نمناک سبک زندگی

بارداری و نوزاد

بارداری

فصل تابستان برای باردار شدن خوب است


محققان می گویند تابستان بهترین فصل برای بارداری است. این موضوع نه تنها روی خلق و خوی نوزاد در آینده بلکه روی سلامت عمومی او بویژه اگر دختر باشد اثر مثبت خواهد داشت.
شیر مادر

نکاتی ارزنده در نگهداری از شیر مادر


مادران شاغل گاهی لازم می شود شیر خود را بدوشند و به وسیله فنجان، قاشق، قطره چکان، سرنگ و یا حتی لوله معده به کودک بخوراند اصول و نگهداری شیر مادر را در این مطلب بخوانید.
بارداری

خطرات و عوارض بارداری دوقلویی


خیلی از مامان ها دنبال این هستند که چیکار کنم دوقلو باردار شم.با خوندن این مقاله و آشنایی با خطرات بارداری دوقلویی چه برای جنین و چه برای مادر ممکنه از تصمیمی که داشتن پشیمون بشن.
استامینوفن

اثرات منفی استامینوفن در جنسیت جنین


دانشمندان به زنان هشدار داده اند که هنگام بارداری در مورد مصرف استامینوفن احتیاط کنند زیرا این مسکن رایج ممکن است بر روی توان باروری کودکان پسر تاثیر منفی بگذارد.
کمردرد بارداری

این نوع کمردرد در بارداری یعنی خطر!


“کمردرد بارداری” انواع مختلف و به طبع علل متفاوتی دارد که زن حامله با توجه به علائم همراه این دردها می تواند از وضعیت خود آگاه شود ، کمردردی که همراه با تب و خونریزی است با کمردرد بی حسی متفاوت است.
خنده نوزاد

علت خنده نوزاد در خواب چیست ؟


خنده نوزاد در خواب برای همه جالب و خوشحال کننده است اما بهتر است بدانید این خنده های نوزاد واقعی نبوده و نشانه شادی او نیست.
مادران شیرده

تاثیرات روزه گرفتن مادران شیرده بر فرزند


با توجه به اینکه شیر مادر برای حفظ سلامت و رشد شیرخواران به ویژه در 6 ماه اول زندگی اهمیت زیادی دارد، تاکید کرد: آموزش مادران شیرده که قصد روزه داری دارند در حفظ سلامتی مادر و کودک نقش موثری خواهد داشت.