لباس تکراری استیو جابز
استیو جابز، موسس و مالک شرکت اپل، در تمام کنفرانس هایی که حضور داشت، همواره لباس تکراری مشکی را انتخاب می کرد. دلیل او برای پوشیدن لباس تکراری چه بود؟

استیو جابز چرا لباس تکراری می پوشد؟

استیو جابز، موسس و مدیرعامل برند معروف اپل مثل مارک زاکربرگ، مدیر عامل فیس بوک همیشه یک مدل لباس می پوشد و این لباس تکراری با وجود ثروتی عظیم در این افراد مشهور قطعا در ذهن ما سوال برانگیز می شود و دوست داریم بدانیم که چرا این افراد با اینکه هیچ محدودیت و مشکلی در تهیه لباس های گرانقیمت ندارند چرا مدام یک مدل لباس تکراری برتن کرده و در انظار و حتی مهم ترین کنفرانس ها حاضر می شوند؟ پاسخ بسیار ساده است، با ما در این بخش از نمناک همراه شوید تا حقیقت را بدانید.

راز لباس تکراری استیو جابز و دیگر افراد مشهور

ما در طول روز صد ها بار تصمیم می گیریم. مثلا تصمیم برای این که الارم گوشی خود را روی چه ساعتی تنظیم کنیم؟ ساعت چند به قرار ملاقاتمان برویم؟ چند بار در هفته ورزش کنیم ؟ یا چه ساعتی ورزش کنیم؟ و تصمیمات دیگر. 

استیو جابز

صد ها چیز وجود دارد که در طول روز باید برایشان تصمیم گرفت. بعضی از تصمیمات مهم هستند اما بعضی دیگر حیاتی اند. مطالعات نشان می دهد قدرت تصمیم گیری در انسان ها یک قدرت بی نهایت است و یکی از این تصمیمات هم در مورد لباس است.

این تصمیمات مانند هر نوع فکر دیگری از ما انرژی می گیرند و به همین دلیل است که بسیاری از افراد موفق دنیا مانند استیو جابز، مارک زاکربرگ و آلبرت انیشتن همیشه میزان تصمیم گیری های کم اهمیت را به حداقل می رساندند که یکی از آن ها انتخاب لباس بوده است. 

آن ها عقیده داشته و دارند که قدرت و انرژی ذهن را نباید در طول روز صرف فکر کردن به انتخاب لباس کرد. به همین دلیل این افراد اکثر اوقات لباس یک مدل می خریدند تا مجبور به انتخاب نباشند. 

احتمالا شما هم استیو جابز را با همان لباس مشکی بدون طرح همیشگی اش و شلوار های جینش دیده باشید. این کار استیو نشان می دهد که او حاضر نیست حتی یک دقیقه هم انرژی ذهنی خود را صرف فکر کردن برای انتخاب لباس کند. 

لباس استیو جابز

دقیقا آلبرت انیشتن هم همین کار را می کرد و همیشه یک دست کت و شلوار طوسی می پوشید تا مجبور نباشد که هر روز برای لباس پوشیدنش تصمیم بگیرد. این افراد عقیده داشتند که اگر شما هر روز به این فکر کنید که چه بپوشید، ذهن تان را خسته می کنید و قطعا برای تصمیمات مهم تر انرژی کافی ذهنی ندارید. 

یعنی در واقع دلیل اینکه افراد مشهوری مثل استیو جابز، مارک زاکربرگ و آلبرت انیشتن همیشه یک نوع و مدل لباس می پوشند و انتخاب لباس تکراری را به لباس های متنوع ترجیح میدهند این است که دوست ندارند ذهن خود را برای تصمیمات غیرمهم خسته کنند و از انرژی ذهن خود برای مسائل مهم و حساس استفاده می کنند.

راز لباس تکراری استیو جابز و دیگر افراد موفق مشهور

4.521
این مطلب مفید بود ؟192
منبع : بخش سرگرمی نمناک/ن/ف.ن
وبگردی