تولد
حرف زدن با همکار
شما در طول روز درمورد موضوعات مختلفی با همکاران خود صحبت میکنید اما افراد با سیاست و هوشمند حین صحبت وارد هر موضوع و مسئله ای نمی شوند.

موضوعات و مسائلی که نباید به همکارتان بگویید

آیا تا به حال شده به دلیل زمان زیادی که در محل کار سپری می کنید، با خودتان فکر کنید که اداره و شرکت هم خانه دوم شماست؟ در نتیجه ممکن است خیلی راحت باشید، مثلا یک فنجان قهوه در دست بگیرید و افکار درونی خود را با همکارتان به اشتراک بگذارید و اگر چند وقت بعد به این رفتار تان فکر کنید، احساس پشیمانی خواهید کرد که چرا فلان حرف ها را به همکارتان گفته اید. اگر شما هم چنین تجربیاتی داشته اید، پس باید بیشتر دقت کنید. حرفی که در محل کار می زنید، در کار شما اثرگذار است.

از آنجا که بسیاری از افراد در محل کار احساس راحتی می کنند، در نتیجه ممکن است هر حرفی را بزنند. اگر شما هم درباره این مسئله مشکل دارید، بهتر است این قسمت از سبک زندگی و رازهای موفقیت نمناک را تا انتها مطالعه کنید تا متوجه شوید که چه حرف هایی را نباید به همکارتان بگویید.

شکایت در مورد رئیس

اگرچه که ممکن است از دست رئیس خود عصبانی باشید اما بحث کردن در مورد افکارتان در مورد رئیس در محل کار یکی از چیزهایی است که حتما باید از آن دوری کنید زیرا نه تنها جایگاه شما را دچار خطر می کند، بلکه ممکن است فردی از این حرف ها به ضرر شما استفاده کند.

حرف زدن با همکار

شکایت در مورد همکار دیگر (غایب)

هیچ انسانی کامل نیست. بنابراین اگر بخواهید از یکی از همکارانتان شکایت کنید، حرف های زیادی برای گفتن خواهید داشت. پس این قضیه را فراموش کنید. غیبت کردن پشت سر همکار غایب، جزء مواردی است که حتماً باید از انجم آن خودداری کنید.

صحبت درباره مسئله ای که در حوزه کاری شما نیست

زمانی که جایی استخدام می شوید، این احتمال وجود دارد که وظایف شما را در محل کار برایتان توضیح دهند. باید به این فکر کنید که اعضا باید برای رشد اداره کار کنند، پس باید خودتان را برای انجام وظایفی فراتر از چیزی که دارید آماده کنید. پس این حقیقت را بپذیرید که گاهی اوقات باید کارهایی غیر از وظایف خود را به انجام برسانید و تغییرات را با یک لبخند پذیرا باشید.

صحبت با همکار

غیبت و تهمت

یکی از راحت ترین کارها در محل کار این است که پشت سر دیگران غیبت کنید. ممکن است افرادی را ببینید که در طول هفته ساعت ها در حال غیبت پشت سر همکارشان هستند. همین غیبت عاملی برای شایعه پراکنی هم هست. پس جلوی این وسوسه درونی خود را بگیرید و دهانتان را بی موقع باز نکنید و به غیبت کردن دیگران هم گوش نکنید.

اطلاعات شخصی

بحث کردن در مورد اطلاعات شخصی با همکار یک کار بسیار وسوسه برانگیز است اما هرگز نباید از ویژگی های همسر، فرزند، پدر و مادر و مشکلات آن در زندگی شخصی با همکار تان صحبت کنید.

حرف زدن در کار

نظرات و سوالات بی ادبانه

هرگز نباید هیچ نظر یا سوال بی ادبانه را بپرسید. این سوالات شامل سوالات شخصی مثل این که باردار هستی یا برای خرید فلان چیز چقدر پول پرداخت کردی هم می شود. اگر همکارتان بخواهد در مورد چیزی بدانید، پس قطعاً خودش به شما می گوید و اصلاً جای سوال نیست. پس هرگز چنین سوالاتی نپرسید.

به دنبال شغل دیگری بودن

فرقی ندارد که چقدر به همکارتان اعتماد دارید. به یاد داشته باشید که وفاداری در یک محیط کاری تخصصی اصلاً تضمینی ندارد. پس اگر قرار است به یک مصاحبه شغلی جدید بروید، هیچ کس نباید در محل کار از آن باخبر باشد و اصلاً لازم نیست که این مسئله را به او بگویید.

نبایدهای صحبت با همکار

حقوق

بسیاری از شرکت ها سیاست هایی در مورد صحبت کردن راجع به حقوق با همکاران دارند. پس این قانون را نشکنید و در هر جایی که هستید در مورد حقوق خودتان به همکار چیزی نگویید.

بحث سر سیاست یا مذهب

بسیاری از خانواده های با فرهنگ توصیه می کنند که هرگز در مورد مسائل سیاسی و مذهبی با افراد غریبه صحبت نکنید؛ حتی اگر به این موضوع هم علاقه دارید، باز هم نباید با همکارانتان چنین بحث هایی را انجام دهید زیرا اختلاف نظر ها منجر به ایجاد مشکل خواهد شد.

بحث کردن سر سیاست

درخواست قرض گرفتن پول

گاهی فراموش می کنیم که کیف پول یا پول نقد را همراه با خود بیاوریم. در چنین شرایطی تا جایی که می توانید از همکاران پول قرض نگیرید.

سوال درباره صداقت

توجه کردن به صداقت در لحظه بسیار مهم است اما بهتر است هنگام صحبت با همکارانتان از این کلمه استفاده نکنید. مثلا از اون نپرسید که "آیا تو همیشه با من صادق هستی یا نه ؟"

سوال کردن از همکار

تعریف و تمجید زیاد و بی مورد

در مورد تعریف و تمجید از دیگران و مخصوصاً همکارانتان وسواس به خرج دهید. نظر دادن در مورد ظاهر فیزیکی افراد اصلاً کار حرفه ای در محل کار محسوب نمی شود؛ مخصوصا اگر بخواهید آن را به جنس مخالف بگویید.

بزرگ جلوه دادن اشتباهتان

من همیشه باعث دردسر هستم؛ چرا باید چنین جمله ای را بیان کنید؟ اگر واقعاً در مورد مسئله ای که اشتباه انجام دادید و یا کاری را فراموش کرده اید، احساس تأسف دارید باز هم هرگز نباید این جمله را به زبان بیاورید. یک عذرخواهی ساده انجام دهید و دفعه بعد وظایف خود را بهتر به انجام برسانید.

بزرگ نشان دادن اشتباهات

استفاده بیش از حد از عبارت "فکر می کنم"

گفتن عبارت " فکر می کنم " گاهی اوقات قابل قبول است اما زمان هایی که واقعاً از چیزی مطمئن نباشید. استفاده از این عبارت به طور مداوم اعتماد دیگران را نسبت به حرف شما کمرنگ می کند. پس اگر واقعا چیزی را می دانید، آن را مستقیم اظهار کنید. مثلاً "جلسه ساعت 3 بعد از ظهر برگزار می شود" نه اینکه " فکر کنم جلسه ساعت سه بعد از ظهر برگزار می شود."

فریاد زدن و به رخ کشیدن خوشبختی هایتان

شاید برایتان لذت بخش باشد که دیگران بدانند شما سبک زندگی بسیار عالی دارید اما بهتر است خوشبختی خود را به همکارتان نگویید زیرا ممکن است حسادت او را بر انگیزد.

صحبت کردن با همکار

سوال در مورد سن و سال

روانشناسان توصیه می کنند که با همکار در مورد سن و سال صحبت نکنید زیرا ممکن است آن ها با خودشان این برداشت را کنند که شما به دنبال زیر سوال بردن توانایی و مسئولیت آن ها هستید. همچنین ممکن است سوء تفاهم های زیادتری را ایجاد کند.

نارضایتی از شرکت و موسسه ای که در آن کار می کنید

هرگز به همکارتان نگویید که از شرکت شکایت کرده اید حتی اگر یک اقدام غیر قانونی در مورد شما انجام شده، نباید آن را بین دیگران پخش کنید. اگر واقعاً از همکار، شرکت یا رئیس خود شکایت کرده اید، آن را پیش خودتان محفوظ نگه دارید.

حرف هایی که باسیاست ها به همکارشان نمیگویند

4.315
این مطلب مفید بود ؟132
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ح.ب/ن
برچسب : همکار
وبگردی