جاروبرقی کشیدن
در حین تمیز کردن خانه با جاروبرقی، ممکن است محیط های آلوده را فراموش کنیم تا تمیز کنیم. با این وجود هنگام جاروبرقی کشیدن باید کدام بخش ها را تمیز کنیم؟

فقط کدبانو ها این جاهای خونه رو جاروبرقی میکشن

آیا شما هم جزء آن دسته از افرادی هستید که مدام خانه را جارو برقی می کشید و حواستان را جمع می کنید تا همه قسمت ها جاروبرقی بخورد؟ شاید بسیاری از شما یک چک لیست برای گردگیری دارید تا مطمئن شوید که همه قسمت ها به طور کامل تمیز شده اند اما جالب است بدانید که همه خانم ها مثل یکدیگر جاروبرقی نمی کشند. بسیاری از کدبانو ها هستند که قسمت هایی را جارو برقی می کشند که شاید دیگران به آن ها توجه نکنند که در این مقاله از نمناک این قسمت ها را نام می بریم.

زیر جاکفشی

آلودگی های زیادی حاصل از کفش وارد جاکفشی می شود و در نتیجه کدبانو ها به این ناحیه توجه می کنند و حتماً زیر طبقه جا کفشی را جارو برقی می کشند تا هرگونه گرد و خاک حاصل از کفش ها از بین برود. 

جاکفشی

تشک

معمولاً افراد هنگام جارو برقی کشیدن، تشک ها را فراموش می کنند اما جارو برقی در این ناحیه آلودگی های زیادی را از بین می برد. سعی کنید دو طرف تشک را جاروبرقی بکشید. 

طی و لوازم مربوط به گردگیری

این وسیله ها خودشان آلودگی های زیادی را از اطراف جمع کرده و به خود جذب کرده اند. بنابراین نباید فراموش کنید که آن ها را جاروبرقی بکشید تا آلودگی ها را پخش نکنند. 

گردگیری خانه

دستگاه تهویه

معمولاً دستگاه های تهویه آلودگی ها را به خودشان جذب می کنند، زیرا می خواهند هوا را تمیز تر کنند. در نتیجه باید آن ها را جاروبرقی بکشید تا گرد و خاک زیادی در آن ها تجمع پیدا نکند. 

کیبورد لپ تاپ و کامپیوتر

کیبورد لپ تاپ و کامپیوتر به دلیل اینکه برخورد زیادی با دست دارد و یا منافذ آن قابلیت جذب گرد و غبار را دارند، به همین دلیل باید هنگام جاروبرقی به آن ها توجه شود و هرچه سریع تر تمیزشان کنید. 

تمیز کردن کیبورد

باکس صدای کامپیوتر یا تلویزیون

اگر از سیستم صوتی برای تلویزیون یا کامپیوتر استفاده می کنید، هنگام جاروبرقی کشیدن نباید آن ها را فراموش کنید زیرا گرد و خاک را در طولانی مدت داخل خودشان نگه می دارند؛ بنابراین باید آن ها را تمیز کنید. 

چارچوب پنجره و قاب عکس

این قسمت ها معمولاً آلودگی زیادی را در خودشان نگه می دارند و سرشار از گرد و خاک هستند. پس علاوه بر این که روی آن ها دستمال می کشید، باید مقداری از گرد ها را با جارو برقی جمع کنید. 

قاب عکس

لابلای یخچال و فریزر

باید منافذ یخچال و فریزر را تمیز کنید. دقیقا مشخص است که چه قسمت هایی سیاه شده و آلودگی گرفته که جاروبرقی کشیدنِ آن ها به شدت به تمیز ماندنشان کمک می کند. 

دراور و کشو های آشپزخانه

دراور و کشو های آشپزخانه گرد و غبار زیادی را داخل خودشان نگه نمی دارند. پس آن ها هم باید جاروبرقی زده شوند و همچنین بعد از آن دستمال بکشید تا تمام گرد و غبار آلودگی ها از بین بروند. 

تمیز کردن آشپزخانه

پرده

بسیاری از خانم های کدبانو هنگام جاروبرقی پرده ها را نیز فراموش نمی کنند که یک روش عالی برای تمیز کردن آنهاست و باعث می شود که شما پرده و پنجره تمیزی داشته باشید.

فقط کدبانو ها این قسمت های خونه رو جاروبرقی میکشن

3.99
این مطلب مفید بود ؟72
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ن/ف.ن
وبگردی