خواستگاری
برای گرفتن جواب بله در مراسم خواستگاری چه کنیم؟ خواستگاری آداب و رسوم خاص خود را دارد و همچنین توصیه های مهمی وجود دارد که در گرفتن جواب بله کمک شایانی به شما می کند.

آداب خواستگاری موفق برای گرفتن جواب مثبت

گرفتن جواب مثبت از برخی از عروس خانم ها ، مانند گذر از هفت خوان رستم است . برای ازدواج دوجوان شرایط ویژه ای مانند متناسب بودن و هم کفو بودن دو خانواده لازم است اما اگر در برخورد اول و در روز خواستگاری طوری ظاهر شوید که در دل خانواده طرف مقابل جا پیدا کنید ، می توانید خیلی راحت تر جواب مثبت را از عروس خانم و خانواده اش بگیرید.

به یاد داشته باشید اولین برخورد در تصمیم گیری نهایی بسیار پر اهمیت است و تاثیر گذار می باشد. در ادامه این بخش از نمناک به بیان نکاتی در این باره می پردازیم ، با ما همراه باشید.

توصیه هایی برای موفقیت در گرفتن بله

مکان و زمان مناسب را انتخاب کنید

گاهی خانواده عروس آمادگی پذیرایی از خواستگار را در خانه خود ندارند ، در اینصورت خواستگاری می تواند در جایی به جز خانه دختر انجام شود. پس حتما قبل از رفتن به خانه عروس به صورت تلفنی با آنها قرار بگذارید و در مکانی که آنها تعیین می کنند مانند خانه یک آشنا یا دوست یا رستوران و... همدیگر را ملاقات کنید و درباره ازدواج صحبت کنید. بهترین زمان خواستگاری آخر هفته و در ساعت عصر تا شب است.

توصیه های مهم خواستگاری

روش هایی برای گرفتن جواب مثبت در خواستگاری 

تحت فشار نگذارید

به خانواده دختر بعد از جلسه اول خواستگاری زمان بدهید تا خوب فکر کنند و تصمیم گیری کنند و تحقیقات لازم را انجام دهند . بهتر است یکی از بزرگترهای خانواده بعد از خواستگاری به منزل دختر زنگ بزند و بابت پذیرایی از آنها تشکر کند و تاکید نماید که دو یا سه روز دیگر برای دریافت جواب تماس خواهند گرفت یا اینکه بگوید هر زمان شما بخواهید برای دریافت جواب نهایی تماس خواهیم گرفت.

خوشایند باشید

طوری خودتان را در جلسه اول معرفی کنید که طرف مقابلتان از شما خوشش بیاید . شما لازم نیست آنقدر فروتن باشید که هیچ یک از خصوصیات مثبتتان را نشان ندهید و همچنین نیاز به نشان دادن قابلیت های خود به صورت یک جا نیست. صادق باشید و نقاط مثبتتان را بگویید اما از خود تعریف نکنید و به جای اینکه نقاط ضعفتان را بر شمرید بگویید تصمیم دارید در آینده در زندگی خود چه تغییراتی ایجاد نمایید. مثلا به جای آنکه بگویید شغلتان را دوست ندارید ، بگویید من شغلم را به دلیل درآمد حفظ کرده ام اما اگر یک پشنهاد شغلی جدید و مناسب داشته باشم از آن استقبال خواهم کرد.

توصیه های خواستگاری که مهم هستند

توصیه هایی برای گرفتن بله در خواستگاری 

هدیه بدهید

در جلسه اول آشنایی به علت رعایت ادب و احترام ، گل و شیرینی و هدیه بخرید و نگرانبد عادت شدن خانواده طرف مقابل نباشید . در جلسات خواستگاری میزان خسیسی شما سنجیده می شود پس هیچگاه دست خالی به جلسات خواستگاری نروید و اگر افکار مقتصدانه ای دارید جلسات خواستگاری آنها را پیاده نکنید.

اگر پاسخ منفی شنیدید ...

اگر از انتخابتان مطمئنید و از حمایت خانواده نیز برخوردارید ، نا امید نشوید و بزرگترهای خود را واسطه قرار دهید . دلایلی که موجب جواب رد دادن به شما شده ارزیابی کنید و اگر در توانتان است آنها را برطرف نمایید اما هیچگاه وعده و وعید بی جا ندهید.

به خانواده مقابل بگویید سعیتان را می کنید تا ایرادهای خود را برطرف کنید و شایسته تایید آنها اما قول هایی نمی دهید که نتوانید به آن عمل کنید. با اجازه بزرگترها با دختر مورد نظرتان صحبت کنید و سعی کنید خود واقعیتان را به او بشناسانید.

Matchmaking

 توصیه هایی مهم گرفتن جواب بله 

 

نکته های مهم برای بله گرفتن از عروس در خواستگاری موفق

4.2134
این مطلب مفید بود ؟11222
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ح.ب /ن
وبگردی