برنامه نویسی علم و دانشی است که می توان بر اساس آن هرچیزی را که الکتریکی باشد، برنامه ریزی و کنترل کرد. این اتفاق به قدری امروز پیشرفت کرده است که تقریبا تمام زندگی همه ما را در برگرفته است.

از این رو می توان به راحتی و با اطمینان گفت که کسانی که علم و دانش این داستان را داشته باشند مسلما بازار کار خوبی خواهند داشت و اگر کمی در این قضیه حرفه ای تر باشند و بتوانند انواع خلاقیت های مختلف را در کار خود به کار ببرند مسلما نه تنها در ایران بلکه در سراسر دنیا خواهان خواهند داشت. این یعنی داشتن یک موقعیت مناسب برای شغلی پردرآمد و در نهایت برای یک زندگی عالی. اما برای شروع هر کاری از جمله برنامه نویسی همیشه یک ابهام و سردرگمی وجود دارد.

این ابهام و سردرگمی بیشتر از این جهت است که نمی دانیم از کجا باید کار را شروع کنیم. در مورد زبان برنامه نویسی این ابهام کمی بیشتر وجود دارد. چرا که تعداد زبان های برنامه نویسی تعداد کمی نیست و هر کدام مزایای خاص خودش را دارد. وقتی درباره هرکدام از آنها نیز تحقیق می کنیم، متوجه می شویم که هر کدام می تواند آینده ای درخشان را برای ما رقم بزنند. این سخن به هیچ وجه دروغ نیست. اما مسئله اصلی اینجاست که مسیر شروع اکثر زبان های برنامه نویسی غالبا یکی است. این ادامه مسیر است که مشخص می کند شما می توانید با چه برنامه ای اهداف خود پی بگیرید.

از طرف دیگر بسیاری از ما از همان ابتدا نمی دانیم دقیقا به کدام بخش از برنامه نویسی علاقه مند هستیم. از این رو شاید زبانی را انتخاب کنیم که بعدها چندان به درد ما نخورد. همین موضوع باعث می شود که کمی محتاطانه عمل کنیم. اما وقتی زبانی مانند پایتون ایجاد شد تقریبا تمام این مشکلات از بین رفت. پایتون با قابلیت هایی که دارد باعث شده است که برای هر نوع کاری، از ساده تا پیچیده ترین کارها، حتی تا یادگیری ماشین و ... مناسب باشد. بجز این زبان نزدیک پایتون به زبان انسان و دور بودن از تکلف های معمول زبان برنامه نویسی مزید بر علت شده تا سراغ این زبان جالب و حیرت انگیز برویم.

 

paython

یک آموزش مناسب پایتون، یک تغییر زندگی اساسی

یک آموزش مناسب پایتون، یک تغییر زندگی اساسی

آموزش پایتون را می توان ساده ترین نوع آموزش بین انواع مختلف دیگر زبان های برنامه نویسی دانست. اما این به این معنی نیست که هرکسی با هر توانایی که دارد می تواند یک پایتون نویس حرفه ای شود. به خصوص این که پایتون زبانی است که بسیاری از سایت ها و برنامه های معتبر قسمت اصلی و پایه های اساسی برنامه های خود را بر اساس آن گذاشته است. گوگل و مشتقات آن از معروف ترین استفاده کنندگان این برنامه هستند و کسانی که پایتون را به شکل حرفه ای می دانند یکی از بهترین مقاصد کاری خود را در گوگل می دانند. اما تفاوت در چه چیزی است که باعث می شود این آموزش ساده برای عده ای مفید و کاربردی می شود و برای عده ای دیگر کاربرد چندانی پیدا نمی کند. یکی از مهمترین عامل ها تاثیر گذار در این زمینه را می توان در یاد دهنده و کسی که این آموزش پایتون را برای ما انجام می دهد دانست. کسی که خود پایتون را به شکل حرفه ای کار کرده باشد مسلما می داند از کجا این آموزش را شروع کند و چه مواردی در این برنامه می تواند کاربردی باشد. در اصل داستان اصلی نه تنها در پایتون که در هر برنامه دیگر، یادگیری الگوریتم و روش حل مسئله است. فانکشن ها و دستور العمل ها چیزهایی است که به راحتی و با یک جست و جو در اختیار همه قرار می گیرد. آن چیزی که باید یک معلم حرفه ای و کارکشته به ما یاد بدهد این است که چگونه بتوانید درست فکر کنیم و چگونه از این دستورالعمل ها در جهت حل مشکل و موضوع خود بهره ببریم. مکتب خونه این نیاز را به خوبی شناخته است و سعی کرده با در اختیار گرفتن شناخته شده ترین فرد برنامه نویس و پایتون کار ایران و حتی یکی از بهترین های جهان یعنی جناب مهندس جادی، راه درست را به مخاطبان خود نشان دهد. مکتب خونه آنقدر به این انتخاب خود اعتماد دارد که قسمت های مختلفی از این آموزش را در قالب آموزش رایگان پایتون در اختیار همگان گذاشته است تا کاربران نسبت به انتخاب خود اعتماد داشته باشند.

 

paython

آموزش پایتون جادی و مزیت های آن

آموزش پایتون جادی و مزیت های آن

اما به راستی آموزش پایتون جادی چه فرقی با سایر آموزش ها دارد و مزیت آن نسب به بقیه چیست؟ همانطور که در بالا گفتیم جادی فردی است که سال ها در زمینه برنامه نویسی فعالیت داشته و با شرکت های بزرگی چون نوکیا همکاری داشته است. همچنین فردی مسلما تا عمق قضیه را می داند و می فهمد یک دستورالعمل هرچند ساده به چه علت مورد استفاده قرار می گیرد. از طرف دیگر آن چیزی که این آموزش را می تواند جذاب کند این است که جادی نه تنها در این سری آموزش ها، پایتون را برای مخاطبان خود آموزش می دهد، بلکه به فراخور بحث تجربیات خود را در اختیار بقیه می گذارند. عزیزانی که در زمینه فنی و کامپیوتر فعالیت داشتند می دانند که تجربه درست به اندازه علم و دانش می تواند در موفق بودن در این زمینه ها بسیار موثر و حتی تاثیر گذار است. در اصل با آموزش پایتون جادی، علاوه بر پایتون، تجربیات آقای مهندس جادی نیز در اختیار همه قرار می گیرد. تجربیاتی که می تواند در بسیاری از جاها مفید و تاثیر گذار باشد و می تواند مشکلی را حل کند که شاید در هیچ سایت و کتاب نتوان جواب آن را پیدا کرد. به جز این مکتب خونه با ایجاد فضای ارتباط با استاد و دانشجو، این امکان عالی را فراهم آورده است که هرکسی بر اساس نیاز خود با آقای مهندس جادی در ارتباط باشد و افراد باهوش می دانند که اصل آموزش و آن قسمت پنهان چون طلا، درست در همین پرسش و پاسخ ها نهفته است. این بارزترین و بهترین ویژگی است که می توانیم برای این آموزش ها در نظر بگیرم.

آموزش پایتون، جادی و فرصتی طلایی برای همه

3.88
این مطلب مفید بود ؟62
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی