اختراعات

اختراعات شگفت انگیز
مخترعین افراد بسیار باهوشی هستند و اختراعات خاص آنها زندگی بشریت را بهبود یا نجات میدهد اما مخترع بدشانسی وجود داشته که اختراع شگفت انگیزش باعث مرگ او شده است.
اختراعات ادیسون

چیزهایی که باور نمیکنید ادیسون اختراع کرده باشد!

زمان مطالعه : 5 دقیقه
توماس ادیسون مخترع معروف , اختراعات زیادی را به ثبت رسانده که حتما شما از آن بی اطلاع هستید درحالی که برخی از آنها نا موفق بودند.
اختراع قیچی

اختراع قیچی ، کار چه کسی بود ؟

زمان مطالعه : 3 دقیقه
نخستین نفری که قیچی را اختراع کرده چه کسی می باشد و ماجرای اختراع قیچی چیست؟ موارد مهمی درباره اختراع قیچی و تاریخچه آن وجود دارد.
مخترع زیپ

مخترع زیپ و داستان اختراع آن

زمان مطالعه : 3 دقیقه
زیپ ها، امروزه یکی از پرکاربردترین ابزارها برای هر یک از ما می باشند. اما آیا میدانستید که یک زیپ ساده چه گذشته و تاریخچه ای پشت سر گذاشته است؟
اختراعات عجیب

احمقانه ترین چیزهایی که انسان اختراع کرده

زمان مطالعه : 8 دقیقه
در طول تاریخ انسان ها اختراعاتی داشته اند که تاثیری در بهبود کیفیت زندگی آنها نداشته و جزء اختراعات عجیب به حساب می آیند.
اختراعات تصادفی

چیزهایی که کاملا تصادفی اختراع شدند !

زمان مطالعه : 9 دقیقه
دنیا سرشار از کشفیات و اختراعات اتفاقی است که تنها ذهن خلاق دانشمندان می توانست بدون هیچ برنامه ریزی خاصی به این اختراعات برسد.
اختراع تمدن مایا

10 اختراع شگفت انگیز متعلق به تمدن مایا

زمان مطالعه : 4 دقیقه
تمدن مایا بیش از دو هزار سال قبل از میلاد مسیح وجود داشتند که اختراعات شگفت انگیز زیادی داشته اند که امروزه هم مورد استفاده قرار می گیرد.
اختراعات چین باستان

اختراعات مهمی که کار چینی ها بوده

زمان مطالعه : 9 دقیقه
یکی از کشورهایی که در دوران باستان تمدن بزرگی داشته بدون شک کشور چین است که با آشنایی با اختراعات چین باستان می توان به عظمت آن پی برد.
مخترع رادیو

مخترع و تاریخ اختراع رادیو

زمان مطالعه : 4 دقیقه
یکی از تاثیرگذارترین اختراعات بشری بدون شک رادیو است که تحول زیادی در زندگی افراد ایجاد کرد از این رو آشنایی با مخترع رادیو می تواند جذاب باشد.
اختراعات مصریان باستان

اختراعات شگفت انگیز مصریان باستان

زمان مطالعه : 5 دقیقه
مصر یکی از کشورهایی است که تاریخ چند هزار ساله دارد و آشنایی با اختراعات مصریان باستان به شما کمک می کند تا با گذشته کشور مصر آشنا شوید.
اختراعات ایرانیان

چیزهایی که باور نمیکنید اختراع ایرانی ها باشد

زمان مطالعه : 7 دقیقه
تمدن ایرانیان بدون شک یکی از بزرگترین تمدن های جهان به حساب می آید چون بسیاری اختراعات معروف در دنیا از اختراعات ایرانیان می باشد.
اختراعات باستان

چیزهایی که باور نمیکنید زمان قدیم اختراع شدن

زمان مطالعه : 8 دقیقه
شاید تصورش مقداری سخت باشد که اختراعات باستان هنوز هم در گوشه کنار دنیا مورد استفاده قرار می گیرند و می توانند برخی از نیاز های مردم امروز را برطرف کنند.
موسیقی

چه کسی موسیقی را اختراع کرد؟

زمان مطالعه : 6 دقیقه
یکی از دغدغه های همیشگی بشر کشف مبداء و منشاء موسیقی است که ما در این مطلب درباره منشاء موسیقی، اختراع و آلات موسیقی و تاثیر آن در روابط انسانی صحبت میکنیم.
اختراع حروف الفبا

ماجرای کشف و اختراع حروف الفبا

زمان مطالعه : 3 دقیقه
خط الفبایی شاید تنها عامل انتقال و گسترش فرهنگ و تمدن بشری از نسلی به نسل های دیگر بوده است، در ادامه از تاریخچه، ماجرای کشف و اختراع حروف الفبا آشنا مطلع خواهید شد.
مخترع چتر باران

جالب و خواندنی از مخترع چتر

زمان مطالعه : 3 دقیقه
چترهای اولیه بنا به شکل شاخ و برگ گیاهان و درختان ساخته می شدند و نخستین چتر ها در مصر باستان، بین النهرین و چند کشور دیگر مورد استفاده قرار می گرفت، اما چه کسی چتر را اختراع کرده است؟
صفحه 1 از 4