گیاهان آپارتمانی
گیاهان آپارتمانی تاثیر زیادی در زیبایی خانه ما دارند اما یکی از بهترین و مفیدترین اثرات برخی از گیاهان آپارتمانی بر روی تنفس و ریه است.

گیاهان آپارتمانی مفید برای ریه و تنفس راحت

هیچ چیز به اندازه قرار دادن گیاه در خانه نمی تواند دکوراسیون شما را زیبا کند. جالب است بدانید که وجود گیاهان فواید زیادی هم دارد و باعث افزایش سلامت هوای داخل منزل، افزایش انرژی و به طور کل سر زندگی و نشاط می شود. در این قسمت از نمناک قصد داریم گیاهان آپارتمانی را به شما معرفی کنیم که وجود آن ها در خانه باعث می شود تا راحت تر نفس بکشید.

گیاه مار

گیاه مار یکی از سرسخت‌ترین گیاهانی است که می توانید در منزل نگهداری کنید. این گیاه در نور کم و آب کم خیلی خوب دوام می آورد. زیبایی آن هم بسیار زیاد است و شاخ و برگ آن می تواند تا هر چقدر که دلتان بخواهد؛ رشد کند. وجودِ گیاه مار در خانه باعث تمیز شدن هوای داخل شده و سم بنزن (که به ریه ها حمله می کند) را از بین می برد و در نتیجه شما با وجود این گیاه؛ تنفس بهتری خواهید داشت.

گلدان

گیاه عنکبوت

گیاه عنکبوت یکی از سازش پذیرترین گیاهانی است که می ‌توانید در خانه نگهداری کنید. کافی است که این گیاه را در معرض نور غیر مستقیم با خاکی با زهکشی مناسب قرار دهید. این گیاه به خوبی فضای خانه را تمیز می کند. مطالعات نشان می دهند که عاملی برای پاکسازی هوا نیز خواهد بود و 95 درصد مواد سمی از جمله فرمالدهید را از بین می برد که وجود آن عاملی برای حساسیت پوست، چشم، بینی و گلو است.

پیچک انگلیسی

پیچک می تواند یکی از بهترین گزینه هایی باشد که آن را داخل خانه نگاه می دارید، زیرا وجود آن باعث از بین بردن ماده شیمیایی سمی به نام بنزن می شود که وجودش در منزل باعث آسیب به سیستم ایمنی و باروری خواهد بود؛ به شرطی که این گیاه را در یک محیط مرطوب با نور ملایم قرار دهید تا هوا را به خوبی تمیز کند.

پیچک انگلیسی

گل داوودی

گل داوودی هوا را به خوبی تمیز می‌ کند. مطالعات نشان می‌ دهند که می‌ تواند تا 61 درصد فرمالدهید، 53 درصد بنزن و 41 درصد گازهای سمی دیگر را از بین ببرد. تنها چیزی که باید برایش فراهم کنید، نور کافی و کامل و آب دادن های منظم است.

فیکوس بنجامین

فیکوس بنجامین یکی از گیاهان شیکی است که محیط خانه را زیبا می کند؛ اما علاوه بر زیبایی هوا را هم پاکیزه خواهد کرد و 48 درصد فرمالدهید و 30 درصد بنزین را از بین می برد. فقط باید نور خورشید را به آن برسانید و خاک آن را نیز مرطوب نگه دارید.

فیکوس بنجامین

ژربرا

این گیاه باعث افزایش کیفیت هوا می‌ شود و تا 50 درصد فرمالدهید و 68 درصد بنزن را از بین می برد. کافی است که آن را در یک محیط پر نور قرار دهید و هر زمان که احساس کردید خشک شده، به آن آب برسانید تا هم از زیبایی آن بهره‌مند شوید و هم هوای پاکیزه و تمیز را در خانه تجربه کنید که تنفس در آن راحت است.

گیاهان آپارتمانی که کمک میکنن راحت تر نفس بکشیم

4.860
این مطلب مفید بود ؟573
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک /ن/ن.ح
وبگردی