امنیت در ساحل
در این بخش از گردشگری نمناک نکات کلیدی مطرح کرده ایم که با استفاده از آن ها می توانید،باعث حفظ ایمنی و امنیت در ساحل شوید.

حفظ ایمنی و نکات مهم برای امنیت در ساحل 

شنا در اقیانوس نیاز به قدرت و مهارت بیشتری نسبت به شنا در یک استخر دارد (به همین دلیل کالری بسیار زیادی را می سوزاند) بنابراین شناگران ممکن است زمانی که با امواج و جریان قوی آب مواجه می شوند، با هم به سختی مبارزه کنند بنابراین، تا زمانی که شما احساس اعتماد به نفس به یکی از اعضای خانواده تان پیدا نکردید، صفحه موج سواری را درخط موج سواری نگه دارید، و روی خط ساحلی بمانید برای این منظور راهنمایی ها مطرح شده در ادامه بخش گردشگری نمناک را بشناسید و بدانید که اینها از خطرات تمرینات تابستانی جلوگیری می کنند.

 امنیت در ساحل

چه نکاتی باعث افزایش ایمنی در کنار ساحل می شود

قوانین ایمنی ساحلی که موجب کاهش در مهارت های شنا می شود

استفاده از سیستم دوستی  و دوری از تنهایی : 

یکی از کارشناسان سلامت سفر و گردشگری در این مورد میگوید :بیشترن خطر در کنار ساحل احتمال غرق شدن بعد از ورود به آب برای شنا کردن است پس هرگز تنهایی شنا نکنید، حتی در استخر ؛دیگر چه رسد به اقیانوس. 

امنیت در ساحل

بهترین توصیه های امنیتی برای حفظ ایمنی شناگران

سعی کنید نزدیک محوطه کنترل نجات غریقان شنا کنید : 

محافظان ،تنها به یک دلیل وجود دارند پس هنگامی که در ساحل میمانید،دنبال یک نجات غریق باشید و مطمئن شوید،که در پست خود حضور دارد و یا در منطقه بین پرچم ها قرار دارد. 

معنای پرچم هشدار دهنده ساحلی را یاد بگیرید:(بیشتر در کشورهای اروپایی این پرچم ها را خواهید دید)

سبز = خطر کم (احتیاط)

قرمز روشن= خطری متوسط

قرمز =خطر بالا 

قرمز پر رنگ= ساحل برای عموم بسته است

بنفش: زندگی دریایی خطرناک 

امنیت در ساحل

درباره پرچم های هشدار دهنده در کنار دریا چه می دانید

درک جریان موج ها و آب : 

این جریان ها اغلب به اشتباه به عنوان جریان "ریپتاید" و "آندرتو" شناخته می شوند ،که جریان آب بسیار قوی هستند ،و می توانند تا به طول 2500 فوت برسند،اما به طور کلی، بزرگ تر از 30 فوت نمی شوند ؛این امواج و جریان های باریک قدرتمند ،در امتداد سطح دریا حرکت می کنند و معمولا در نقاط ساحلی که عمیق ترین قسمت اقیانوس است، رخ می دهند. هنگامی که شما در یکی از آنها گرفتار شوید، به خصوص برای یک شناگر ضعیف، بیرون آمدن ازش میتواند بسیار سخت باشد ؛ برای فرار از این جریان، غریزه شما را تحریک میکند و شما را به شنا در برابر آن و آمدن به ساحل ترغیب می کند پس به جای آن، به شنا در موازات ساحل بپردازید ؛ در نهایت شما از جریان خارج می شوید و قادر به چرخش و شنا کردن به سمت آب های کم عمق خواهید بود.

امنیت در ساحل

قوانین ایمنی ساحلی که موجب امنیت می شوند

در دسترس بودن گوشی تلفن همراه یکی از نکات کلیدی امنیت در ساحل

همیشه تلفن خود را در نزدیکیتان نگه دارید :

ممکن است شما یا کسی که در نزدیکیتان به کمک نیاز داشته باشد، همیشه در دسترس بودن یک ایده خوبی باشد تلفن را در جای مخصوصی در کیفتان قرار دهید و امیدواریم که فقط برای عکسبرداری از تعطیلات از آن استفاده کنید. 

امنیت در ساحل

با رعایت این قوانین خطرات شنا در دریا را از خود دور کنید

رعایت چه نکاتی موجب امنیت در ساحل می شود

حواستان به خطرات احتمالی از سوی موجودات دریایی باشد :  

 تماس با یک کوسه در ساحل ،اتفاقی بسیار نادر است، اما عروس دریایی و استینگری(نوعی ماهی پهن برقی) یک داستان متفاوت است لمسشان نکنید و حتی به دنبال آنها نروید. اگر در آب یکی از آنها را دیدید، حتی یک عروس دریایی مرده  از او دور شوید چرا که این موجود دریایی هنوز هم می تواند شما را نیش بزند. پاهای خود را در آب مخفی کنید تا از نیش زدنشان در امان باشید اگر کسی در نزدیکی شما گزیده شد، یک نجات غریق را خبر کنید و به پزشک برسانیدش. 

 امنیت در ساحل

نکات کاربردی برای امنیت در ساحل 

بدن خود را هیدراته( آبرسانی) کنید:

اگر شما به میزان مطلوب آب نخورده اید و در طول روز در زیر آفتاب گرم بوده اید، شما خود را در خطر سکته مغزی قرار داده اید ؛ علائم شناخته شده:حالت تهوع، سردرد، سردرگمی، ضربان قلب سریع و پوست گرم و روشن قرمز.

چگونه در ساحل تعطیلات را در امنیت و سلامت بگذرانیم؟

4.48
این مطلب مفید بود ؟71
منبع : بخش سبک زندگی نمناک / ن / ف
وبگردی