شستن ظرف ریمل

آموزش کامل شستن ظرف و برس ریمل

کد مطلب : 78533زمان مطالعه : 4 دقیقه
خانم ها بعد از تمام شدن مواد ریمل، برس و قوطی آن را دور نندازید. شما می توانید با شستن و تمیز کردن برس و قوطی ریمل، از آن ها برای کارهای دیگری استفاده کنید.

ترفندهای تمیز کردن برس ریمل و آموزش استفاده در سایر مصارف آرایش

ریمل یکی از لوازم های آرایشی پرکاربرد برای خانم ها است که به وسیله آن مژه ها را پرپشت و زیبا می کنند. اغلب خانم ها در کیف لوازم آرایشی خود ریمل دارند و با تمام شدن مواد ریملشان برس و قوطی ریمل را دور می اندازند اما می توان پس از تمام شدن ریمل برس و قوطی آن را تمیز بشویید و در جای دیگر استفاده کنید.

مثلا می توانید از برس ریمل برای آرایش ابروها استفاده کنید تا ابروها مرتب، تمیز و منظم به نظر آیند. در این بخش از دنیای مد نمناک روش تمیز کردن ظرف یا قوطی ریمل و برس ریمل را به شما می آموزیم.

شستن ظرف ریمل

چگونه برس ریمل را تمیز کنیم؟

تمیز کردن برس ریمل با یک حوله کاغذی

برس ریمل را می توانید با یک حوله کاغذی تمیز کنید. به آرامی برس را بر روی یک حوله کاغذی بچرخانید و آن را به جلو و عقب ببرید تا توده ها آزاد شده و موهای برس ها از هم جدا شود. این کار را به آرامی انجام دهید، تا هیچ مویی را خم نکرده یا نشکنید.

تمیز کردن برس ریمل با آب گرم

درون فنجانی آب ولرم بریزید و برای مدت 5 دقیقه برس ریمل را در آب گرم خیس کنید تا مایع خشک ریمل آزاد شود. برس باید توده های ریمل خشک شده را رها کند و رنگ آب به ابری و خاکستری یا سیاه تبدیل شود. آب کثیف را دور بریزید و دوباره فنجان را پر کنید و برس را درون آن قرار دهید.

در صورتی که ریمل مژه ضد آب یا مقاوم در برابر آب است، به جای آب از فنجانی از مایع پاک کننده آرایش استفاده کنید.

شستن برس ریمل

تمیز کردن برس ریمل با الکل

ایزوپروپیل یا الکل را در فنجان ریخته و اجازه دهید برس ریمل در آن خیس بخورد تا مایع خشکیده بیشتری از برس ریمل بیرون آید. در صورت تمیز نشدن برس ریمل آن را برای یک دقیقه دیگر در محلول خیس کنید.

تمیز کردن برس ریمل با شامپو

در کف دستتان اندکی شامپو بریزید و به آرامی قلم مو را روی کف دست خود مالیده، چرخانده و موهای برس را پاک کنید. سپس برس را زیر آب گرم گرفته و بشویید.

شستن ظرف ریمل

چگونه ظرف ریمل را تمیز کنیم؟

در پاسخ به سوال برخی از شما کاربران از بخش دنیای مد نمناک باید بگوییم برای تمیز کردن محفظه یا ظرف ریمل می توانید از شامپو بچه استفاده کنید. ابتدا درون ظرف ریمل مقداری آب گرم و شامپو بریزید و ظرف را تکان داده و اجازه دهید کمی خیس بخورد، سپس با کمک فرچه ریمل تمیز درون محفظه را تمیز بشویید، این کار را چند بار انجام دهید تا اثری از مواد ریمل درون ظرف باقی نماند.

می توانید مقداری جوش شیرین و آب داغ را داخل قوطی ریمل ریخته، بگذارید چند ساعت باقی بماند، سپس فرچه ریمل تمیز را درون قوطی خوب بچرخانید. پس از این کار مایع ظرفشویی و آب داغ را درون ظرف ریمل بریزید و آن را خوب بشویید تا محفظه ریمل کامل تمیز شود.

شستن قوطی ریمل

موارد استفاده از برس ریمل تمیز

شما می توانید برس ریمل را بشویید و سپس به طور کامل موهای آن را با استفاده از یک حوله کاغذی و با ضربه های ملایم به آرامی خشک کنید و سپس دوباره درون ریمل قرار دهید، اینگونه مژه های شما در اثر ریمل زدن به هم نمی چسبد.

برای تمیز کردن ناحیه ای که برس درون لوله قرار می گیرد، یک گلوله پنبه را داخل لوله کرده و آن را روی قسمت رزوه شده دسته که پیچ برس را به لوله ریمل متصل می کند بچرخانید تا کاملا پاک شده و به راحتی بسته شود. پاک کردن این قسمت از برس به ماندگاری و عمر طولانی تر ریمل کمک میکند.

می توانید برس ریمل را پس از خشک شدن در یک کیسه پلاستیکی در بسته نگه دارید. دقت کنید برس کاملا خشک شود زیرا در صورت خشک نشدن برس قارچ می تواند بر روی قلم مو رشد کند. نگه داشتن قلم مو در کیسه می تواند آن را در صورتی که تصمیم به استفاده از آن بر روی مژه ها، مو یا ابرو های خود دارید از باکتری ها دور نگه دارد.

کاربرد برس ریمل

با استفاده از برس تمیز می توانید چسبندگی های روی مژه را جدا کنید. برای این کار هنگامی که ریمل هنوز بر روی مژه هایتان خیس است باید عمل کنید. موهای برس نه تنها توده ها را از روی مژه ها آزاد می کنند، بلکه موهای مژه را از هم جدا می کنند و جلوه بیشتری به آنها می دهند.

می توانید با برس تمیز، ابروها را برس بکشید. برس کشیدن ابروها به شما در برداشتن ابرو کمک می کند.با بالا بردن ابرو بوسیله برس می توانید ریشه موهای خارج از محل را پیدا کنید و آرایش دقیق تری به قوس ابرو بدهید.

با استفاده از قلم مو ریمل پودر ابرو را برداشته و با کشیدن شانه وار بروی ابرو از آن استفاده کنید. قلم مو ریمل سبب می شود پودر بین موها قرار گیرد و رنگ ابروها طبیعی تر جلوه کند.

با قلم ریمل می توانید گرفتگی سینک خود را بر طرف کنید. اگر گرفتگی سینک شما خیلی پایین نیست، سعی کنید قلم مو را به داخل زه کشی کرده و آن را دور بچرخانید و آنچه که باعث گرفتگی سینک شده را بردارید اما دیگر نباید از این برس برای صورت استفاده کنید.

آموزش کامل شستن ظرف و برس ریمل

4.337
این مطلب مفید بود ؟325
منبع : بخش دنیای مد نمناک/ن/ز.ت
وبگردی