامپ در مراسم اهدای جام بازی های فینال فیفا

در مراسم اهدای جام بازی های فینال فیفا 2010 جیمی جامپ برای گذاشتن یک کلاه قرمز روی جام به درون زمین پرید. اما قبل از اینکه موفق به گذاشتن پرچم روی جام گردد توسط مسئولین امنیتی فیفا بازداشت شد و از میدان بازی خارج گردید.

جیمی جامپ های معروف

جیمی جامپ ایران استرلیا

در بازی ایران استرالیا در زمانی که ایران با اختلاف دو گل باخته بود خودش را به تور دروازه ایران رساند و بازی را متوقف کرد.

حضور جیمی جامپ در مسابقات بزرگ آواز خوانی

جیمی جامپ مسابقات بزرگ آواز خوانی را نیز بی بهره نگذاشت و در مسابقات یوروویژن سال 2010 در نروژ هنگام اجرای هنرمند اسپانیایی به سمت سن رفت اما سریع توسط مسئولین امنیتی دستگیر شد و به پایگاه پلیس منتقل شد جریمه ای به مبلغ 15000 کرون نروژ را پرداخت نمود.

جیمی جامپ مسابقه آواز خوانی

حضور جیمی جامپ در برنامه تلویزیونی زنده

جیمی جامپ که به عنوان مهمان به یک برنامه تلویزیونی دعوت شده بود، بعد از مسابقه جام قهرمانان اروپا بین تیم های بارسلونا و پاناتینایکوس، ناگهان در برنامه در شبکه دو تلویزیون مجارستان دیده شد و کلاه سرخش را بر سر مجری برنامه گذاشت در حالی که نام بارسلونا را فریاد می زد.

جیمی جامپ ایرانی دیدار پرتغال و لهستان

فوتبالیست ایرانی 22 ساله متولد سوئیس و بازیکن تیم اف سی بسا بیل سوئیس به نام شمشیر کریمی، جیمی جامپ ایرانی است که نیز در جریان دیدار پرتغال و لهستان در یورو 2016در دقیقه 110 برای در آغوش گرفتن رونالدو به زمین مسابقه دوید و موجب ایجاد وقفه در بازی شد. او پس از دستگیری به پرداخت 500 یورو جریمه نقدی و ممنوعیت از بازگشت به فرانسه محکوم شد.

جیمی جامپ ایرانی

جیمی جامپ در بازی استقلال

در بازی استقلال مقابل ذوب آهن نیز جیمی جامپی به داخل زمین پرید و با سرعتی که داشت همه تماشاگران را شگفت زده کرده بود. این تماشاگر زیر لباسش شعار عجیب «من همانم، جوابم چه شد» را حک کرده بود. اما کسی متوجه منظورش نشد. لحظاتی از این بازی به خاطر او متوقف شد و تماشاگران حاضر در استادیوم حسابی به وجد آمدند.

حضور جیمی جامپ در لیگ بسکتبال NBA

نوجوانی آلمانی هنگام پرتاب پنالتی در دیدار تیم های میامی و دنور در لیگ بسکتبال NBA به داخل زمین پرید و باعث وقفه درمسابقه شد. وی پس از ورود به زمین توپ را برداشت و پرت کرد و سپس به میان تماشاگران فرار کرد. او توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد.

جیمی جامپ چیست ؟ + رازهای بسیار جالب و خواندنی

53
این مطلب مفید بود ؟30
منبع : بخش سرگرمی نمناک/ن/ز.ت
برچسب : آیا میدانید
وبگردی