کاچی زایمان
“کاچی زایمان” یک دسر بسیار خوشمزه و مقوی می باشد و کاچی برای بعد از زایمان بسیار توصیه می شود تا انرژی از دست رفته را بدست آورد.

طرز تهیه کاچی برای بعد از زایمان:

کاچی زایمان از بهترین و مقوی ترین دسرهای سنتی ایرانی است که مادر بزرگ ها به بهترین شکل این غذا را برای تقویت بدن زن زائو می پختند البته این دسر خوشمزه در وعده صبحانه و عصرانه نیز مصرف می شود.

کاچی زایمان

مواد لازم کاچی زایمان:

مواد لازممقدار
کره حیوانی4 قاشق آب شده
آب ولرم2.5 لیوان
عسل یا نبات  به میزان لازم
گلاب2 قاشق غذاخوری
زعفران دم کردهبه میزان لازم
پودر دارچینبه میزان لازم
گردو، فندق، پسته و بادامبه میزان لازم
زردچوبه2 قاشق غذاخوری
آرد گندم150 گرم

دستور تهیه کاچی زایمان خانگی:

مرحله اول

ابتدا یک قابلمه مناسب را انتخاب کنید و آرد را درون آن بریزید و روی شعله متوسط قرار دهید و سپس آن را تفت دهید تا خامی آرد از بین برود و رنگ آن به قهوه ای بزند.

مرحله دوم

بعد از اینکه آرد را به خوبی تفت دادید کره حیوانی را درون قابلمه بریزید و به مدت 3 الی 4 دقیقه هم بزنید و سپس قابلمه را از روی شعله برداشته و شروع به اضافه کردن آب ولرم به آرد می کنیم و مرتب با یک همزن دستی میزنیم تا آرد گلوله گلوله نشود، اگر دیدید آرد گلوله گلوله می شود آن را از صافی عبور دهید تا باز شود.

مرحله سوم

بعد از اینکه مرحله قبل را به خوبی انجام دادید و آرد به غلظت مطلوبی رسید(غلظت آرد سلیقه ای است) دوباره آن را روی شعله قرار دهید و عسل و یا نباتی که آماده کرده اید را درون قابلمه بریزید و به طور مداوم هم بزنید تا مواد در آب حل شود.

مرحله چهارم

 در این مرحله شما وقتی دیدید که آب موجود در قابلمه به جوش آمده گلاب ، زردچوبه و زعفران دم کرده را درون قابلمه بریزید و دوباره هم بزنید و این کار را تا زمانی ادامه دهید تا وسط قابلمه حباب هایی را مشاهده کنید و زمانی این حباب ها را دیدید شما باید 2 دقیقه هم زدن را ادامه دهید و سپس شعله را خاموش کنید و یک دم کنی روی قابلمه قرار دهید تا به خوبی دم بکشد.

برای دم شدن کاچی حدود 15 دقیقه زمان لازم است و سپس شما می توانید با پودر دارچین و مغزهای آسیاب شده آن را تزیین کنید و به زائو بدهید تا این دسر خوشمزه و مقوی را نوش جان کند و انرژی از دست رفته خود را بدست آورد.

نکات تکمیلی در مورد کاچی زایمان

زمان آماده سازی مواد اولیه و مایحتاج آن حدودا 20دقیقه
و زمان پخت و انتظار آن در حدود 25دقیقه میباشد .
کاچی زایمان را می توانید در وعده صبحانه - دسر - سرو کنید .
توجه نمایید مقدار مواد اولیه و دستور تهیه برای 3 نفر مناسب میباشد .

طرز تهیه کاچی زایمان خانگی خوشمزه و مقوی (کاچی زائو)

4.4175
این مطلب مفید بود ؟15421
وبگردی