انواع درب پارکینگ
درب پارکینگ در مدل های مختلف موجود است و برای خرید درب پارکینگ معیار شما باید جنس خوب و مقاوم بودن و طول عمر درب باشد.

درب پارکینگ و انواع آن

درب پارکینگ یکی از تاثیر گذار ترین مولفه های دکوراسیون و نمای خارجی ساختمان است که ممکن است بر اثر گذر زمان، ساییده، تخریب و فرسوده شود، آن وقت است که به دنبال درب پارکینگ تازه ای، ایمن وباکیفیت می گردید. لازم است در انتخاب درب پارکینگ نهایت دقت و توجه را داشته باشید تا بتوانید بدون هدر دادن هزینه هایتان یک درب خوب داشته باشید.در این مطلب از نمناک شما را با انواع درب پارکینگ آشنا می کنیم.

انواع درب پارکینگ را از نظر حرکت و باز و بسته شدن عبارتند از :

درب پارکینگ تاشو

درب پارکینگ تاشو نوعی درب قدیمی پارکینگ در بازار است که با طرح و ابعاد خانه های قدیمی نیز هماهنگ است . این نوع درب مناسب هرخانه ای است .درب پارکینگ تاشو یک در تکی است که به دوصورت وجود دارد که نوع اول از سمت چپ به راست باز و بسته می گردد و نوع دیگرآن به سمت بالا حرکت کرده و باز می شود.

درب تاشو

معرفی درب پارکینگ تاشو افقی

درب پارکینگ کرکره ای

این نوع درب پارکینگ مخصوص خانه های جدید است. ویژگی این نوع درب نسبت به درب های تاشو این است که این درب ها بر عکس درب های تاشو جای خیلی کم اشغال می کنند .این نوع از درب از چند قطعه و بخش افقی تشکیل شده است که بر روی چیزی شبیه به غلطک لغزیده و به سمت بالا یا پایین حرکت می کند و باعث باز یا بسته شدن در پارکینگ می شود.

در کرکره ای

معرفی درب کرکره ای پارکینگ 

انواع درب پارکینگ از نظر جنس

درب های پارکینگ از نظر جنس با یکدیگر متفاوت هستند .چوب، فولاد، آلومینیوم هر کدام انواع مختلفی از درب های پارکینگ هستند که به نوبه مزیت های زیادی دارند .

درب پارکینگ چوبی

مزیت های استفاده از این نوع درب ها زیبایی و ظاهر بسیار جذاب آن هاست اما این درب ها در برابر دما و رطوبت حساس هستند و لازم است برای جلو گیری از آسیب این گونه درب ها هر چند سال یکبار آن را رنگ آمیزی نموده و یا تعویض کنید .

جنس درب پارکینگ

درب پارکینگ از جنس چوب

درب پارکینگ فولادی

درب های فولادی پارکینگ بسیار مقاوم بوده و ایمن تر از جنس چوب، آلومینیوم و یا فایبرگلاس است. این درب ها نیاز کمتری به تعمیر و نگهداری دارند و مناسستفاده برای گاراژهای بزرگ است .

در فولادی

درب پارکینگ از جنس فولاد

درب پارکینگ آلومینومی

درب پارکینگ آلومینیومی دارای مزیت فراوانی مانند قیمت ارزان تر ، وزن سبک ، ضد زنگ زدگی ، دارند و معمولا برای درب پارکینگ تاشو استفاده می شود.

درب آلومینیومی

درب آلومینیومی برای پارکینگ

درب پارکینگ فایبرگلاس

این نوع درب ها دارای ویژگی هایی مانند وزن سبک ، مقاومت بالا ، شفافیت هستند که استفاده از فایبرگلاس در درب پارکینگ اینگونه است که اصل درب آلومینیومی است و تنها در بخش هایی از آن از فایبرگلاس استفاده می کنیم.

درب پارکینگ فایبرگلس

درب فایبرگلس برای پارکینگ

 

درب پارکینگ و معرفی انواع حرکتی و جنس درب پارکینگ + عکس

4.26
این مطلب مفید بود ؟51
منبع : بخش سبک زندگی نمناک /ن /آ
وبگردی