فواید پیلاتس
پیلاتس از محبوبیت خاصی در میان خانم ها برخوردار است. فواید و تاثیرات آن بر بانوانی که این ورزش را انجام میدهند باعث این محبوبیت شده است.

فواید حرکات پیلاتس برای بدن خانم ها و آقایان

پیلاتس ورزشی است که اکثر افراد در مورد آن چیز هایی شنیده اند و خیلی ها هم در باشگاه آن را انجام می‌ دهند. در این قسمت از نمناک قصد داریم توضیح دهیم؛ که اگر شما هر روز پیلاتس انجام دهید، چه اتفاقی برای بدن تان می افتد و آیا می توانید به اندازه کافی از مزایایِ آن بهره مند شوید یا خیر؟

پیلاتس ورزشی است که باعث تقویت عضلات می شود. انعطاف پذیری بدن را افزایش می دهد و شکل بدن شما را بهبود می بخشد و می توانید با استفاده از آن؛ بدن تان را تقویت کنید و فواید زیادی برایتان خواهد داشت که همانطور که در این بخش از نمناک میخوانید، مهم ترین از این فواید عبارتند از:

مناسب برای پوزیشن بدن

ما باید یاد بگیریم که بیش از حد خم نباشیم یا بیش از حد به دست و پایمان فشار وارد نکنیم. پیلاتس باعث می شود که به صورت ناخودآگاه در طول زمان متوجه شوید که پوزیشن درستی دارید و بدن تان فرم مناسبی به خود؛ خواهد گرفت‌.

افزایش انرژی

پیلاتس جزء آن دسته از ورزش‌ هایی است که اگر هر روز آن را انجام دهید، باعث افزایش انرژی، بهبود وضعیت قلب برای اکسیژن رسانی به بدن و از بین رفتن تنش ها خواهد شد.

کاهش خطر ابتلا به سرماخوردگی

پیلاتس سیستم ایمنی را قوی می کند. مشکلاتی مانند عطسه، سرفه و گلو درد را نیز بهبود می بخشد. البته نمی‌ توان آن را درمانی برای سرماخوردگی دانست اما به طور کل تقویت سیستم ایمنی باعث می‌ شود که کم تر به این نوع ویروس ها دچار شوید.

سرماخوردگی

بهبود توده عضلانی

اگر می خواهید که از سر تا نوک پا؛ توده عضلانی قوی و محکمی داشته باشید، حتماً باید پیلاتس انجام دهید. انجامِ پیلاتس باعث می‌ شود که عضلات ماهیچه های شما تقویت شوند و کالری سوزی خوبی هم داشته باشید.

کاهش درد بدن در دوران قاعدگی

پیلاتس به شما کمک می کند تا درد کم تری را در بدن تجربه کنید، زیرا ناراحتی ها و مشکلات را از بین می‌ برد و باعث بهبود حال تان می شود. می توانید از آن به عنوان ورزشی استفاده کنید که درد های قاعدگی را نیز کم تر می‌ کند.

افزایش سطح خلاقیت

پیلاتس به شما کمک می کند تا سطح خلاقیت خود را بالا ببرید. ذهن تان را باز می‌ کند، استرس تان را کاهش می دهد، قدرت خیال پردازی تان را بالا می‌ برد و باعث می شود که بتوانید مسائل و مشکلات را به راحتی در ذهن تان حل و فصل کنید و چاره ای بیندیشید.

افزایش خودآگاهی

پیلاتس به شما کمک می‌ کند تا خود آگاهی‌تان را بالا ببرید. باعث از بین بردن نقاط ضعف و تقویت نقاط قوت می شود. باعث می شود که خودتان را بهتر بشناسید و همین در امور روزانه هم به شما کمک خواهد کرد.

بهبود وضعیت خواب

پیلاتس باعث ترشح هورمون هایی در بدن شده و باعث می شود که شب ها خواب آرام تری داشته باشید. سیستم ایمنی تان را هم تقویت می‌ کند و به شما کمک می ‌‌کند تا از دیابت نوع 2 و بیماری‌ های قلبی دور باشید.

بهبود وضعیت عاطفی و ذهنی

پیلاتس نه تنها جسم تان را بهبود می بخشد، بلکه باعث تناسب اندام هم می شود؛ همچنین به شما کمک می کند تا وضعیت ذهنی خود را آرام کنید و بتوانید از لحاظ عاطفی هم حالِ خوبی داشته باشید.

فواید؛ ورزش پیلاتس دقیقا واسه چی خوبه؟

3.813
این مطلب مفید بود ؟103
منبع : بخش ورزش و تناسب اندام نمناک/ن/ش
برچسب : ورزش پیلاتس
وبگردی