اعتماد به نفس

راه طلایی بالا بردن اعتماد به نفس

کد مطلب : 53412زمان مطالعه : 2 دقیقه
زیاد هستند افرادی که اعتماد به نفس ندارند یا اعتماد به نفس پایینی دارند, این افراد چطور میتوانند اعتماد به نفس شان را افزایش دهند؟

بهترین راه افزایش اعتماد به نفس

بااینکه ممکن است علاقه نداشته باشیم در ملاء عام این مسئله را بپذیریم اما خیلی از ما دوست داریم اعتماد به نفسمان پیشرفت کند.

افراد همیشه دوست دارند در کار خود پیشرفت کنند؛ اما یک مشکل وجود دارد، اعتماد به نفس کافی برای پیشرفت ندارند! سال به سال شاهد بالا رفتن همکارهای خود از نردبان موفقیت هستند، در حالی که آن ها در جای قبلی خود در جا می زنند. تقصیر را به گردن شانس می اندازند.

اعتماد به نفس

اعتماد به نفس تان را افزایش دهید

این فکر که من بد شانس هستم و همکارانم خوش شانس، به مرور آن ها را از پا در خواهد آورد. اگر شما نیز به این نتیجه رسیده اید، بهتر است بدانید اعتماد به نفس است که باعث رسیدن به موفقیت می شود. اگر نگاهی به همکار، دوست یا نزدیکان خود بیندازید، متوجه خواهید شد که افراد موفق لزوما آدم های بسیار باهوشی نیستند. استفاده از هوش بالا، یکی از راه های رسیدن به موفقیت است ولی همه چیز نیست! اما می توان ادعا کرد بدون داشتن اعتماد به نفس هیچ وقت به موفقیت نخواهیم رسید.

با نگاهی گذرا به همکاران خود متوجه خواهید شد بعضی از آن ها از مدیران ارشد خود توانایی های بیشتری دارند، پس چرا در جایگاه بهتری نسبت به مدیران ارشد خود قرار ندارند؟ تفاوت در اعتماد به نفس آن هاست. شما می توانید بسیاری از موارد مشابه دیگر را در اطراف خود پیدا کنید که به دلیل نداشتن اعتماد به نفس با وجود توانایی های زیاد پیشرفت نمی کنند.
با تقویت اعتماد به نفس می توانید هر کاری را در هر مکان و زمانی انجام دهید:

چالش ها و مشکلات همیشه وجود خواهند داشت. یکی از راه های مقابله با ترس رو به رو شدن با آن ها، یادداشت تمامی بهانه هایی است که ممکن است در زمان حال یا آینده برای رو به رو نشدن با این چالش ها برای خود و دیگران بیاورید، فهرستی از آن ها تهیه کنید. در مرحله دوم جوابی برای مقابله با این بهانه ها در مقابل هر یک از آن ها بنویسید. مرحله دوم مهم ترین بخش کار برای افزایش اعتماد به نفس در راه مقابله با چالش هاست.
به طور عملی اعتماد به نفس خود را افزایش دهید:

هر زمان به مشکلاتی رسیدید که پیش بینی کرده بودید شما را از ادامه راه باز خواهد داشت ، به فهرست خود مراجعه و مشکل را پیدا کنید و راه مقابله با آن را بخوانید. این کار شما را به طی کردن ادامه مسیر تشویق خواهد کرد.

راه طلایی بالا بردن اعتماد به نفس

3.315
این مطلب مفید بود ؟105
برگرفته از خراسان -/ح
وبگردی