اهمیت رویا
شاید با این جمله چندین بار روبرو شده اید که نباید رویاهایتان را به دیگران بگویید. اما چه عواملی باعث شده اند تا این جمله تبدیل به یک راه برای موفقیت شود؟

چرا نباید درباره رویاهاتون با دیگران صحبت کنید؟

همه ما در زندگی اهداف و رویاهایی را دنبال می کنیم که برای رسیدن به آنها باید نهایت سعی و تلاش خود را به کار گیریم. برخی از ما قبل از تحقق رویاهایمان آنها را برای دیگران بازگو می کنیم تا از آنها انرژی مثبت دریافت نموده و انگیزه بگیریم اما بر اساس تحقیقات بازگو کردن رویاها و اهداف برای دیگران به شما احساس کاذبی می دهد که فکر می کنید قدم مهمی برداشتید و در پی آن تلاش کافی نخواهید داشت و ممکن است از موفقیت فاصله بگیرید. دلایل دیگری که در این بخش از نمناک به آنها پرداخته ایم، نیز وجود دارد که بر اساس آنها نباید رویاهایمان را به دیگران بگوییم.

رویاهایتان متعلق به خود شماست

هنگامی که در اولین مرحله روشن شدن رویاهای خود هستید، بهتر است اهداف تان را برای خود نگه دارید زیرا این مرحله از زندگی که به ساختن و تعریف واضح رویای خود می پردازید در شکننده ترین حالت خود قرار دارد.

نیازی نیست رویاهای خود را برای حمایت، انتقاد، تشویق یا هر چیز دیگری در معرض افکار عموم قرار دهید، بگذارید رویاها در اعماق وجود تان آشکار شود تا ببینید چه اتفاقی می افتد.

رویا

ممکن است دیگران شما را دلسرد کنند

افراد سعی می کنند شما را متقاعد کنند که نمی توانید چنین کاری انجام دهید و ممکن است به شما بگویند رویاهایتان غیر واقعی اند و حتی بدتر از آن اینکه رویاهایتان به سخت کوشی نیاز دارد و شما برای آن ساخته نشده اید. وقتی افراد به شما می گویند، نمی توانید این فقط بازتابی از ناتوانی های خودشان است.

مورد تمجید و تعریف بیهوده قرار میگیرید

اگر رویاهایتان را بازگو کنید، ممکن است شخص مقابلتان به تمجید و تعریف شما بپردازد تا جایی که شما فکر کنید به موفقیت نزدیک شدید، به همین دلیل انگیزه شما کاهش یافته و انرژی تان برای حرکت به سوی هدفتان کاهش می یابد و همین باعث می شود تلاش کافی نکنید و مراحل را به درستی انجام ندهید و سرانجام شکست بخورید.

تمجید

نتیجه قابل پیش بینی نیست

اغلب افراد امیدها و رویاهای خود را با یکدیگر به اشتراک می گذارند و زیاد می بینیم اکثریت افرادی که با جسارت از رویاهای خود صحبت می کنند، انگار که قبلاً به نتیجه نهایی خود رسیده اند. قبل از صحبت با دیگران در مورد کاری که قصد انجام آن را دارید فقط شروع به انجام آن کنید و در مورد دیدگاه خود چیزی نگویید زیرا رویاها دائما در حال تغییر هستند و نمیتوان نتیجه را پیش بینی کرد برای همین بهتر است تا لحظه آخر و رسیدن به نتیجه ی نهایی، نزد خودتان محفوظ بماند.

ممکن است درگیر فرکانس های منفی شوید

مهم نیست چقدر رویاهای شخص دیگری شبیه شما به نظر می رسد فقط می توانید رویاهای خود را آنطور که می خواهید محقق کنید. همانطور که باید از خود و رویاهایتان در برابر فرکانس های منفی محافظت کنید.

برای محافظت آن را نزد خود نگه دارید و با رویاهای خود مانند یک نوزاد تازه متولد شده رفتار کنید. بدون توجه مناسب، تغذیه و تایید دائمی، همانطور که کودک رشد نمی کند رویاها رشد نخواهند کرد.از آنجایی که ممکن است هرگز همه کسانی که علیه شما هستند را نشناسید، گاهی اوقات بهتر است چیزهایی ناگفته باقی بمانند بنابراین اجازه دهید محصول کار شما به جایتان صحبت کند.

فکر منفی

کلید تحقق رویاها این است که آنقدر به آن ایمان داشته باشید که حتی اگر مجبور باشید به تنهایی آن را محقق کنید با کمال میل آن رل انجام دهید. اجازه ندهید کسانی که نمی توانند سرنوشت شما را کنترل کنند و شما را از انجام کاری که می خواهید باز دارند.

ذهن خود را فریب میدهید

وقتی برای کاری که قصد انجام آن را دارید بخود تبریک می گویید مغزتان آن را از قبل انجام شده در نظر می گیرد، بنابراین کمتر احساس می کنید که برای رسیدن به آن تلاش کنید.

فریب ذهن

انگیزه غافلگیر کردن دیگران را از دست میدهید

شوق غافلگیر کردن دیگران، به همه افراد انگیزه خوبی می دهد. به عنوان مثال، اگر هدفی دارید که برای رسیدن به آن کار کنید فقط اطلاعات کوچکی را به دیگران بدهید و منتظر آشکار شدن نتیجه بزرگ باشید، اگر افراد تا زمانی که به آن دست نیافته اید هیچ ایده ای برای هدف تان نداشته باشند، انگیزه بسیار بیشتری خواهید داشت.

چرا رویاهای با اهمیتت رو نباید با کسی درمیون بذاری؟

4.737
این مطلب مفید بود ؟352
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ن/ف.ن
وبگردی