حقوق معلمان در سوئیس

حقوق معلمان در کشور سوئیس چند دلار است؟

تاریخ انتشار : 19 مهر 1398کد مطلب : 6446زمان مطالعه : 2 دقیقه
معلمان در کشور سوئیس بالاترین حقوق را در بین کشورهای جهان دریافت می کنند.

حقوق سالیانه معلمان در سوئیس

ایسنا: به نقل از سوئیس اینفو، سوئیس یکی از بالاترین حقوق های پرداختی به معلمان را در بین کشور های جهان دارد و آن ها حتی با در نظر گرفتن مخارج زندگی، حقوق بالایی دریافت می کنند. در شرایطی که متوسط حقوق سالانه پرداختی به معلمان در کشور های عضو سازمان توسعه و همکاری اقتصادی 32 هزار و 816 دلار بوده است، این رقم برای معلمان مقطع ابتدایی به طور متوسط 58 هزار و 17 دلار در سال (سومین حقوق بالا در جهان پس از لوکزامبورگ و آلمان) و برای مقطع دبیرستان به طور متوسط 82 هزار و 222 دلار در سال بوده است. در این مقطع، تنها معلمان لوکزامبورگی با حقوق متوسط سالانه 105 هزار و 400 دلار در سال، درآمدی بیشتر از معلمان سوئیسی دارند. 

البته با توجه به فدرالی بودن سوئیس، میزان حقوق در مناطق مختلف این کشور یکسان نیست به طوری که حقوق سالانه یک معلم در مهد کودکی در شهر ژنو از حقوق یک معلم دبیرستانی در گراوبوردن بیشتر است. 

از سوی دیگر، اما به دلیل حساسیت زیاد جامعه به مساله آموزش، معلمی در سوئیس یکی از مشاغل پر استرس است به گونه ای که طبق اعلام دو انجمن بزرگ معلمان در سوئیس، حدود 40 درصد کل این افراد در سال 2017 دچار سطوح مختلفی از استرس بوده اند. 

با وجود شرایط بسیار خوب معلمان در سوئیس، این کشور با کمبود معلم روبرو شده است و با وجود آن که سالانه به طور متوسط 5000 معلم جدید وارد مدارس می شوند، بسیاری از مراکز آموزشی با کمبود نیرو مواجه هستند. در سوئیس حدود 30 درصد معلمان را مردان و 70 درصد را زنان تشکیل می دهند. 

لازم است بدانید که استخدام به عنوان معلم، یکی از پیچیده ترین فرایند های استخدام را در سوئیس دارد و علاوه بر تسلط کامل بر یکی از زبان های آلمانی، فرانسوی یا ایتالیایی، تسلط علمی فرد باید به تایید وزارت آموزش این کشور برسد. همین مساله باعث شده است شانس اتباع خارجی برای معلم شدن در سوئیس به حداقل برسد به طوری که تنها 6 درصد معلمان شاغل در سوئیس دارای تابعیت خارجی هستند و از آن تعداد هم نیمی از معلمان دارای تابعیت آلمانی هستند.

انتهای پیام/م

حقوق معلمان در کشور سوئیس چند دلار است؟

3.33
این مطلب مفید بود ؟21
برچسب : معلم
وبگردی