آزمایش خون
محققان با کشف آزمایش خونی به نام آزمایش سرنوشت ساز میگویند با این آزمایش می توان تعیین کرد که شما چقدر عمر میکنید.

آزمایش خون که طول عمر را مشخص می کند

شاید برایتان جالب باشد اما یک آزمایش خون ساده می تواند آینده شما را پیشگویی کند. محققان دانشگاه بوستون در حوزه سلامت عمومی و داروسازی مرکز دارویی به این نتیجه رسیدند که راه جدیدی برای تعیین میزان عمر کردن شما وجود دارد. این آزمایش راهی برای پیشگویی بیماری های خاص قبل از علائم آن می باشد و می تواند نشان دهد که آیا یک فرد در آینده می تواند روند پیری سالم و بی خطری داشته باشد؟ با ادامه این بخش از نمناک همراه شوید تا درباره این آزمایش جالب اطلاعات بیشتری کسب نمایید.

آزمایش طول عمر

تعیین طول عمر با آزمایش خون

آزمایشی طراحی شده است که مقدار کمی از خون را برای سنجش سطح بیومارکرهای خاص مورد بررسی قرار می دهد. بیومارکرها مواد شیمیایی موجود در جریان خون هستند.

این آزمایش سطح بالایی از اطلاعات در مورد سلامت فرد را به پزشکان می دهد. تیم تحقیقاتی نمونه های خونی نزدیک به 5 هزار نفر را مورد بررسی قرار داده است که سن این افراد بین 30 تا 110 سال است.

در این آزمایش گسترده 26 الگوی بیماری مجزا تشخیص داده شده است. سپس بعد از آن به بررسی مرگ و میر و بیماری ها پرداخته اند و به این نتیجه رسیدند که نصف افرادی که الگوی یکسان دارند ، شبیه به هم عمر می کنند. افرادی که الگوی آنها با وضعیت های خاصی همراه می باشد ، متفاوت هستند. بعضی از افراد نیز الگویی دارند که نشان می دهد بدن آن ها هیچ بیماری در خود ندارد.

آزمایش خون

نتایج آزمایش تفاوت بین میزان عمر کردن افراد را با تغییرات به وجود آمده در ذهن ، جسم ، زنده ماندن و بیماری های مربوط به پیری مثل بیماری های قلبی ، سکته ، دیابت نوع 2 و سرطان را نشان می دهد. بدین منظور که همه افراد هنگام پیری با نشانه ها و بیماری های مختلفی مواجه می شوند که در آن ها متفاوت است و می تواند طول عمر آن ها را مشخص کند.

برای پیش بینی بیماری های خاص مانند بیماری های قلبی راه های زیادی وجود دارد اما این آزمایش خون یک اقدام نوآورانه و جدید است. الگوهای خاصی از گروهی از این نشانگرهای زیستی می تواند نشان دهد که چگونه یک فرد در آینده می تواند روند پیری سالم و بی خطری داشته باشد.

آزمایش خون

تقریباً یک سوم الگوهای به دست آمده با اطلاعات جمع آوری شده مطابقت دارد. البته این مجموعه فقط روی افرادی مطالعه می کند که به سن بالا رسیدند. در نتیجه نمی تواند این موضوع را برای کل جمعیت دنیا در نظر بگیرد. به همین دلیل به نمونه های آزمایش عمومی تری نیاز خواهد بود.

در نهایت با تحقیقات بیشتر، این آزمایش راهی برای پیشگویی بیماری های خاص قبل از علائم آن می باشد ، اطلاعات وسیعی را در اختیار پزشکان قرار می دهد و می تواند در مراحل اولیه قبل از وجود بیماری ، آن را تشخیص دهد و جلوی آن را بگیرد.

با این آزمایش خون میفهمید چقدر عمر میکنید !

3.761
این مطلب مفید بود ؟4516
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : bostonmagazine / بخش بهداشت و سلامت نمناک/ح.ب/ن
برچسب : آزمایش خون
وبگردی