شیرینی روح افزا

طرز تهیه شیرینی روح افزا

کد مطلب : 80218زمان مطالعه : 2 دقیقه
شیرینی روح افزا از شیرینی های دلچسب و خوشمزه عید می باشد که طرز تهیه آسانی دارد که ما در ادامه دستور این غذا را برای شما آورده ایم.

 مواد لازم شیرینی روح افزا

  • آرد سفید قنادی : 500 گرم
  • شکر : 1 کیلو
  • آب : نیم کیلو
  • روغن جامد :300 گرم
  • سرکه :یک ق چ
  • گلاب و هل :به میزان لازم

شیرینی روح افزا

طرز تهیه شیرینی روح افزا

طرز تهیه شیرینی روح افزا نورورزی

برای تهیه این شیرینی خوشمزه و عالی برای عید نوروز ابتدا باید در ظرفی شکر را به همراه آب روی شعله گاز قرار دهید و هم بزنید تا کاملا به جوش برسد بعد از این مرحله سرکه را به مواد شکر اضافه کنید و دوباره ترکیب کنید تا زمانی که شهد شما به حالت شربت در بیاید.

مایع شکر را از روی گاز بردارید و با کمک یک چوب و یا قاشق چوبی آن را هم بزنید تا فرم فرنی به خود بگیرد.

بعد از این مرحله آرد را به همراه روغن دون یک تابه بریزید و بگذارید تا با روغن تفت بخورد و به حالت حلوا در بیاید بعد از این مرحله آردتان را به مایع شکر اضافه کرده و هم بزنید تا خوب ترکیب شوند.

در ادامه باید حدودا نصف لیوان گلاب را به همراه مقداری پودر هل به مواد شیرینی تان اضافه کنید و هم بزنید میزان هل و گلاب سلیقه ای نیز می باشد.

بعد از این مرحله مایه شیرینی که سرد شده است را درون سینی مخصوص شیرینی بریزید و آن را صاف کنید می توانید روی آن پودر پسته  و یا پودر هر چیز دیگری که دوست دارید بریزید.

حال باید بگذارید تا شیرینی شما حدود دو ساعت بماند تا کاملا فرم شیرینی را به خود بگیرد.

شیرینی شما حاضر است شما می توانید آن را به صورت لوزی لوزی برش بزنید و در ظرف بزرگی آن را بچینید و از مهمان هایتان پذیرایی کنید.

طرز تهیه شیرینی روح افزا

4.445
این مطلب مفید بود ؟405
منبع : بخش آشپزخانه نمناک / م.ح
وبگردی