کودک

چاقی شکمی در کودکان
خانواده های زیادی دارای فرزند چاق هستند ، بهترین پیشنهاد به آنها مشورت با یک متخصص تغذیه کودک است ، اما خود خانواده نیز می توانند با روش هایی چاقی شکمی در کودکان را درمان کنند.
کج خلقی کودکان

چرا کودکان فرانسوی کج خلق و بهانه جو نیستند؟

زمان مطالعه : 3 دقیقه
اغلب افراد از این موضوع مطلع هستند که کودکان اهل کشور فرانسه بسیار خوش فکر و فعال می باشند، اما والدین نمی دانند که دلیل اصلی کج خلقی نکردن کودکان فرانسوی چیست؟
ذرت برای کودکان

ذرت برای کودکان خوبه یا بد ؟

زمان مطالعه : 6 دقیقه
اغلب والدین به دلیل خواص و فواید "ذرت" قصد دارند آن را در رژیم غذایی کودک قرار دهند اما قبل از انجام این کار حتما باید از خواص، عوارض، باید و نبایدهای مصرف ذرت برای کودک اطلاع داشته باشید.
غذای کودک بیمار

اصول غذا دادن به کودک بیمار

زمان مطالعه : 5 دقیقه
والدین باید اصول تغذیه و غذا دادن به کودک را در دوران بیماری بدانند تا با تغذیه مناسب، به بهبودی سریع و تقویت سیستم ایمنی کودک کمک کنند.
عصبانیت کودکان

تربیت مخصوص جلوگیری از عصبانیت در کودکان

زمان مطالعه : 3 دقیقه
والدین اولین و مهم ترین افرادی هستند که در تربیت فرزند نقش دارند ، یکی از معضلات والدین امروزی خشم و عصبانیت کودکان است که بایستی از راه صحیح و اصولی کنترل شود.
ترک عادت کودک

بهترین روش ترک عادات بد کودکان

زمان مطالعه : 5 دقیقه
کودکان اگر عادت های بدی مثل ناخن جویدن و مکیدن شست پیدا کرده اند ابتدا باید به دنبال علت و ریشه آن بود و بعد اقدام به ترک دادن عادت بد کودک کرد.
بی اشتهایی کودک

علت بی اشتهایی کودک و راه حلی برای والدین

زمان مطالعه : 8 دقیقه
بی اشتهایی کودک می تواند ناشی از بدغذا بودن و یا یک بیماری باشد که برای اطمینان بهتر است یک آزمایش از او گرفته شود.
در رفتگی لگن نوزاد

از کجا بفهمیم نوزاد دچار در رفتگی لگن شده ؟

زمان مطالعه : 9 دقیقه
یکی از مشکلاتی که می تواند به صورت مادرزادی در نوزادان تازه متولد شده به وجود بیاید در رفتگی لگن آنهاست که در صورت عدم تشخیص به موقع ممکن است این مشکل قابل حل نباشد.
اسم دختر ترکی

زیباترین اسامی دخترانه ترکی به همراه معنی

زمان مطالعه : 10 دقیقه
امروزه اسم های دخترانه ترکی و ترکیه ای طرفداران زیادی در ایران دارد فهرستی جامع از این اسامی می تواند کمک شایانی در انتخاب اسم به شما بکند.
تقویت سیستم ایمنی کودکان

راه تقویت سیستم ایمنی کودک بدون دارو

تاریخ انتشار : 26 بهمن 1399زمان مطالعه : 7 دقیقه
کودکان کمتر به مسائل بهداشتی اهمیت میدهند این باعث میشود تا در برابر ویروس ها ضعیف باشند والدین با روش های خانگی می توانند سیستم ایمنی کودکشان را تقویت کنند.
دست در بینی کودکان

اجازه بدید کودک دماغش را بخورد !!

زمان مطالعه : 4 دقیقه
دست کردن در بینی یکی از عادات بد کودکان است اما طبق مطالعات انجام شده این عادت کودکان فایده ای دارد که والدین باید بدانند.
کنترل خشم کودکان

راهکارهای طلایی برای کنترل خشم کودک

زمان مطالعه : 6 دقیقه
اگر نگران خشمگین شدن و سلامت روانی کودک خود هستید باید با راهکارهای مناسب کنترل و مهار کردن خشم را به فرزندتان آموزش دهید.
کودک خجالتی

راه حل روانشناسان به والدین کودکان خجالتی

زمان مطالعه : 8 دقیقه
بعضی از کودکان کم رو پشت برچسب خجالتی بودن خود پنهان می شوند و تلاشی برای رشد مهارت های خود نمی کنند که همین باعث تضعیف اعتماد بنفس آن ها می شود.
آلرژی کودکان

از کجا بدونیم کودک به چی آلرژی داره ؟

زمان مطالعه : 6 دقیقه
پیشگیری بر درمان مقدم تر است. در مورد آلرژی کودکان نیز بهتر است موارد پیشگیری را حتی قبل از بارداری رعایت کنید تا کودک عزیزتان دچار بیماری آلرژی نشود.
فواید قصه گویی برای کودکان

به دلایلی مهم برای کودکتان داستان بخوانید

زمان مطالعه : 7 دقیقه
قصه گویی برای کودکان فواید زیادی دارد و تاثیرات فوق العاده ای در تقویت حافظه و یادگیری کودک می گذارد پس با روشی صحیح به قصه گویی برای فرزندانتان بپردازید.