علت خنده نوزاد
خنده به رشد اجتماعی و عاطفی کودک و نوزادتان بسیار کمک می کند پس چه بهتر که تا می توانید با روش های مختلفی مانند قلقلک و حمام باعث لبخند زدنش شوید.

خنده نوزاد از چند ماهگی معنا دار می شود؟ دلیل خنده نوزاد در خواب چیست؟

افراد کمی می توانند در مقابل لبخند زدن کودک مقاومت کنند به همین دلیل سعی می کنیم نوزادان را به خنده بیندازیم. طبق مطالعات، کودکان می توانند به طور متوسط 300 بار در روز بخندند ، تا زمانی که 6 ساله شوند. خنداندن بچه ها ، یکی از ساده ترین تجربیات است، در این بخش از نمناک می گوییم که چگونه می توانید کودکی را به خنده بیندازید. 

معنای خنده نوزاد

علت خنده نوزاد: چرا نوزادان لبخند می زنند؟ 

یک مقاله از طرف مجله نشان می دهد که " خنده نشانه وضعیت یک کودک است که از طریق بازی هایی مانند تحریک حس می شود ." با این حال، اگر چه نوزادان از زمانی که در شکم مادرشان هستند لبخند می زنند، این به این معنا نیست که آن ها حس بذله گویی یا خنده را توسعه داده اند در حقیقت، کمی در مورد این که چگونه نوزادان یک محرک را به عنوان طنز ارزیابی می کنند ، شناخته می شود.

مثلا ، تحقیقات نشان داده اند که نوزادان بدون توجه به علاقه ای که والدین به آن ها نشان می دهند ، لبخند به لب دارند با این حال، پس از 5 ماه، محرک والدین بر محبت کودکان تاثیر می گذارد و این احساس در 7 ماهگی تشدید می شود، این به این معنی است که وقتی والدین سعی می کنند نوزادان را بخندانند شانس بیشتری دارند. 

دلیل خنده نوزاد

گارسیا در کتابش برای بهبود حس شوخ طبعی، صحبت می کند در اینجا چند مورد از یافته های کلیدی او آورده شده است: 

لبخند و خنده نوزاد در ماه اول 

نوزادان در خواب لبخند می زنند به همین ترتیب، آن ها در پاسخ به محرک ها از قبیل لامسه و صداهای نرم هنگام خواب لبخند می زنند. 

 علت خنده نوزاد در خواب

خنده و لبخند نوزاد در ماه دوم 

کودک به محرک های خارجی پاسخ می دهد و وقتی چهره های انسانی را می بینند لبخند می زنند. 

خنده نوزاد در سومین و چهارمین ماه 

در این مرحله، کودک هنرمند می شود "وقتی با کودک صحبت می کنید در پاسخ به محرک ها و یا زمانی که با آن ها بازی می کنند ، شروع به خندیدن می کنند. 

معنی لبخند نوزاد

خنده نوزاد در ماه ششم 

لبخند نوزادان بیشتر انتخابی می شود و کودک بسته به میزان اعتمادی که با هر فرد دارند لبخند خواهد زد. 

بنا به گفته برخی متخصصان، باید در مورد موضوع خنده نوزادان عمیق تر تحقیق کنیم با این حال، چیزی که می دانیم این است که خنده بخشی از رشد اجتماعی کودک به عنوان ابزار مهم ارتباط و نشانه رفاه است حالا که بیشتر در مورد توسعه شوخی و خنده کودکان می دانیم، یافتن راه هایی برای خنده نوزادان بسیار آسان تر است.

 علت خنده بی مورد کودکان

چگونه باعث خنده نوزاد شوید

اگر می خواهید پسر یا دختر خود را بخندانید، نگران نباشید کودکان معمولا اولین لبخند خود را به والدین اختصاص می دهندبا این حال، اگر به تکنیک های پیشرفته تری برای لبخند یا خنده نیاز دارید، نکات زیر را پیشنهاد می کنیم:

1. قلقلک 

قلقلک دادن کودکان یکی از بهترین روش ها برای خنداندن آن ها است.چرا  ؟ 

خوب، چون لامسه اولین حس ادراک نوزاد است، این اثر طبیعی است زیرا نقاط حساس عصبی از طریق تماس فیزیکی فعال می شوند. هم چنین پوست کودک بسیار نرم و پاسخگو است به همین دلیل است که تحریک کردن آن ها به سادگی باعث می شود که آن ها به این راحتی بخندند. 

قلقلک دادن نوزاد

2. حمام

کودکان در یک محیط راحت استراحت می کنند باید از این لحظات استفاده کنید تا آن ها را به خنده بیاندازند ، زیرا احتمال زیادی دارد وقتی در صلح هستند بخندند.مثال خوب زمان استحمام است ، اگر بچه های کوچکی دارید، احتمالا می دانید که آن ها آب را آنقدر دوست دارند که هرگز نمی خواهند از وان بیرون بروند به همین دلیل است که باید به خاطر داشته باشید که در طول حمام با آن ها بازی کنید. به هر دو شما خیلی خوش می گذرد. 

سن خندیدن نوزاد

3. اسباب بازی 

همه چیز برای نوزادان تازه و شگفت انگیز است به همین دلیل است که تکان دادن این حیوانات تفریح خوب و سرگرم کننده ای برای آنهاست. مهم نیست که شما حسی به آن ندارید زیرا کودکان آن را دوست دارند بنابراین، انجام کارهای دیوانه وار و شوخی کردن با اسباب بازی ها و حیوانات پر شده راهی خوب برای خنداندن کودک است. 

ذوق نوزاد به اسباب بازی

4.دالی بازی 

دالی بازی ساده ای است که نه تنها باعث سرگرمی کودکان می شود بلکه به آن ها در رشد عقلانی آن ها نیز کمک می کند، به طور کلی کودکان 8 ماهه می توانند این بازی را انجام دهند. تنها کاری که باید انجام دهید این است که صورت خود را پشت دستان خود مخفی کنید و به آن ها اجازه دهید که شما را پیدا کنند.

بعد از چند ثانیه، صورت خود را نشان دهید، صورت مضحکی به خود بگیرید و بگویید:" دالی " این باعث تعجب کودک خواهد شد و آن ها شروع به خندیدن خواهند کرد. اگرچه ممکن است احمقانه به نظر برسد، اما به کودک کمک می کند که در مورد دوام جسمی یاد بگیرد.

علاوه بر این ، به کودک اجازه می دهد تا حالت های احساسی مختلف را تشخیص دهد ، مهارت های حرکتی را در میان فواید دیگر ارتقا دهد، همچنین می توانید اشیا را پشت بالش ها مخفی کنید.

 بازی دالی با کودک

5. جالب به نظر می رسد 

نوزادان یاد می گیرند که صورت پدر و مادرشان را از بدو تولد بخوانند آن ها همچنین هر کاری را که انجام می دهند کپی می کنند، مثل اینکه یک بازیگر پانتومیم بودند. به همین دلیل ترفند دیگر برای خندادن کودک، ایجاد چهره های مضحک و یا ژست است.

در ابتدا ممکن است کمی مشکل داشته باشید، اما تسلیم نشوید .سعی کنید واقعا به صورت آن ها نزدیک شوید و لبخند بزنید. این تمرین به شما کمک می کند تا معنای حالات مختلف را تشخیص دهید و همچنین راهی برای بیان زبان بدن است. 

در پایان باید بگوییم که لبخند و خنده به رشد اجتماعی و عاطفی کودک کمک می کند پس حتما بستر خنده های زیبای نوزاد و کودکتان را فراهم کنید.

تاثیر خنده روی رشد کودک

علل اصلی خنده نوزاد در خواب و معنای خنده نوزاد در ماه های اولیه

4.641
این مطلب مفید بود ؟383
منبع : بخش سبک زندگی نمناک /ن /آ
برچسب : نوزاد
وبگردی