شیر نارگیل نوزاد
شیر نارگیل با خواص فراوانی که دارد بهترین جایگزین برای شیر مادر است و برای نوزاد بسیار مفید است.

شیر نارگیل برای نوزاد

نارگیل، یکی از میوه هایی است که کمتر مصرف می شود اما این میوه دارای مواد معدنی فوق العاده ای است که برتر از هر قرص و ویتامینی در بدن عمل می کند.نارگیل، یکی از خوراکی های محبوب در کشورهایی مانند تایلند، سریلانکا، هند، جزایر آفریقا یا کارائیب به شمار می رود. در این مناطق از شیر نارگیل برای طبخ غذا یا آماده کردن نوشیدنی مختلف استفاده می شود.

شیر نارگیل نوزاد

فواید شیر نارگیل برای نوزاد

شیر نارگیل ارزش غذای بالایی داشته و سرشار از ویتامین، املاح معدنی، آمینو اسید، کربوهیدرات، آنتی اکسیدان ، آنزیم و سایر ریز مغذی های مفید برای بدن است.شیر نارگیل را منبع غنی از منگنز، مس، سلنیوم و روی دانسته اند.

آیا می دانستید شیرنارگیل بهترین جایگزین برای شیر مادر است و در مواقعی که شیر مادر وجود ندارد می توانید از آن استفاده کنید چون خاصیت های مفیدی برای نوزاد می تواند داشته باشد .

یک کارشناس تغذیه در آمریکا گفته است که پس از مطالعات گسترده متوجه شده پس از شیر مادر، بهترین گزینه برای نوزادان و شیرخواران شیر نارگیل است.

دکتر جوش اَکس، در این باره افزوده است:«در کشورهایی نظیر سریلانکا، مالزی، تایلند و ویتنام، در مواقعی که شیر مادر برای نوزاد وجود ندارد یا نوزاد نیاز به مکمل های اضافی دارد، شیر نارگیل به شکل گسترده ای به جای شیر گاو استفاده می شود.»
گاهی اوقات شیر مادر برای سیر شدن نوزاد به قدر کافی نیست و باید از مکمل های اضافی یا جایگزینی برای شیر مادر استفاده شود. طبق مطالعات محققان، شیر دام حاوی لاکتوز (نوعی قند) است که هضم آن برای بسیاری از افراد دشوار است، درحالی که شیر نارگیل حاوی چنین ترکیبی نیست. شیر نارگیل همچنین فاقد کلسترول است، ارزش انرژی آن به ازای هر 100 میلی لیتر، 75 کیلوکالری بوده و کل میزان چربی موجود در آن یک تا 3 درصد و کربوهیدرات آن، 15 تا 16 درصد است.

خواص شیر نارگیل برای نوزادان

2.184
این مطلب مفید بود ؟3549
برگرفته از مشرق - راستینه -/ح
وبگردی