ورزش در آپارتمان
بعضا بنابر دلایل مختلفی ما قادر به ورزش کردن در محیط آپارتمان نیستیم و این در حالی است که با رعایت چند نکته می توانیم حتی در آپارتمان ها هم ورزش کنیم.

ورزش در آپارتمان بدون ایجاد سر و صدا

همه ما می دانیم ورزش برای سلامتی جسم و روح مفید است و باید هر روز زمانی را به ورزش کردن اختصاص دهیم. بسیاری از افراد به علت های مختلفی نمی توانند برای ورزش کردن به بیرون از خانه پارک ها و باشگاه های ورزشی بروند و ترجیح می دهند در خانه ورزش کنند. اگر خانه شما آپارتمانی است، هنگام ورزش در خانه باید نکاتی را رعایت نمایید تا برای دیگران ایجاد مزاحمت نکنید. در این بخش از ورزش و تناسب اندام نمناک تمامی نکاتی را که برای ورزش در آپارتمان بدون ایجاد مزاحمت لازم و ضروری است، ارائه نموده ایم پس با ما همراه باشید.

از کفپوش های مناسب برای کاهش صدا استفاده کنید

بهترین راه برای کاهش صدای تمرین در آپارتمان استفاده از تشک مخصوص ورزشی است که به طور معمول از فوم پی وی سی ساخته شده و صدا را به خود جذب می کند و انجام حرکات را به شکل نرمتری امکان پذیر می کند.

از تشک های ضخیم تر برای کاهش صدای تمرینات کاردیو مانند پریدن از جک یا دویدن در جای خود استفاده کنید. با این حال، برای شنای سوئدی، نشستن یا یوگا یک تشک یوگای باریکتر کافی خواهید بود.

حتی اگر همسایه طبقه پایین و یا خود شما به صدا حساسیت ندارید ، تهیه یک تشک ورزشی یک مرحله مهم برای سلامتی است. با استفاده از تشک می توان فشار مفاصل وخطرات ناشی از آن را کاهش داد و تعادل را بهبود بخشید همچنین احتمال سوختگی بر اثر برخورد با فرش یا کف را از بین می برد.

کفپوش مناسب

اجاره نامه را بررسی کنید

گاهی اوقات، اینکه آیا می توانید در خانه ورزش کنید به آپارتمانی که در آن زندگی می کنید بستگی دارد.مواردی وجود دارد که صاحبخانه ممکن است نوع خاصی از تجهیزات ورزشی، به ویژه تردمیل را ممنوع کند بنابراین قبل از جمع آوری وسایل تمرین اجاره نامه را دقیق بخوانید تا مطمئن شوید.

علاوه بر این، برخی از تمرینات می توانند بسیار پر سر و صدا باشند. ببینید آیا اجاره نامه شما بند "ساعات سکوت" را دارد که در ساعات خاص سر و صدای زیاد را ممنوع کند اگر چنین باشد، هنگام برنامه ریزی برای ورزش باید این اطلاعات را در ذهن داشته باشید.در نظر گرفتن این نکات ایده های زیادی در مورد نحوه ورزش در آپارتمان به شما می دهد بدون اینکه همسایه های طبقه پایین خود را با ضربات زیاد مورد آزار قرار دهید.

از فوم زیر تردمیل استفاده کنید

اگر تردمیل را روی یک سطح لغزنده مانند کاشی یا پارکت قرار داده باشید هنگام استفاده از تردمیل؛ دستگاه به راحتی می لغزد؛ این اتفاق حتی وقتی تردمیل روی فرش قرار دارد امکان است رخ دهد. برای جلوگیری از صدا دادن تردمیل از فوم زیر تردمیل استفاده کنید. استفاده از تشک ها و فوم های ساخته شده از مواد متراکم می تواند ضربه های ناشی از پا را به خوبی جذب کند. این فوم ها می توانند عمر دستگاه شما را طولانی تر کند، زیرا شوک ناشی از ضربه را به حداقل می رساند و ماندگاری آن را بیشتر می کند.این فوم ها می توانند به راحتی لغزندگی را از بین ببرند و تردمیل را در جای خود نگه دارند.

فوم زیر تردمیل

با کفش مناسب ورزش کنید

بیشتر کفش های ورزشی در حین تمرین جیر جیر کرده و سر و صدای زیادی در آپارتمان ایجاد می کنند به همین دلیل برخی افراد تصمیم می گیرند با پای برهنه و بدون کفش در خانه تمرین کنند اما اگر دوست ندارید با پای برهنه تمرین داشته باشید حتما جوراب ورزشی را امتحان کنید. اینها به شما این امکان را می دهد تا ورزش بهتری داشته باشید زیرا برای تمرینات مبتنی بر تعادل مانند یوگا یا پیلاتس بسیار مناسب است.

توجه:کفش مناسب برای برخی از انواع تمرینات بسیار مهم است. پوشیدن کفش در حین انجام تمرینات کاردیو یا وزنه برداری از آسیب دیدگی های رایج و فرود سنگین پاهای شما جلوگیری می کند.

مکان مناسب ورزشی داشته باشید

این احتمال وجود دارد که در آپارتمان و اتاق نشیمن خود در وضعیت فعلی فضای زیادی برای ورزش نداشته باشید، پس باید قبل از شروع تمرین حتماً فضا را خالی و تمیز کنید، در غیر این صورت ورزش روزمره شما آرام نخواهد بود.

برای جلوگیری از برخورد با مبلمان، حتماً آنها را کنار بگذارید. برای جابجایی صندلی ها آنها را کف زمین نکشید وگرنه سر وصدای زیادی ایجاد می کند و اگر برخی از مبلمان ها برای جابجایی بی سر و صدا بیش از حد سنگین هستند، پدهای سرنده می توانند به شما در تسهیل جابجایی کمک کنند.

اتاق مناسب ورزش

روال تمرین متمرکز در آپارتمان را پیدا کنید

خوشبختانه دنیا به این واقعیت پی برده است که برخی راحتی اتاق نشیمن خود را به یک مرکز تناسب اندام ترجیح می دهند. یکی دیگر از روش های مناسب ورزش در آپارتمان یادگیری از طریق ویدیوست پس به سادگی می توانید تعداد زیادی تمرینات خانگی که برای آپارتمان مناسب هستند را بیابید. این موارد به طور خاص برای کاهش سر و صدا و جلوگیری از مزاحمت همسایگان در حالی که تمرین خوبی هستند، طراحی شده اند.

از گزینه های تمرین با صدای کم بهره ببرید

سر و صدای ناشی از تمرینات پرشی و وزنه ها باعث شکایت هر همسایه ای می شود پس باید تمرینات مناسب تری را انتخاب کنید. شما می توانید آپارتمان خود را متناسب با برنامه های ورزشی مورد علاقه خود که در سالن بدنسازی انتخاب کرده اید تطبیق دهید و زندگی ورزشی را با آپارتمان خود هماهنگ کنید.

تمرینات با تأثیر بالا تمریناتی هستند که پریدن زیادی را شامل می شوند و معمولاً فشار بیشتری را روی مفاصل وارد می کنند پس برای کاهش صدا و خطر آسیب احتمالی، می توانید جک های پرشی و استپ های مخصوص را به جای دویدن در محل امتحان کنید.

ورزش بی صدا

به جای وزنه ها از کش استفاده کنید

وقتی به تمرینات قدرتی فکر می کنیم، وزنه ها اولین چیزیست که به ذهن می رسد.تحقیقات نشان می دهد کش های مقاومت در مورد تمرینات پایین و بالا تنه نتایج مشابهی را به شما می دهند و می توانید دقیقاً مانند وزنه ها، قدرت کش ها را با سطح آمادگی جسمانی خود مطابقت دهید.

از تجهیزات ورزشی مناسب استفاده کنید

با وجود بهترین تجهیزات ورزشی در خانه نه تنها می توانید بدون نیاز به مرور هزاران تمرین آنلاین، بلافاصله ورزش را شروع کنید بلکه در هر ساعت از روز یک تمرین و یا یک مینی تمرین داشته باشید. در حال حاضر بهترین تجهیزات ورزشی برای آپارتمان ها وجود دارد که همه در جعبه های کوچک و تاشو تعبیه شده اند و کار با آنها آسان است و از همه مهمتر برای کاهش وزن عالی هستند.

تجهیزات ورزشی

در حال انجام کارهای دیگر ورزش کنید

انجام همزمان چندکار بخش ضروری از زندگی است و وقتی چندین ساعت در خانه کار می کنیم ، باید کارهای روزمره را فشرده تا سلامتی خود را کنترل کنیم. خوشبختانه برخی از تجهیزات به شما امکان می دهد در حین انجام کارهای دیگر ورزش کنید. برخی از اینها برای افرادی طراحی شده است که می خواهند در حالت نشسته ورزش کنند به این ترتیب ممکن است هنگام کار در منزل ، تماس تلفنی یا بازی در حال انجام تمرینات کاردیو باشید.

درحالت ایستاده می توانید با استپر تمرین کنید و برای کسانی که می خواهند روی بالاتنه خود تمرکز کنند ، مجموعه ای از حرکات کششی و کش ها را مستقیماً روی صندلی دفتر خود نصب کنید.

برنامه بروز تنظیم کنید

ابتدا هر دو روز و بعداً هر روز مدتی را به تمرینات خود اختصاص دهید اگر همسایه ها هنوز نسبت به سر و صدای مشکل دارند با آنها صحبت کنید که وقتی در خانه نیستند به شما اطلاع دهند تا بتوانید تمرین خود را انجام دهید.

همسایگی

با احترام رفتار کنید

تمرین در یک آپارتمان مزایای زیادی دارد مثل اینکه هیچ هزینه ماهانه ای را نمی پردازید همچنین می تواند گام مهمی در حفظ سلامتی شما در خانه باشد پس با احترام و وجدان با همسایه رفتار کنید و تنها به انجام کار و رفاه حال خود فکر نکنید.

دمبل هایی با روکش پلاستیکی استفاده کنید

نیازی به رها کردن تمرین بازو تنها به این دلیل که در خانه ورزش می کنید نیست. دمبل های فلزی را هر بار که پایین می آورید سر و صدای زیادی ایجاد می کنند به همین دلیل استفاده از دمبل هایی با روکش پلاستیکی برای کاهش صدا توصیه می شود همچنین بهتر است این کار را روی تشک ورزشی انجام دهید تا تاثیر بیشتری داشته باشد 

تکنیک ورزش در آپارتمان بدون ایجاد مزاحمت و صدا

57
این مطلب مفید بود ؟70
منبع : بخش ورزش و تناسب اندام نمناک /ن /ف.ن
وبگردی