راز زندگی مشترک
در زندگی مشترک یکی از اصلی ترین رکن ها اعتماد است، قسمت بسیار زیادی از زندگی مشترک شما باید محفوظ و بین دو نفرتان باقی بماند اینگونه مشکلی هم پیش نمی آید.

راز زندگی مشترک و حقایقی از همسرتان که نباید بازگو کنید

راز زندگی مشترک و اسرار پنهان میان شما و همسرتان را فقط باید شما دونفر بدانید و بس. میدانید که پایه هر زندگی مشترکی بر اساس اعتماد و اطمینان زن و شوهر به یکدیگر محکم شده و استوار، پس رازداری یکی از مهم ترین مسائل ایجاد و حفظ این اعتماد در زندگی زناشویی است.

در هر زندگی مشترکی، زوجین رازهایی دارند که فقط باید بین زن و شوهر بماند و آنها بایستی پوشاننده عیب یکدیگر باشند و از بیان این اسرار حتی با نزدیک ترین بستگان و دوستان خود نیز خودداری کنند. در این بخش از نمناک مواردی را آورده ایم که همان رازهای مگوی زندگی مشترک شما هستند.

عیب های همسرت رو به کسی نگو

هرگز عیب های اخلاقی و رفتاری همسر خود را به کسی نگویید. حتی اگر رفتارش ایرادی دارد که نیاز به اصلاح است باید بین خودتان و در خلوت زناشویی مطرح شود زیرا بیان عیب های همسرتان سبب نهادینه شدن این عیب ها در او می شود. اگر در امور خانه با همسرتان اختلاف نظر و سلیقه دارید به جای اینکه نزد دیگران اختلافات را بیان کنید با خوشرویی و محبت آن را نزد همسرتان بیان کنید.

زندگی زاشویی

کمی و کاستی های خونه ات رو به کسی نگو

همه افراد در زندگی مشترک کمی و کاستی هایی دارند که لزومی ندارد دیگران از آن با خبر باشند. باید بدانید گفتن کمی و کاستی های زندگی شما نزد دیگران نه تنها کمکی به رفع آنها نمی کند بلکه سبب شکستن غرور همسرتان و عوض شدن نظر دیگران درباره او خواهد شد.

درآمد همسرت رو به کسی نگو

لزومی ندارد کسی از شرایط مالی و درآمد همسر شما آگاه باشد. درآمد و میزان پس انداز و پولی که به دیگران قرض داده اید، جزء موارد شخصی است و نیاز نیست دیگران از آن مطلع باشند.اگر میزان درآمد خود یا همسرتان را به دوستان بگویید، ممکن است با قضاوت نادرست آن ها روبه رو شوید و آنها خود را بالاتر از شما ببینند و با شما مثل یک زیر دست رفتار کنند یا فکر کنند در زندگی مشکلی ندارید، بنابراین توقعاشان از شما بالا رود.

بدهی همسرت رو به کسی نگو

همه ما در زندگی گاهی با مشکلات مالی روبرو می شویم و مجبور به قرض گرفتن پول هستیم و مقداری بدهی یا وام داریم که بهتر است بین خود و همسرمان بماند. متاسفانه برخی از ما نزد دیگران خوددار نیستیم و در مورد بدهی های زیادمان حرف می زنیم آیا گفتن بدهی ها از میزان آنها کم می کند؟ اگر به دوستانتان بگویید که بدهی های زیادی دارید، ممکن است نسبت به شما احساس ترحم کنند و اگر بگویید وام ها و بدهی های کمی داشته اید ممکن است حسادت کنند، یا احساس کنند که به آن ها فخر می فروشید.

مشکلات مالی

روابط خصوصیت رو به کسی نگو

متاسفانه بسیاری از خانم ها در دوره های دوستانه تمام روابط خصوصی خود را بیان می کنند اما خانم عزیز مسائل مربوط به اتاق خواب، فقط به شما و همسرتان مربوط است و این روابط حکم راز بین شما و همسرتان است. خودتان را جای همسرتان بگذارید آیا راضی هستید دوستان همسرتان در مورد روابطتان و کارهایی که در اتاق خواب انجام می دهید مطلع شوند؟ باید بدانید دوستانتان نمی توانند مشکلات روابط خصوصی شما را رفع کنند پس حتماً اگر مشکل دارید، صحبت های خصوصی خود را نزد مشاور عنوان نمایید.

نظرهمسرتان در مورد دیگران را به او نگو

اگر همسر شما به هر دلیلی از دوستان یا اقوام و خانواده تان خوشش نمی آید و نزد شما حرف هایی را در مورد آنها زده است، لزومی ندارد شما همه حرف های او را به دیگران منتقل کنید کمی رازدار و با سیاست باشید. همچنین اگر یک دوست یا کسی از همسر شما بدگویی کرده و خوشش نمی آید، نیز به همسرتان نگویید.

اختلاف خود با همسر رو به کسی نگو

اگر با همسرتان اختلاف دارید، این اختلافات را نزد دیگران حتی خانواده تان بازگو نکنید. بازگو کردن اختلافات بین شما و همسرتان و گفتن آنها به خانواده فقط مشکلات را گسترده تر می کند. باید بدانید این اختلافات بین شما و همسرتان تمام خواهد شد اما در صورت بازگو کردنشان نزد دیگران نظر و دید آنها درباره همسرتان عوض خواهد شد پس مراقب باشید ذهنیت کسی را نسبت به همسرتان خراب نکنید.

ناراحتی

اختلافات با خانواده همسرت رو به کسی نگو

با خانواده همسرتان مشکل دارید؟ آنها شما را ناراحت کرده اند؟ اگر پاسختان مثبت است، در این مواقع چه می کنید؟ آیا تمام اختلافات خود با خانواده همسرتان را نزد در و همسایه و اقوام بازگو کرده و به قول خودتان درد و دل نموده تا سبک شوید؟ اگر این کار را انجام می دهید در اشتباهید، بازگو کردن این اختلافات نزد دیگران اولا ذهنیت آنها را نسبت به همسر شما و خانواده اش تحت تاثیر قرار خواهد داد، ثانیا ممکن است در مواردی حرف هایی که از سر ناراحتی زده اید به گوش خانواده همسرتان برسد و اختلافات گسترده شود. به جای این کارها علت اختلافات را بررسی نمایید.

روابط سابق همسرت رو به کسی نگو

اگر همسرتان قبل از ازدواج با شما، ازدواج ناموفق و یا روابط ناموفقی داشته که به شما گفته و آن را با گفت وگو بین خوتان حل کرده و او را درک کرده اید و دوست ندارد کسی در این باره چیزی بداند، این رازها را به کسی نگویید زیرا بازگو کردن این رازها تنها موجب بی اعتمادی همسرتان نسبت به شما و دید منفی دیگران نسبت همسر و قضاوت های نادرست در مورد او می شود و زندگی زناشوییتان را به خطر می اندازد.

حقیقتی در مورد همسرت که نباید به کسی بگی

513
این مطلب مفید بود ؟130
منبع : بخش سبک زندگی نمناک /ن /ن.ح
وبگردی