مخترع چتر باران
چترهای اولیه بنا به شکل شاخ و برگ گیاهان و درختان ساخته می شدند و نخستین چتر ها در مصر باستان، بین النهرین و چند کشور دیگر مورد استفاده قرار می گرفت، اما چه کسی چتر را اختراع کرده است؟

با مخترع چتر و روند اختراع چتر بارانی بیشتر آشنا شوید

از چه کسی باید بابت اختراع چتر تشکر کرد ؟ چه کسی ابزاری را اختراع کرده است که از خیس شدن شما هنگام بارش باران جلوگیری کند ؟ جلب است بدانید که چترهای اولیه از روی شکل شاخ و برگ گیاهان و درختان مثل درخت موز ساخته می شدند و اولین چتر ها در مصر باستان ، بین النهرین ، چین و هند مورد استفاده قرار می ‎گرفتند.

چه کسی چتر را اختراع کرد و نام خود را به عنوان مخترع چتر باران ثبت کرد؟

در این مورد نظرات کمی متفاوت است اما طبق قدیمی ترین اسناد میتوان گفت نخستین چترهای بارانی که نام پارازول داشتند و برای محافظت در برابر نور خورشید مورد استفاده قرار می گرفتند توسط فردی به نام " فروایتالیکو" در رم اختراع شد، ولی باید بدانید استفاده از چتر در حقیقت به چهار هزار سال قبل برمی گردد و واقعیت این مسئله را می توان از طریق آثار باستانی مصر، آشور، یونان و چین به این نکته پی برد.

بازهم نام چینی ها در میان بود و دست نوشته ها نشان داد که چینی ها اولین کسانی بودند که از چتر برای محافظت در برابر باران استفاده می کردند به همین دلیل به فکر استفاده از چترهای ضد آب افتادند به این روش که کاغذهای خود را به موم آغشته کرده و از آن برای تهیه چتر استفاده می کردند.

Umbrella

چه کسی چتر را اختراع کرد؟

مسیری که چترها در طول تاریخ طی کردند

چنانچه در این بخش از گوناگون در نمناک می خوانید اولین چترها برای جلوگیری از خیس شدن مردم مورد استفاده قرار نمی گرفتند بلکه برای جلوگیری از تابش مستقیم آفتاب بر سر افراد ثروتمند و قدرتمند مصر مورد استفاده قرار می ‎گرفتند و این چتر ها بعدا به یونان باستان و روم گسترش پیدا کردند.

در قرن اول بعد از میلاد مردم برای اولین بار از چتر ها برای جلوگیری از خیس شدن خود در هنگام بارش باران استفاده کردند و جالب است بدانید که زنان رومی روی چتر های خود نفت می ‎مالیدند تا قطره های باران از روی چتر هایشان فرو بریزد.

مدت زیادی طول نکشید که بسیاری از افراد شروع به استفاده از چتر برای جلوگیری از خیس شدن هنگام بارش باران و یا جلوگیری از تابش مستقیم آفتاب کردند.

Umbrella

آشنایی با مخترع چتر و اختراع چتر بارانی

خیلی زود زنان اروپایی از سایه بان برای ایجاد سایه استفاده کردند و اکثر مردان اروپایی تا اواخر دهه 1700 از چتر استفاده نمی ‎کردند تا این که دو مرد انگلیسی به نام های جوناس هانوی و جان مک دونالد شروع به استفاده از چتر هنگام بارش باران کردند و این کار باعث شد که بسیاری از مردان دیگر نیز از چتر استفاده کنند ، به طوری که دیگر کسی را در انگلستان نمی ‎بینید که در صورت بارش باران از چتر استفاده نکند.

مانند اکثر فناوری ها ، چتر ها هم در طول زمان تغییر کرده اند و امروزه چتر ها در انواع مختلف کار ها مورد استفاده قرار می ‎گیرند و بهترین ابزاری هستند که از شما هنگام بارش باران محافظت می ‎کنند و اجازه نمی ‎دهند که خیس شوید.

کاپشن های بارانی و چکمه ها نیز هنگام بارش باران بسیار کار آمدند اما هیچ ابزاری مانند چتر وجود ندارد که از خیس شدن شما به طور کامل جلوگیری کند.

 

در مورد ماجرای جالب اختراع و مخترع چتر باران بدانید

4.48
این مطلب مفید بود ؟71
منبع : بخش سرگرمی نمناک/ح.ب/ن
وبگردی