فشارخون در یائسگی
محققان دریافتند زنانی که به نوزادشان شیر می دهند کمتر دچار فشارخون در یائسگی می شوند.

شیردهی خطر ابتلا به فشارخون در یائسگی کاهش می دهد

شیردهی مادر به نوزاد علاوه بر مزایای فراوانی که برای نوزاد دارد برای مادر نیز دارای مزیت های فراوانی است که یکی از این مزیت ها کاهش خطر ابتلا به فشارخون در یائسگی می باشد . در این مطلب درباره این موضوع صحبتهای تخصصی تری انجام می دهیم پس با ما همراه شوید.

اهمیت شیر دهی و کاهش خطر ابتلا به فشارخون در یائسگی

متخصصان آمریکایی و کره جنوبی به بررسی اطلاعات 3119 زن غیرسیگاری 50 سال به بالا پرداخته و دریافتند مدت زمان شیردهی به نوزاد و همچنین  بیشتر بودن تعداد دفعات شیردهی با کاهش خطر احتمالی ابتلا به فشار خون بالا در زنان یائسه مرتبط است.
هر چند در این بررسی آمده است:یافته های بدست آمده ممکن است در مورد زنان مبتلا به چاقی چندان صدق نکند.
متخصصان معتقدند ارتباط بین فشار خون بالا در مادران و تغذیه کودک با شیرمادر از این موضوع ناشی می شود که پس از دوران بارداری و در صورت شیردهی متابولیسم مادر مجدد تنظیم می شود و در نتیجه خطر بروز مشکلات مرتبط با چاقی کاهش می یابد.همچنین مکانیزم دیگر این است که ترشح اکسی توسین که از طریق شیر دادن تحریک می شود ممکن است با کاهش خطر ابتلا به این بیماری مرتبط باشد.

فشارخون در یائسگی

پیشگیری از فشارخون در یائسگی با شیردهی به نوزاد

مزایای شیردهی برای مادر

بدانید که تحقیقات مزایای سلامتی کلی برای مادر را هم نشان می دهد

به لحاظ پزشکی اثبات شده است که زنانی که شیر می دهند خطر ابتلا به سرطان سینه ، سرطان تخمدان،افسردگی پس از زایمان و دیابت نوع 2 در آن ها پایین است.

از مزایای هورمونی که شیردهی به بدن شما ارائه می دهد آگاه باشید

این کار کمک می کند تا با استقرار مواد شیمیایی مثبت در مغز شما میزان استرس کاهش یابد، که می تواند برای مقابله با سازگاری و تغییرات زیادی که در ابتدای تولد نوزاد انجام می شود، کمک کننده باشد.

شیردهی همچنین خونریزی پس از بارداری را کاهش می دهد. این به این دلیل است که باعث آزاد شدن یک هورمون خاصی می شود که اکسی توسین نامیده می شود، که به رحم کمک می کند تا سریعتر جمع شود و خونریزی پس از تولد را کاهش دهد. اکسی توسین (که به عنوان “هورمون عشق” شناخته می شود) همچنین باعث تقویت پیوندتان با کودک شما می شود و به تقویت روابطی که به اشتراک می گذارید کمک می کند.

ارتباط شیردهی و خطر ابتلا به فشارخون در یائسگی

3.33
این مطلب مفید بود ؟21
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
برگرفته از ایسنا _مجله سلامت / ف
وبگردی