از خود گذشتگی زنان
اغلب خانم ها معمولا افراد دلسوزی هستند و از خودگذشتگی های فراوانی در زندگی انجام می دهند، در حالی که برخی فداکاری های آن ها بسیار غلط است.

فداکاری ها و از خودگذشتگی های اشتباه زنان

زن ها موجودات عجیب و فداکاری هستند که خودشان را فدای رفاه اطرافیان می کنند. خانم هایی که با فداکاری بیش از حد متاسفانه زیاد دیده و درک نمی شوند و ضربات روحی و احساسی بدی را متحمل می شوند. خانم هایی که ستون استوار خانواده هستند و با قربانی کردن خود لذتی از زندگی نخواهند برد. خانم های عزیز برای اینکه در زندگی خود دچار ضربات روحی و احساسی نشوید، توصیه می کنیم این بخش از خانواده پلاس نمناک را مطالعه فرمایید و فداکاری های زیر را انجام ندهید.

بانوان عزیز لطفا خود را قربانی نکنید

خانم های لطفا از خود گذشتگی های بی مورد دست بکشید و فداکاری های زیر را انجام ندهید.

توجه بیش از حد به نظافت منزل

خانه ای که تمیز و مرتب باشد، بی شک محیطی آرام و دلپذیر خواهد بود اما نباید زن تبدیل به خدمتکار خانه شود. متاسفانه برخی خانم ها همیشه در حال بشور و بساب هستند و یک تنه تمام کارهای نظافت منزل را انجام می دهند.

این خانم های فداکار و تمیز گرچه از نگاه تحسین آمیز دیگران برخوردار می شوند اما زمانی برای خودشان و فرزند و همسرشان نمی ماند و همیشه خسته و کسل هستند پس توجه بیش از حد به نظافت منزل ممنوع.

نظافت زیاد منزل

انجام مسئولیت های مردانه

خانم ها ضعیف و ناتوان نیستند و برخی از آنان توانایی های فوق العاده ای داشته و می توانند مسئولیت های زیادی را در خانه به عهده بگیرند. خانم هایی که تمام مسئولیت های زندگی را به عهده می گیرند، این مسئولیت ها به مرور زمان وظیفه آنان می شود. این خانم ها نه تنها به خود ظلم می کنند بلکه موجب تنبلی و تحقیر همسرشان می شوند و اصلا دوست داشتنی نخواهند بود زیرا مردان عاشق زنی هستند که به او تسلط داشته باشند و بتوانند از او مراقبت و حمایت کنند پس تنها مسئول کارهای آسان و زنانه را برعهده بگیرید و انجام مسئولیت های مردانه ممنوع.

تنها مادر بودن

درباره فداکاری مادران شنیده اید، مادرانی که پس از فرزند دار شدن تمام وقت خود را صرف رسیدگی به او می شوند و باقی افراد و خودشان را فراموش می کنند. مادرانی که تنها به کودکان خود اهمیت می دهند و خود را از چشم همسر انداخته و همیشه خسته افسرده هستند. بعد از مادر شدن برخی مسئولیت های کودک را به همسر خود بسپارید و تمام وقتتان را صرف کودک خود نکنید پس از همین امروز تنها مادر بودن ممنوع.

از خود گذشتگی زنان

قناعت بیش از حد

شنیده اید که می گویند زنی که خرج دارد، ارج دارد. برخی خانم ها بیش از حد قناعت کرده و این کار را آینده نگری می دانند اما آنها امروزشان را از دست خواهند داد. این خانم ها اغلب از همسر خود چیزی درخواست نمی کنند و همیشه با وسایل و... که دارند، روزگارشان را می گذرانند. در زندگی از پولتان برای لذت بردن استفاده کنید اما بیش از حد نیز خرج نتراشید و یک رویه معمول را به کار ببرید، همچنین قناعت بیش از حد نیز ممنوع.

موتور اقتصادی خانه

بسیاری از خانم های شاغل خودشان یک تنه خرج و بریز و بپاش های خانواده را بر عهده می گیرند و خود را تبدیل به موتور اقتصادی خانه می کنند. آنها پس اندازی نمی کنند و هرچه درآمد دارند را برای خوش آیند همسر و فرزندانشان خرج می کنند و اغلب هیچ توقعی ندارند. این خانم ها نهایتا ضربه های بدی می خورند و انتظارات اطرافیان را بالا می برند. خانم عزیز کمک خرج همسرتان باشید اما موتور اقتصادی خانواده بودن ممنوع.

فداکاری در زندگی

نخریدن پوشاک و لباس برای خود

متاسفانه بسیاری از خانم ها زمانی که پول دستشان می آید، همه را به خود ترجیح می دهند و اگر به تازگی برای فرزندشان خرید کرده باشند، بازهم اولویت آنان فرزند و یا همسر است. این خانم های فداکار اهل خرید لباس های متنوع نیستند و اغلب تعداد کمی لباس می خرند و شاید سال ها به خرید نروند.

اما اگر شما توانایی مالی داشته و همشه اولویتتان دیگران باشد، به خود ظلم می کنید پس گاهی هم خودتان را تحویل بگیرید و برای خود خرید کنید پس خانم های عزیز خرید نکردن برای خود ممنوع.

اختصاص ندادن زمان به خود

شما نیز جزو بانوانی هستید که زمانی به خود اختصاص نمی دهید و کاملا در اختیار دیگران هستید. خانم هایی که حرف مردم برایشان مهم است و دائم انتظارات آنها را برآورده می سازند.

خانم هایی که حتی زمانی را برای پرداختن به کارهای مورد علاقه و تفریح خود اختصاص نمی دهند. این خانم ها انتظارات دیگران را بالا برده و به خود احترام قائل نیستند پس خانم های عزیز اختصاص ندادن زمان به خود ممنوع.

بی اهمیتی به خود

گذشتن از خواسته های خود

برخی از خانم ها اصلا خواسته شان را بیان نمی کنند و همسر و فرزندانشان در زندگی حرف اول را می زنند. این خانم های مظلوم و کم توقع همیشه مورد ظلم قرار می گیرند و اگر بخواهند زمانی حرفی بزنند، دیگران به آنها توجهی نمی کنند چرا که آنها خود را در زندگی قربانی کرده اند. پس خانم های عزیز اگر به خاطر ترس از مشاجره و هر دلیلی خواسته هایتان را مطرح نکنید، آسیب می بینید پس عزیزان گذشتن از خواسته های خود ممنوع.

اهمیت ندادن به سلامتی و تناسب اندام

خانم ها فرد مهمی در خانواده هستند پس سلامتی و تناسب اندام شان برای خانواده اهمیت دارد. متاسفانه برخی خانم ها به هر دلیلی به مشکلات و مسائل مربوط به سلامتی خود اهمیت نمی دهند و هم به خود و هم به خانواده با این مثلا فداکاری بی مورد آسیب می زنند پس خانم های عزیز اهمیت ندادن به سلامتی و تناسب اندام ممنوع.

بی اهمیتی به سلامتی

بی اهمیتی به ظاهر

زیبایی برای خانم ها اهمیت فراوانی دارند و اغلب خانم هایی که به ظاهر خود اهمیت می دهند، شاد و سرزنده تر هستند. بانوان باید به مسائل بهداشتی و زیبایی پوست و موی خود اهمیت دهند. منظور ما از زیبایی پرداختن به عمل های مختلف نیست اما زدن لاک ناخن ، اصلاح کردن و کوتاهی مو، زدن ضد آفتاب و رسیدگی به پوست و... چه اشکالی دارد پس خانم های عزیز لطفا به ظاهرتان اهمیت دهید و بی اهمیتی به ظاهر و زیبایی ممنوع.

ترک نکردن زندگی به هر قیمتی

برخی خانم ها متاسفانه به دلیل گوناگون زندگی خود را حفظ می کنند، ما این خانم ها را درک می کنیم و می دانیم اگر جایی برای رفتن داشتند و از عشق و علاقه مادرانه خود می توانستند بگذرند، با وجود مشکلات مختلف با همسر مانند اعتیاد، خیانت های متعدد و... حتما زندگیشان را ترک می کردند.

خانم های عزیز، مادران گرامی توجه کنید اگر به هر قیمتی می خواهید زندگیتان را حفظ کنید لطفا مراقب روح و روان خود و فرزندتان باشید چرا که مشاجرات بر روان فرزندان بیش از طلاق اثرگذار خواهد بود. توصیه می کنیم اگر مشکلات فراوانی دارید حتما به مشاوره مراجعه نمایید و خود و فرزندانتان را قربانی نکنید.

فداکاری زناشویی

قطع رابطه با خانواده خود

خانواده و پدر و مادر شما همیشه نیستند پس از آنان چشم پوشی نکنید. اگر برای خوشایند همسرتان تنها با خانواده او رفت و آمد دارید و تنها به آنان کمک می کنید و بدون هیچ دلیلی به خانه والدین خود نمی روید و این کار را فداکاری می دانید لطفا این فداکاری را نکنید و قطع رابطه با خانواده ممنوع.

عذر خواهی و منت کشی زیاد

اگر همیشه در دعواهای زندگی مشترک مقصر می دانید و همسر خود را به عذر خواهی و منت کشی عادت داده اید، این کار شما نامش فداکاری نیست و لزومی ندارد که شما زمانی که واقعا مقصر نیستید عذرخواهی کنید. خانم های عزیز اگر همسرتان خطایی انجام داد، اجازه دهید او متوجه اشتباه خود شود پس عذر خواهی و منت کشی بی دلیل ممنوع.

فداکاری های اشتباه و بسیار بد زنان امروزی

522
این مطلب مفید بود ؟220
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ح.ب/ن
وبگردی