بخور پوست صورت
بخور صورت حتی با آب، راه حل موثری برای شفافیت و شادابی پوست است بخار آب باعث باز شدن منافذ پوستی، بهبود جریان خون پوست، طراوت و شادابی پوست می شود.

اتفاقات خوبی که بعد از یکبار در هفته بخور دادن، برای پوست صورت رخ می دهد

اکنون زمان این است که حقایق را در مورد پوست خود بدانید. همه شما نیاز دارید که از پوست خود مراقبت کنید، آلودگی های روی آن را بردارید. به طور مثال؛ استفاده از ضدآفتاب می تواند به سالم نگهداشتن پوست کمک کند اما بسیار مهم است که روش های دیگری را نیز برای پوست خود به کار بگیرید تا پوستی تمیز، لطیف و دور از هرگونه آسیب دیدگی داشته باشید. در این قسمت از سلامت پوست و موی نمناک فواید بخور دادن پوست در صورت بخور منظم را به شما معرفی خواهیم کرد.

روش بخوردهی صورت برای داشتن پوستی زیبا، جذاب و شاداب

بخوردهی سبب باز کردن منافذ پوستی روی صورت می شود و انسدادهای این منافذ را راحت تر برطرف می سازد. برای بخوردادن حتما لازم نیست که دستگاه بخور مخصوص صورت داشته باشید بلکه شما می توانید با استفاده از وسایل خانگی معمولی هم بخوردهی برای صورت را به راحتی انجام بدهید.

برای بخوردادن صورت از دستورالعمل زیر کمک بگیرید:

  1. با کمک پاک کننده های آرایشی و پاک کننده های صورت به خوبی هر گونه آرایش، آلودگی یا دوده را از صورت خود پاک کنید.
  2. درون یک ظرف دارای دهانه بزرگ و عمیق مقدار زیادی آب بریزید و بگذارید تا جوش بیاید.
  3. پس از برداشتن ظرف از روی شعله درون آن چند قطره اسانس درخت چای بریزید. این اسانس سبب پاک سازی صورت و از بین بردن میکروب های بیماری زا می شود.
  4. صورت خودتان را طوری بالای ظرف بگیرید که با بخار تماس پیدا کند و یک حوله روی سر خودتان بیندازید اما نباید بیش از حد هم به آن نزدیک شوید.
  5. بخوردهی را حدود 8 تا 10 دقیقه ادامه بدهید و بعد حوله را بردارید.
  6. بعد از بخوردادن مقداری آب ولرم به صورت زده و سپس از آب سرد برای شستن صورت استفاده کنید. آب ولرم، سبب شستن ذراتی می شود که با بخوردهی بیرون آمده اند و آب سرد در ادامه به بستن منافذ پوستی کمک می کند.
  7. پس از پایان این کارها از تونر پوست طبیعی و مرطوب کننده (متناسب با شرایط پوست خودتان) استفاده کنید.
  8. برای داشتن پوستی پاکیزه و بدون انسداد بخوردهی را یک بار در هفته تکرار کنید.

مرطوب کننده

فواید بخور دادن پوست صورت

1. پوست شما را تمیز می کند و آلودگی های حاصل از محصولات مختلف از لابلای منافذ را پاکسازی خواهد کرد

زمانی که صورت خود را بخور می دهید، گرمای بخار آب باعث آرام شدن منافذ پوستی می شود و آن ها را کمی باز می کند و در نتیجه هر گونه آلودگی که باعث تیرگی شده از لابلای آن حذف می شود.

آلودگی ها در هوای اطراف ما بسیار زیاد هستند. مثلا یکی از آن ها بخار حاصل از دود ماشین هاست. همچنین استفاده از محصولاتی مثل مرطوب کننده ها، لوازم میکاپ و ضدافتاب به صورت روزانه چربی زیادی را روی پوست قرار می دهند و باعث ایجاد ضایعه هایی مثل جوش می شود.

با بخور صورت می توانید میزان سبوم و آلودگی ها را محدود کنید و لابلای منافذ پوست را تمیز کنید. در نتیجه پوست شفاف تری داشته باشید.

2. پوست صورتتان از باکتری و سلول های مرده پاکسازی می شود که عامل ایجاد باکتری هستند

پوست صورت بزرگترین ارگان بدن است و مانند دیگر قسمت های بدن نیاز به جوانسازی مداوم دارد تا باکتری های مرده و سلول های مرده را از بین ببرد. این باکتری ها سالم هستند و نیاز نیست که از آن ها بترسید اما باعث می شوند که اکسیژن رسانی خوبی به پوست شما نشود. زمانی که بخور می گیرید، تمامی باکتری های مرده را از بین می برید و ظاهر پوست را شفاف تر خواهید کرد.

3. پوستتان اکسیژن بیشتری دریافت می کند

بعضی از افراد ممکن است از بخور دوری کنند، مانند کسانی که از آلرژی مثل گل سرخ پوست رنج می برند زیرا بخور باعث می شود که پوست آن ها دچار حساسیت و قرمزی شود. علت آن هم این است که گردش خون هنگام بخور افزایش پیدا کرده و اکسیژن رسانی بالا می رود و می توان همین را یکی از عوامل فایده رسانی به پوست دانست.

اکسیژن رسانی پوست

4. بروز چروک های پوستی را به تأخیر می اندازد

یکی از موارد مهم این بخش از سلامت پوست نمناک تاثیر ضد چروک بخور پوست صورت است. همه ما می دانیم که خانم ها دوست ندارند خیلی زود با چروک روی صورت مواجه شوند. کلاژن ها عواملی هستند که به کل پوست کمک می کنند و از چروک جلوگیری می کنند.

اگر کلاژن مصرف کنید، بخور می تواند جایگزین مناسبی باشد. بخور باعث افزایش گردش خون و افزایش تعداد کلاژن ها و انعطاف پذیری بیشتر پوست می شود و در نتیجه چین و چروک ها دیرتر ظاهر می شوند.

5. آبرسانی طبیعی پوست

از بین بردن چربی ها و سبوم، بدن را مجبور می کند تا چربی طبیعی بیشتری تولید کند که عامل رطوبت رسانی به پوست است و سطح آب رسانی را بالا می برد. علاوه بر آن بخور باعث افزایش نفوذپذیری پوست شده و رطوبت را بهتر به خود جذب می کند.

 آبرسانی طبیعی پوست

6. محصولات مراقبت از پوست بهتر جذب می شوند

بخور صورت یک درمان کامل نیست اما می تواند بخش ضروری از روتین مراقبت از پوست محسوب شود. مهم ترین چیز در مورد بخور صورت این است که کرم، لوسیون و پاک کننده ها بهتر به پوست شما جذب می شوند و در نتیجه جذب طبیعی پوست افزایش پیدا می کند و اکسیژن رسانی بالا می رود.

زمانی که لابلای منافذ خالی و تمیز باشد، جذب محصولات نیز افزایش پیدا می کند . در نهایت پوست به طور کامل مرطوب می شود و زمانی که سرم می زنید، تاثیر فوق العاده آن را احساس خواهید کرد.

بخور پوست صورت با فوایدی باورنکردنی و شگفت انگیز

4.744
این مطلب مفید بود ؟413
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک/ن/ز.ت
وبگردی