تولد
بومادران
همه ی افراد نام بومادران را شنیده اند اما ممکن است از خواص اعجاب انگیزش بی اطلاع باشند. بومادران با خواص دارویی متعدد جزء بهترین گیاه دارویی شناخته شده است.

فواید و خواص بومادران برای زنان

بومادران یکی از گیاهان بسیار پرطرفدار است و از طرفی فواید زیادی هم برای باروری خانم ها دارد و از آن جایی که تقریباً به راحتی در همه جا رشد می کند، نسبتاً ارزان و قابل دسترسی است. در این قسمت از بهداشت و سلامت نمناک قصد داریم راجع به بومادران و فواید آن برای زنان صحبت کنیم.

بهبود جریان خون

گیاه بومادران باعث بهبود جریان خون می شود، عرق را زیاد می‌ کند و همین عاملی برای سم زدایی است‌. از طرفی بافت هایی که در بدن مربوط به رحم می شوند را سفت کرده و جریان خون قاعدگی را هم تنظیم می کند‌.

گیاه بومادران

کاهش خونریزی سنگین قاعدگی

بومادران یکی از بهترین گیاهانی است که خونریزی سنگینِ دوران قاعدگی و خونریزی های ناشی از فیبروم، اندومتریوزیس و کیست تخمدان را کاهش می دهد؛ حتی عاملی برای جلوگیری از خونریزی های داخلی هم است.

جلوگیری از مشکلات لگن

بسیاری از خانم‌ ها از مشکلات لگن رنج می‌ برند و همین موضوع ممکن است روی اندام باروری آن ها هم تاثیرگذار باشد و باعث بیماری هایی مانند کیست تخمدان یا سندروم تخمدان پلی کیستیک و مشکلات این چنینی شود؛ اما گیاه بومادران جریان خون را در این اندام ها و بافت افزایش داده و باعث جلوگیری از این اتفاقات خواهد شد.

از بین بردن درد قاعدگی

گیاه بومادران خواص بسیار زیادی دارد، باعث ریلکس شدن عضلات رحم می شود، خواص ضد التهابی هم دارد و باعث می شود که درد قاعدگی بهبود پیدا کند و می توانید در چنین حالتی که دردتان برای قاعدگی زیاد شده، آن را به صورت دمنوش استفاده کنید‌.

درد قاعدگی

تحریک جریان خون قاعدگی

گیاه بومادران یکی از گیاهان سم زدای سنتی است که برای تحریک جریان خون قاعدگی استفاده می شود. در واقع رحم ضعیف را قوی می کند و ماهیچه های رحم را تقویت می کند.

تنظیم چرخه قاعدگی

گیاه بومادران علاوه بر اقدامات مفیدی که برای قاعدگی انجام می دهد، این چرخه را هم تنظیم می کند. در نتیجه خانم هایی که پریود های نامنظم دارند، می‌ توانند از این گیاه برای کاهش خونریزی سنگین یا دوران عقب افتادگی های قاعدگی استفاده کنند و یک چرخه منظم داشته باشند.

کاهش درد و التهاب

گیاه بومادران علاوه بر این که درد قاعدگی را کاهش می دهد، برای التهابات حاصل از زخم هم بسیار عالی عمل می‌ کند و با مشکلات التهابی هم مبارزه خواهد کرد.

خواص بومادران

**هشدار**

  1. این گیاه برای دوران بارداری و شیردهی مناسب نیست.
  2. گاهی اوقات باعث واکنش آلرژیک می شود.
  3. همچنین اگر از دارو های رقیق کننده خون استفاده می کنید و اختلالات خونریزی دارید، از مصرف این گیاه خودداری کنید.
  4. دو هفته قبل از جراحی نباید این گیاه را استفاده کنید.

بومادران برای زنان خواصی داره که خیلی ها نمیدونن

53
این مطلب مفید بود ؟30
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : euphoricherbals / natural-fertility-info / بخش بهداشت و سلامت نمناک/ن/ش
وبگردی