حرکت شنا

بهترین شیوه انجام حرکت شنا

کد مطلب : 24673زمان مطالعه : 2 دقیقه
حرکت شنا تمرین ورزشی بسیار ساده و در عین حال مفیدی است که عضلات بالاتنه شما راقوی تر می کند.برای انجام این حرکت 3 روش بسیار راحت وجود دارد که به سادگی می توان آن را در منزل انجام داد.

تکنیک های حرکت شنا در منزل

داشتن بالاتنه عضلانی و زیبا مهم است و یکی از موثرترین تمرینات برای رسیدن به این هدف حرکت شنا سوئدی است .3 روش مهم و مختلف برای تقویت کردن و ساختن عضلات دست ها و کمر ارائه می شود که نه تنها عضلات دست و شانه بلکه تمام عضلات بدن را درگیر می کند.

1- شنا را روی زانوها تمرین نکنید

شنا رفتن روی زانو، یک شنای ضعیف است. از روی زانوها بلند شوید. گرچه این نوع هم وقتی دارید حرکت را بارها تکرار می کنید، می تواند موثر باشد، اما در بالابردن استقامت جایگاهی ندارد. پس به جای اینکه شنا رفتن را از روی زانو شروع کنید، شنا را به کمک سطوح مرتفع امتحان کنید ( اپن آشپزخونه هم خوب است). شنای شیب دارهم می توانید انجام دهید، سطحی را پیدا کنید که نزدیک زمین باشد و شنا بروید(مثلا نیمکت و جعبه و ..). 

2- برای بهتر انجام دادن شنا از تکیه گاه استفاده کنید

یکی از تکنیک های مورد علاقه من برای اینکه شنای بیشتری بروم، استفاده از Bosu (توپ گنبدی شکل) یا چیزی شبیه پایه است. حرکت را با سطح صاف Bosu شروع کنید، با دست ها دو طرفش را نگه دارید و پاهارا به سمت بیرون ببرید و روی پنجه حالت شنا رفتن داشته باشید، سپس سینه را آنقدر پایین می آوریم که به سطح Bosu نزدیک بشود. شیب محدودی که با استفاده از Bosu حاصل میشود، اجازه میدهد به راحتی حرکت را تکرار و تکرار کنید. اگر با شنا رفتن به مچ دستتان فشار می آید، می توانید روی دمبل این حرکت را امتحان کنید تا از فشارش کم شود.

 

حرکت شنا

 

3- حرکت پلانک را زیاد انجام دهید

برای بهتر انجام دادن شنا می توانید حرکت پلانک را تمرین کنید. پلانک نقش مهمی در شنا رفتن بازی می کند. با بهتر کردن پلانک ، قدرت و استقامت شما در شنا رفتن افزایش پیدا می کند. آغاز حرکت، با قرار دادن کف دست ها بر روی زمین، کمی دورتر از سرشانه است. پنجه ها را محکم روی زمین قرار دهید ، در چهار سر ران فشار ایجاد کرده و بخش انتهایی بدن را ثابت نگه دارید. ستون فقرات را ثابت و سر و گردن را در یک راستا قرار دهید. با 20 ثانیه آغاز کنید و روزی 10 ثانیه به آن بیافزاید. ( تا به یک دقیقه برسید.)

از شنا رفتن فرار نکنید. چون یکی از موثرترین حرکات ورزشی برای قدرت بدنی، سوزاندن کالری و عضلانی کردن کل بدن است. 

بهترین شیوه انجام حرکت شنا

3.5188
این مطلب مفید بود ؟13355
برگرفته از مجله سلامتی-/ف
برچسب : حرکات ورزشی
وبگردی