تولد
خمیردندان عسلی
خمیردندان عسلی یک خمیردندان طبیعی و ارگانیک با استفاده از عسل و نمک است که میتوانید برای کودکان درست کنید.

آموزش ساخت خمیر دندان عسلی برای کودکان 

ساختن خمیردندان عسلی برای کودکتان یک ایده ی عالی است؛ زیرا به جای مواد شیمیایی از مواد تازه و طبیعی استفاده می کنید که بسیارهم  سالم است. این نوع خمیر دندان طبیعی و ارگانیک، آثار سوء برای دندان و لثه ها ندارد و با خواص درمانی متعددی که داراست، دیگر نگران بلعیدن احتمالی آن توسط کودکانتن نخواهید بود. در این بخش از نمناک چند روش تهیه خمیردندان عسلی را آورده ایم. 

خمیردندان عسلی

خمیردندان عسلی کودک با روغن نارگیل

برای تهیه این خمیر دندان به مواد اولیه ساده ای نیاز دارید که در ادامه لیست شده اند.

مواد لازم : 

-  2 قاشق غذاخوری روغن تازه نارگیل 
-   2 قاشق چای خوری سدیم بی کربنات
-   1 قاشق چای خوری عسل
-   24 قطره اسانس

طرز تهیه :

روغن نارگیل، سدیم ، عسل و اسانس را به خوبی ترکیب کنید تا زمانی که نرم شوند و در آخر در یک ظرف مناسب نگهداری کرده و روی آن را با یک درپوش بپوشانید.

نوع دیگری از خمیر دندان عسلی کودک

برای تهیه راحت خمیر دندان عسلی شما به دو نمونه مواد نیاز دارید، نمک و عسل. 

مواد لازم:

نمک کانی؛ معدنی یا نمک دریا     دو واحد
عسل                                   پنج واحد

طرز تهیه:

•    نمک طبیعی و عسل را با یکدیگر ترکیب نموده و مورد استفاده قرار دهید.
•    در صورت در دسترس نبودن نمک طبیعی از نمک موجود در بازار استفاده کنید.
•    به این خمیر دندان مواد دیگری چون عصاره نعناع یا دارچین ، یا سیاه دانه یا آبلیمو یا رب انار و... افزوده و مورد استفاده قرار دهید.

چند نمونه دیگر از خمیردندان عسلی 

  1.    به مخلوط نمک و عسل، سه تا پنج قطره عصاره نعناع (اسانس نعناع) بیافزایید تا دهان خوشبو شده و خاصیت ضدعفونی کنندگی این نوع خمیردندان افزایش یابد.
    2.    به مخلوط نمک و عسل، سه تا پنج قطره آبلیمو یا لیمو عمانی آسیاب شده و سه تا پنج قطره عصاره نعناع بیافزایید تا حس خوب طعم موهیتو در دهان ایجاد شده و دهانتان خوشبو و خنک گردد و آفت دهان سریعتر تسریع و عطش شبانگاهی رفع شود.
    3.    به مخلوط نمک و عسل، یک واحد رب انار بیافزایید زیرا این کار نه تنها موجب ایجاد حس خنکی و کاهش عطش شبانگاهی می شود، بلکه سبب استحکام لثه، کاهش خونریزی لثه ها، تسریع در درمان آفت قرمز و... خواهد شد.
    4.    به مخلوط نمک و عسل، یک واحد دارچین بیافزایید و از این خمیر دندان استفاده نمایید تا استحکام لثه ها افزایش و بزاق و آبریزی دهان در هنگام خواب کاهش یابد.
    5.    به مخلوط نمک و عسل، سیاهدانه (شونیز ) آسیاب شده، اضافه کنید، به خصوص اگر همیشه دچار آفت در دهان می شوید، افزودن سیاه دانه به عسل و نمک خاصیت ضدعفونی کنندگی خمیر دندان را افزایش می دهد.

فواید استفاده از این خمیر دندان

روغن نارگیل برای ایجاد احساس صافی در دندان، بی کربنات سدیم بعنوان تمیزکننده، اسانس برای خوشبو کردن نفس و عسل خام به جبران طعم سدیم مورد استفاده قرار می گیرد.

نکته مهم :

اگر در حال ترمیم دندان کودک تان هستید، به خصوص در هفته های اول؛ مطمئن شوید که از عسل خام برای این ترکیب استفاده نکنید.

خمیردندان عسلی برای کودکان بسازید+ فرمول خانگی

52
این مطلب مفید بود ؟20
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک /ن/ن.ح
وبگردی