پولدارترین کارگردان
کارگردان ها به دلیل وجودشان در پشت صحنه عملا خیلی مورد کنجکاوی بینندگان قرار نمیگیرند اما عده ای از کارگردانهای معروف ثروت های باورنکردنی دارند.

اسامی پولدارترین کارگردان های جهان و میزان ثروت هر کدام

کارگردان هایی که قرار است در این قسمت از نمناک به شما معرفی کنیم، افرادی هستند که بیشترین ثروت را در بین کارگردانان کل جهان دارند و شما با میزان درآمد آن ها آشنا خواهید شد؛ پس با ما همراه باشید. رتبه بندی ها به شکلی است که شما رتبه اول این لیست را در انتهای این بخش از نمناک خواهید شناخت و اسامی ثروتمندترین کارگردانان با توجه به میزان درآمد آنها از کمترین به بیشترین چیده شده است.

ژانگ ییمو

ثروت کلی این مرد حدود 70 میلیون دلار است و آخرین کارگردان ثروتمند در این لیست می باشد. این کارگردان و تهیه‌ کننده چینی توانسته است که فیلم های بسیار جذابی بسازد و یکی از موفق ترین افراد در عرصه فیلم سازی است. او تا به حال بیش از 20 فیلم ساخته که قهرمان (Hero) و خانه خنجر های پران (House of Flying Daggers.) معروف ترینِ آن ها هستند.

ژانگ ییمو

اولیور استون

اولیور هم چیزی حدود 70 میلیون دلار ثروت دارد. او در سال 1946 در نیویورک متولد شد. وی توانست در عرصه کارگردانی، تهیه‌ کنندگی و نویسندگی به موفقیت‌ های زیادی برسد و کارهای برجسته ای را رقم بزند. معمولاً فیلم های او در مورد سیاست یا فرهنگ روایت می کند و تا به حال 3 جایزه آکادمی برنده شده است.

الیور استون

وودی آلن

وودی آلن حدود 80 میلیون دلار ثروت دارد. او در زمینه بازیگری نقش های کمدی، ساخت موسیقی و نمایشنامه ‌نویسی فعالیت می کند. معمولاً کمدی رومانتیک می سازد؛ حتی بعضی از برنامه های طنز تلویزیونی را نیز نویسندگی می کند.

وودی آلن

جان ترتلتاب

این کارگردان معروف در 55 سالگی چیزی حدود 80 میلیون دلار ثروت دارد و در آمریکا بزرگ شده و در زمینه کارگردانی بسیار موفق بوده است. فیلم های نینجا ها (Ninjas)، رقابت سرد (Cool Runnings) وگنجینه ملی (National Treasure) جزء فیلم های معروف او می باشند. او همچنین توانسته با بازیگران بسیار موفقی هم همکاری کند.

جان ترتلتاب

کریس کولومبوس

این کارگردان معروف حدوداً 80 میلیون دلار ثروت دارد. در آمریکا متولد شده و توانسته تحصیلاتش را در همان نیویورک ادامه دهد. او تا به حال برنامه های تلویزیونی بسیار زیادی ساخته است. اولین بار شغل خود را به عنوان نویسنده برای فیلم استیون اسپیلبرگ آغاز کرد و توانست کار های بزرگی را رقم بزند که تنها در خانه 1 و 2 و هری پاتر جزو فیلم های شاهکار وی هستند.

کریس کلمبوس

جاد اپتاو

ثروت این کارگردان معروف 90 میلیون دلار است و توانسته در شغل خود خیلی موفق و درخشان باشد. او همچنین به عنوان یک نویسنده مستعد فعالیت می‌ کند و فیلم های زیادی را نوشته است و در سال 2004 هم ثروتمندترین کارگردان جهان بود.

جاد اپتاو

راب رینر

ثروت کلی راب چیزی حدود 100 میلیون دلار است. این کارگردان، تهیه کننده و بازیگر آمریکایی برای کارگردانی فیلم همگی در خانواده (All in the Family)؛ به یکی از معروف ترین ها تبدیل شد؛ زیرا پربیننده ترین فیلم تلویزیونی را ساخته بود.

راب رینر

مارتین اسکورسیزی

ثروت کلی مارتین 100 میلیون دلار است و او هیچ نیازی به معرفی ندارد و جزء بهترین فیلم سازان آمریکایی محسوب می شود؛ البته از دوران کودکی با مشقت و سختی زیادی بزرگ شده؛ اما عشق او به سینما باعث شد که در شغل خود به موفقیت برسد و چندین بار جایزه اسکار و گلدن گلوب را برنده شود.

مارتین اسکورسیزی

اروین وینکلر

ثروت کلی این کارگردان معروف 100 میلیون دلار است و توانسته در بیش از 50 فیلم ظاهر شود. او تهیه کننده و کارگردان بسیار معروفی است و مدت زمانی هم به عنوان ستاره هالیوود شناخته می شد.

اروین وینکلر

کوئنتین تارانتینو

کوئنتین تارانتینو فیلم‌ ساز معروف نیازی به معرفی ندارد و شاید در زمینه نویسندگی و کارگردانی جزء مشهورترین ها باشد. او تا به حال چیزی حدود 120 میلیون دلار ثروت برای خود جمع کرده است. اولین بار کارِ خود را از بازیگری شروع کرد. فیلم بیل را بکش (Kill Bill) جزء معروف ترین اثرات او می باشد.

کوئنتین تارانتینو

برادران کوئن

این دو کارگردان معروف که از قضا با یکدیگر برادر هم هستند؛ در زمینه نویسندگی فیلم های کمدی به شدت مشهور می باشند. ثروت آن ها حدود 120 میلیون دلار است. فارگو (Fargo) یکی از معروف ترین اثرات کاری آن ها است. آن ها تا به حال چندین بار برنده جایزه آکادمی شده اند.

برادران کوئن

گور وربینسکی

این کارگردان معروف چیزی حدود 130 میلیون دلار ثروت دارد و توانسته است استعداد خود را در زمینه کارگردانی، نویسندگی و تهیه کنندگی به خوبی پیدا کند. فیلم حلقه (The Ring) یکی از معروف ترین فیلم های او است.

گور وربینسکی

تیم برتون

ثروت این کارگردان معروف 140 میلیون دلار است و یکی دیگر از کارگردانان ثروتمندی است که در این لیست قرار می‌ گیرد. این کارگردان در زمینه نویسندگی هم فعالیت های بسیار زیادی داشته است. فیلم بتمن (Batman) و چارلی و کارخانه شکلات سازی (Charlie and the Chocolate Factory) جز معروف ترین اثرات او می باشند.

تیم برتون

گای ریچی

این کارگردان معروف در زمینه کارگردانی و نویسندگی هم فعالیت می کند. یک ازدواج موفق با مدونا داشت که 8 سال دوام آورد و باعث شد تا استعداد هایش بیشتر دیده شوند. قفل، انبار و دو بشکه باروت (Lock, Stock and Two Smoking Barrels) یکی از فیلم‌ های معروف او است که باعث شده معروف تر شود.

گای ریچی

ران هاوارد

ثروت کلی هاوارد چیزی حدود 160 میلیون دلار می باشد. این کارگردان یک بازیگر آمریکایی نیز هست و یکی از معروف ترین ها در زمینه فیلم سازی محسوب می شود. فیلم چگونه گرینچ کریسمس را دزدید (How the Grinch Stole Christmas) و ذهن زیبا (A Beautiful Mind) جز معروف ترین اثرات او است.

ران هاروارد

کریستوفر نولان

احتمالا کسی نیست که نام این کارگردان معروف را نشنیده باشد. ثروت کلی او 180 میلیون دلار است و جزء بهترین کارگردانان، تهیه ‌کنندگان و نویسندگان در کل جهان محسوب می‌ باشد و توانسته اثرات معروفی از جمله فیلم بتمن (Batman) و تلقین (Inception) و یادگاری (Memento) را از خود به یادگار بگذارد.

کریستوفر نولان

رولاند امریش

ثروت کلی این کارگردان چیزی حدود 200 میلیون دلار است. او توانسته در فیلم هایی با ژانر های بسیار متفاوت؛ استعداد خود را نشان دهد که یکی از معروف ترین آن ها فیلم سرباز جهانی (Universal Soldier) می باشد.

رولاند امریش

فرانسیس فورد کاپولا

ثروت کلی این کارگردان معروف چیزی حدود 300 میلیون دلار است. او توانسته در زمینه کارگردانی و نویسندگی اقدامات بسیار بزرگی را به انجام برساند و تا به حال جوایز بسیار زیادی برنده شده است. بدون شک فرانسیس یکی از بهترین ها در زمینه فیلم سازی می باشد.

فرانسیس فورد کاپولا

ریدلی اسکات

ثروت کلی این کارگردان 400 میلیون دلار است. این کارگردان و تهیه ‌کننده انگلیسی زبان در سال 1937 در بریتانیا متولد شده است و در همان جا به تحصیلات خود ادامه داده است. قلمرو بهشت (Kingdom of Heaven)، گنگستر آمریکایی (American Gangster) و رابین هود (Robin Hood.) جزء معروف ترین اثراتی است که او خلق کرده است.

ریدلی اسکات

مایکل بی

ثروت کلی این کارگردان چیزی حدود 430 میلیون دلار است. یکی از مشهورترین فیلم سازان به خاطر فیلم پسران بد 1 و 2 (Bad Boys) و آرماگدون (Armageddon) می باشد و توانسته سریال های تلویزیونی بسیار زیادی را هم بسازد. او با استیون اسپیلبرگ به عنوان تهیه کننده همکاری‌ های بسیاری داشته است.

مایکل بی

پیتر جکسون

ثروت کلی این کارگردان 500 میلیون دلار است. او در زمینه کارگردانی و نویسندگی جوایز بسیار زیادی را برنده شده است و توانسته موفقیت های زیادی را در عرصه سینما رقم بزند. فیلم های کینگ کُنگ (King Kong) و استخوان های دوست داشتنی (The Lovely Bones) از معروف ترین آثار وی می باشند.

پتر جکسون

تایلر پری

ثروت کلی این بازیگر معروف 600 میلیون دلار است. به عنوان بازیگر، کارگردان و تهیه کننده در فیلم های متعددی کار کرده است. او حدوداً هر سال بین 100 میلیون دلار ثروت کسب می کند. فیلم هایی که می سازد فروش و سود بسیار زیادی دارند.

تایلر پری

جیمز کامرون

ثروت کلی این کارگردان معروف 700 میلیون دلار است و جزو سومین کارگردان ثروتمند در کل دنیا شناخته می‌ شود و بهترین فیلم ها از جمله بیگانه ها (Aliens)، رمبو 2 Rambo)) و تایتانیک (Titanic) را کارگردانی کرده است.

جیمز کامرون

استیون اسپیلبرگ

ثروت کلی این کارگردان معروف 3.7 میلیارد دلار است که با نفر قبلی تفاوت بسیار زیادی دارد و او جزء دو مورد از مشهور ترین و ثروتمندترین کارگردان دنیا می باشد و توانسته اقدامات بسیار بزرگی را در زمینه فیلم سازی رقم بزند و از سن پایین وارد این عرصه شد. پارک ژوراسیک (Jurassic Park) یکی از معروف ترین فیلم های او است.

استیون اسلیپبرگ

جورج لوکاس

ثروت کلی جورج چیزی حدود 5.4 میلیارد دلار است و او هم اکنون ثروتمندترین کارگردان جهان محسوب می شود‌. در زمینه نویسندگی، کارگردانی و تهیه‌ کنندگی اقدامات بسیار بزرگی را رقم زده است و گرمایِ بدن (Body Heat) یکی از معروف ترین فیلم های او است.

جورج لوکاس

پولدارترین کارگردان دنیا؛ ثروتی که باورتان نمیشود

55
این مطلب مفید بود ؟50
منبع : بخش فرهنگ و هنر نمناک/ن/ن.ح
وبگردی