تعمیر عینک

روش تعمیر عینک گشاد شده

کد مطلب : 25126زمان مطالعه : 1 دقیقه
افرادی که مجبور به استفاده روزمره از عینک هستند شل شدن فریم های آن را تجربه کرده اند.با این آموزش دیگر نیازی به مراجعه به اپتومتریست نبوده و می توان در چند مرحله عینک را تعمیر کرد.

تعمیر عینک در منزل

افرادی که مجبور به استفاده از عینک های طبی هستند با مشکلاتی نظیر شکستن قاب و شیشه و یا گشاد شدن قب عینک مواجه می شوند.برخی از تعمیرهای کوچک فریم عینک نیازی به ویزیت اپتومتریست ندارد.مثلا زمانی که عینک گشاد شده می تواند با خم شدن صورت و یا حرکت سریع آن افتاده و بشکند.این مشکل را می توان بدون هیچ هزینه و به سادگی حل کرد.

1- شما به یک پیج گوشتی بسیار ریز سایز عینکتان احتیاج دارید و احیانا دو عدد پیچ ریز. احتمالا اگر عینکی باشید همیشه به این ابزار در خانه احتیاج پیدا می کنید. برای تهیه آنها به نزدیکترین ابزارفروشی بروید و آنها را خریداری کنید.

نحوه تعمیر عینک

2 - پیچ های هر دو طرف فریم را محکم کنید، مراقب باشید فشار زیادی وارد نکنید که عینکتان بشکند.

نحوه تعمیر عینک

3- عینک را امتحان کنید تا ببینید که به اندازه کافی محکم شده است یا نه، اگر عینک به سرعت به حالت شل بودن و گشادی قبلی برمیگردد، پیچ ها را عوض کنید.

پیچ های هر دو طرف فریم را کاملا باز کنید و سپس پیچ هایی را که خریده اید جایگزین آنها کنید، پیچ های جدید را محکم کنید و عینک را امتحان کنید.

نحوه تعمیر عینک

4 - اگر گشادشدن عینک همچنان ادامه دارد از حلقه های کش لاستیکی استفاده کنید، ادامه داشتن گشادی عینک پس از سفت کردن پیچ ها نشانه اینست که لولای عینکتان دارد کش می آید.

این حلقه ها را هم می توانید از ابزار فروشی تهیه کنید. این حلقه ها در مکان لولاها قرار داده میشوند و آنهارا محکم میکنند.

نحوه تعمیر عینک

روش تعمیر عینک گشاد شده

3.349
این مطلب مفید بود ؟3217
برگرفته از چگونه-/ف
وبگردی