تولد
پوست در سفر
مراقبت از پوست در همه ی شرایط ضروری است اما وجود برخی محصولات پوستی در مسافرت تاثیر عکس داشته و بهتر است در سفر از آن ها استفاده نکنید.

محصولات پوستی نامناسب برای سفر

مسافرت رفتن به این معنا نیست که از پوست تان غافل شوید؛ اما در هر صورت تغییر شرایط آب و هوایی و مشغله به ما اجازه نمی دهد که درست از پوستِ خود مراقبت کنیم. به همین دلیل بهتر است که یک سری محصولات را در طول مسافرت استفاده نکنیم؛ در این قسمت از نمناک با ما همراه باشید تا علت را با هم بررسی کنیم.

محصولات حاوی رتینول

رتینول جز آن موادی است که می تواند به پیشگیری آکنه، لک پوستی و خطوط ریز و چین و چروک کمک کند؛ اما از طرفی هم می تواند پوست را نسبت به آفتاب حساس تر کند. وقتی که به تعطیلات می ‌روید، ممکن است زمان بیشتری را زیر نور خورشید یا خارج از منزل بگذرانید، بنابراین ممکن است نتوانید زیاد از ضد آفتاب استفاده کنید. معمولا توصیه می شود که استفاده از محصولات حاوی رتینول را چند روز قبل و بعد از تعطیلات تابستانی کنار بگذارید تا آسیب‌ های ناشی از نور خورشید کاهش یابد.

محصولات پوستی

از طرفی آب سخت و هوای خشک هم می ‌تواند پوست را خشک ‌تر کند و استفاده از رتینول در چنین شرایطی ممکن است که باعث تحریک آن شود؛ پس توصیه می کنیم که استفاده از رتینول را متوقف کنید تا زمانی که از سفر برگردید.

محصول پوستی که نباید با خود به سفر ببریم

54
این مطلب مفید بود ؟40
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت وسلامت نمناک/ن/ش
وبگردی