رفع لکه لباس سفید

رفع لکه لباس سفید با مواد تمیزکننده طبیعی و خانگی

کد مطلب : 50312تعداد نظرات : 1 نظرزمان مطالعه : 2 دقیقه
رفع لکه لباس سفیدی که بر اثر ریختن غذا و یا نوشیدنی تغییر رنگ داده است را می توانید با استفاده از 4 محلول خانگی و ارزان قیمت به سادگی انجام دهید.

سفید و پاک کنندگی لباس ها با مواد شوینده طبیعی

استفاده از مواد پاک کننده ی گران قیمت حتما همیشه لکه ها را تمیز نمی کند از طرفی بیشتر مواد پاک کننده های صنعتی حاوی مواد شیمیایی مضری هستند که به پوست و سلامت آسیب می زند پس به همین دلیل به شما پیشنهاد می کنیم که راه های ساده تر و موثر را برای از بین بردن لکه ها را که در این بخش از سبک زندگی نمناک معرفی خواهیم کرد را بیاموزید و در مواقع ضرور از آنها استفاده کنید.

 رفع لکه لباس سفید

بهترین مواد شوینده طبیعی برای رفع لکه لباس سفید

اینکه بدانید از چه روشی و مواد شوینده استفاده می کنید نیازمند زمان است اما طبق تجارب بدست آمده با داشتن مواد اولیه ی خانگی میتوان مواد شوینده و سفید کننده سالمی ساخت که بهترین و موثرترین آنها را در ادامه آورده ایم

رفع لکه لباس سفید با لیمو و سرکه :

آب لیمو با سرکه لکه بر طبیعی است. این ترکیب قوی حتی لک های روی لباس های سفید را هم از بین می برد. برای رفع لکه ها از روی لباس های سفید کافیست این محلول را به طور مساوی ترکیب و لباس ها را با آن شست و شو دهید.

لیمو برای رفع لکه

آسپرین بهترین ماده برای رفع لکه لباس سفید :

آسپرین یکی دیگر از راه های موثر برای از بین بردن لک های غذا و آب میوه هاست و لباس های سفید را به حالت اولیه و روشن بر می گرداند. برای استفاده از آسپرین به عنوان لکه بر لباس کافیست تشتی را پر از آب کرده و 6 آسپرین خرد شده را به آن اضافه کنید، خوب که با هم ترکیب شد لباس ها را به مدت 30 دقیقه در آن خیس کنید و بعد لباس ها را با مواد شوینده معمولی شست و شو دهید.

رفع لکه لباس سفید با استفاده از جوش شیرین :

یکی از مواد پاک کننده ی تاثیر گذار و محرک برای رفع لکه ها، جوش شیرین است که کاربرد های دیگری هم دارد که در مطلب خواص جوش شیرین کامل گفته شد. برای تمیز کردن لکه ها از روی لباس با استفاده از این ماده پر کاربرد باید یک فنجان جوش شیرین را با 4 لیتر آب ترکیب کنید و دقایقی لباس ها را در آن محلول خیس کنید.

جوش شیرین برای لکه

آب لیمو محلول جادویی برای رفع لکه لباس سفید :

ظرفی بی استفاده را پر از آب کنید و چند برش از لیمو ترش های تازه را داخل آن بیندازید و آن را روی حرارت قرار دهید و اجازه دهید به جوش آید سپس آن را خاموش کنید تا جوراب یا لباس سفید یکی دو ساعت خیس بخورد. 

آب را عوض کرده، این بار ¼ پیمانه مایع ظرفشویی به مقداری آب گرم اضافه کنید و سپس لباس یا پارچه سفید را نیم ساعت داخل آن خیس کنید و در نهایت طبق معمول بشویید.
برای سفیدتر شدن لباس ها از روش قدیمی استفاده کرده، آن ها را در آفتاب پهن کنید تا نیازی به استفاده از سفیدکننده کلردار نداشته باشید.

رفع لکه لباس سفید با مواد تمیزکننده طبیعی و خانگی

4.2231
این مطلب مفید بود ؟19239
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ح.ب /ن
1 نظر به ثبت رسیده است
منصوری1400-12-08
عالی ولی جواب داد
10
وبگردی