تصادف خودرو
پلیس راهنمایی و رانندگی، بیمه شخص ثالث را به یک بیمه اجباری نموده است؛ مالکان خودرو و موتورسیکلت موظف به دریافت بیمه شخص ثالث خواهند بود. اما بیمه بدنه، بیمه اختیاری است.

معرفی اجمالی بیمه شخص ثالث و بیمه بدنه 

 اما با توجه به اینکه بیمه شخص ثالث خودرو تنها خسارات جانی و مالی وارده به شخص ثالث در حادثه رانندگی را پرداخت می‌کند، بنابراین اگر راننده مقصر مایل به دریافت خسارت مالی وارده به خودروی خود باشد، باید بیمه بدنه خودرو دریافت کند. این روزها کمتر کسی را می توان دید که برای دریافت خدماتی چون بیمه به نمایندگی های بیمه مراجعه کند و به صورت حضوری نیاز خود را برطرف نماید. شرایط خرید آنلاین انواع بیمه مانند شخص ثالث، بیمه بدنه خودرو، بیمه شخص ثالث ، بیمه مسافرتی و ... در وب سایت بیمه دات کام با ارزان ترین قیمت فراهم شده است تا در روزهای پرفشار پایان سال، کمی به صرفه جویی در زمان و انرژی کمک کند.

تعریف بیمه شخص ثالث و انواع پوشش‌های آن

تمامی اشخاصی که در یک حادثه تصادف، زیان مالی و جانی می‌بینند تحت پوشش بیمه شخص ثالث قرار می‌گیرند. این بیمه هزینه‌های مربوط به درمان، فوت و خسارات به اموال را جبران می‌کند. در این‌گونه اتفاقات راننده مقصر هم می‌تواند از مزایای بیمه حوادث راننده که شاخه‌ای جدید از بیمه شخص ثالث به شمار می‌آید استفاده کند.

پوشش‌های بیمه شخص ثالث

پوشش‌های بیمه شخص ثالث خودرو به شرح زیر است:

 • جبران خسارت مالی وارده به شخص ثالث در حادثه رانندگی:شرکت بیمه‌گر با توجه به نوع و تعداد پوشش‌های دریافتی توسط شخص بیمه‌گزار، خسارات مالی وارده به شخص ثالث در حادثه رانندگی را برآورد کرده و در نتیجه برای پرداخت غرامت اقدام خواهد کرد.
 • جبران خسارات بدنی یا جانی وارد به شخص ثالث در حادثه رانندگی:در یک حادثه رانندگی نوع صدمه بدنی وارده به شخص ثالث در تعیین میزان خسارت پرداختی نقش مؤثری دارد. 

نحوه محاسبه نرخ بیمه شخص ثالث خودرو

در هنگام خرید بیمه شخص ثالث خودرو و ماشین باید به عواملی که بر قیمت این بیمه‌نامه تاثیر گذار است، توجه کنید. این عوامل به شرح زیر هستند:

 • دیه کامل یک انسان در ماه حرام:اصلی‌ترین مبنای محاسبه حق بیمه شخص ثالث و میزان پوشش‌های مالی و بدنی آن دیه کامل یک انسان در ماه حرام است. دیه هر سال توسط قوه قضاییه مشخص می‌شود و شرکت بیمه مرکزی ایران نیز حداقل و حداکثر حق بیمه شخص ثالث را بر اساس آن تعیین خواهد کرد. میزان دیه کامل در سال 1400، 640 میلیون تومان در ماه حرام است. بنابراین حداقل پوشش مالی بیمه شخص ثالث یک چهلم این مبلغ معادل 16 میلیون تومان و حداکثر حق بیمه شخص ثالث نیمی از این مبلغ معادل 320 میلیون تومان خواهد بود.
 • کاربری خودرو:کاربری خودرو نشان‌دهنده میزان ریسک بروز حادثه رانندگی خواهد بود. خودروهایی مانند آمبولانس، آتش‌نشانی، تاکسی، بارکش و صنعتی ریسک بیشتری در بروز حادثه دارند و در نتیجه حق بیمه شخص ثالث آن‌ها از خودروهای شخصی بیشتر خواهد بود.
 •  جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث خودرو:اگر در موعد سررسید برای تمدید بیمه شخص ثالث اقدام در نکنید مشمول جریمه دیرکرد خواهید شد. جریمه دیرکرد به‌صورت روزشمار محاسبه شده و بر حق بیمه شخص ثالث جدید اضافه می‌شود.
 •  تخفیف عدم خسارت خودرو:اگر در طی اعتبار بیمه‌نامه شخص ثالث از شرکت بیمه‌گر خسارتی دریافت نکنید، مشمول تخفیف عدم خسارت خواهید شد. تخفیف عدم خسارت برای هر سال 5% بوده و به مدت 14 سال قابل دریافت خواهد بود.
 •  نوع و میزان پوشش‌های مالی بیمه شخص ثالث خودرو:حداقل بیمه شخص ثالث خودرو 16 میلیون تومان است، اما شخص بیمه‌گزار بنا به صلاح‌دید خود می‌تواند پوشش‌های اضافی را دریافت کند که به‌واسطه آن نرخ بیمه شخص ثالث خودرو افزایش پیدا خواهد کرد.

تعریف بیمه بدنه خودرو و پوشش‌های آن

بیمه نامه بدنه اتومبیل برخلاف بیمه شخص ثالث،  بیمه نامه اختیاری است. این بیمه‌نامه، یکی از انواع بیمه های اموال متعلق به ‌وسیله‌نقلیه است. بیمه‌گزار می‌تواند با پرداخت مبلغ مشخصی به عنوان حق‌بیمه به شرکت بیمه، وسیله‌نقلیه خود را در برابر خطرات تصادفات رانندگی بیمه کند و خسارت خود را از شرکت بیمه دریافت می‌نماید.
برای خرید ارزان ترین و بهترین بیمه بدنه اتومبیل به صورت اینترنتی به اینجا مراجعه نمایید: 

پوشش‌های اصلی بیمه بدنه خودرو

پوشش‌های اصلی این بیمه‌نامه خودرو شامل موارد زیر است:

 • سرقت کلی
 • خسارات وارده به این نجات سرنشینان یا انتقال خودرو به تعمیرگاه
 • رخ دادن حادثه برای خودرو
 • خسارات ناشی از حوادث چون آتش‌سوزی، انفجار و صاعقه
 •  خسارت وارده به لاستیک، باتری و چرخ‌های خودرو

بیمه خودرو

نحوه محاسبه نرخ بیمه بدنه خودرو

برای محاسبه نرخ بیمه بدنه خودرو مولفه‌های مختلفی در نظر گرفته می‌شوند که به شرح زیر هستند:

 • مشخصات خودرو:مشخصات خودرو شامل سال‌ ساخت، نوع خودرو، ارزش و کاربری آن در محاسبه نرخ بیمه‌نامه بدنه موثر هستند.
 • پوشش‌های اضافی بیمه بدنه خودرو:هر یک از پوشش‌های الحاقی که به بیمه‌نامه اضافه شوند، مبلغی بر نرخ پایه بیمه بدنه خودرو خواهند افزود.
 • تخفیف های بیمه بدنه خودرو:تخفیفات بیمه بدنه خودرو شامل تخفیف عدم خسارت، تخفیف خودروی صفر، تخفیف خرید نقدی و تخفیف ارزش خودرو خواهند بود.

خرید بیمه خودرو

چگونگی خرید آنلاین انواع بیمه خودرو

با توجه به اجباری بودن بیمه شخص ثالث خودرو و ضرورت دریافت بیمه بدنه به‌منظور دریافت خسارات مالی وارده به بدنه خودرو راننده مقصر در حادثه می‌توان گفت که دریافت هر دو بیمه میتوانند خودروی شما را به‌صورت‌کامل در برابر حوادث رانندگی بیمه کند. برای خرید آنلاین بیمه شخص ثالث خودرو و بیمه بدنه خودرو می‌توانید از خدمات کارگزاری آنلاین بیمه دات کام استفاده کنید. بیمه دات کام سامانه‌ای برای استعلام قیمت، بررسی و مقایسه خدمات شرکت‌های مختلف بیمه‌گر، دریافت مشاوره تخصصی رایگان برای انتخاب و خرید بیمه و در نهایت خرید اینترنتی بیمه است. با توجه به اینکه زمان زیادی برای استعلام، مقایسه و خرید آنلاین بیمه از شما گرفته نمی‌شود و از طرفی بیمه‌نامه نیز به صورت رایگان برای شما ارسال خواهد شد، بنابراین پیشنهاد می‌کنیم از خدمات متنوع و گسترده بیمه دات کام استفاده کنید.

به روش‌های زیر با بیمه دات کام در ارتباط باشید:

نشانی:تهران، سعادت آباد، میدان تهرانی مقدم (کاج)، خیابان سرو شرقی، جنب بیمارستان پارسیان،‌ پلاک 17 طبقه 6، واحد 6
کد پستی:1998653740
شماره های تماس:021-4372
پست الکترونیکی:info@bimeh.com
برای کسب اطلاعات جامع در خصوص بیمه بدنه و بیمه شخص ثالث خودرو، می‌توانید به سایت بیمه دات کام (https://bimeh.com)  مراجعه نمایید. 

خرید ارزانترین بیمه شخص ثالث و بیمه بدنه خودرو

53
این مطلب مفید بود ؟30
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی