جنین سقط شده
تولد یک جنین سقط شده در هفته ی 19 بارداری نمایی بود حیرت انگیز از یک نوزاد بسیار کوچک ، نوزادی که جتی طرز خوابیدنش هم بسیار شبیه به یک انسان کامل و سالم است.

تولد جنین سقط شده 19 هفته ای

شاید دیدن این تصویر از یک جنین سقط شده که به دلیل نارسایی و مشکل جسمی نتوانست به دنیا بیاید نظر برخی از افراد را که بدون دلیل قصد سقط جنین شان دارند را تغییر بدهد.
هر فردی با نگاهی اجمالی و با کمی دقت متوجه شباهت فیزیکی بسیار زیاد میان این جنین 19 هفته ای و انسان می شود. حتی حالت خوابیدن او نیز مانند انسان است. معمولا سقط جنین بیشتر قبل از هفته بیستم بارداری و سه ماهه اول رخ می دهد اما اگر جنین بعد از هفته بیستم از بین برود، به این حالت مرده زایی گفته می شود.
 
گاهی سقط جنین ناخواسته است به این صورت که جنین روند رشد و نمو خود را از دست می دهد و گاهی نیز کاملا عمدی انجام می شود. معمولا به آن دسته از سقط های غیرارادی و اتفاقی، عدم موفقیت در بارداری گفته می شود و در تصویری که مشاهده می کنید جنین بر اثر برخی اختلالات بدن مادر سقط شده است.
 
جنین سقط شده

عکس جنین سقط شده 19 هفته ای

عوامل سقط جنین

عواملی همچون سن، سابقه خانوداگی، بیماری های مزمن، سابقه مصرف دخانیات یا مواد مخدر به خصوص در زمان بارداری، عوامل ژنتیکی و وراثتی، شرایط روحی نامناسب، ضربه های فیزیکی شدید، عفونت، مسمومیت و استفاده از برخی داروهای خاص می تواند از جمله مهم ترین عوامل سقط جنین باشد. 

عکس جنین سقط شده 19 هفته ای در دستان پزشک

4.3182
این مطلب مفید بود ؟15527
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
برگرفته از Medical Talks /ن
برچسب : سقط جنین
وبگردی