نوزاد داخل کیسه
اتفاقی نادر در بخش پزشکی و زایمان که به گفته ی متخصصان در هر 80.000 زایمان می تواند تنها برای یک نوزاد رخ دهد ، سر نوزاد داخل کیسه ای بود که باید توسط جراح زایمان بریده می شد.

نوزادی که هنگام تولد سرش داخل کیسه بود

یکی از عجیب ترین اتفاقات در مورد نوزادان تازه متولد شده به دنیا آمدن آنها داخل کیسه و مایع آمنیوتیک است که به گفته ی پزشکان در هر 80.000 تولد 1 مورد دیده می شود در یکی از بیمارستان های نیویورک اتفاق افتاد اما این بار نوزاد به طور کامل داخل ساک نبود و تنها سرش در آن قسمت قرار داشت.
نوزاد که با جراحی سزارین به دنیا آمد با تمام نوزادانی که پیش از این در این بیمارستان متولد شده بودند یک تفاوت بزرگ داشت و همین باعث شد تا نام "آنابل" کوچولوی خانواده "بارو" سرزبان ها بیافتد.
نوزاد داخل کیسه

تصویر نوزاد دختر بعداز جدا شدن کیسه مایع آمنیوتیک از سرش

"ریچل " 23 ساله و "بارو" 29 ساله صاحب فرزند دختر شده بودند ، دختری که هنگام تولد سرش داخل کیسه قرار داشت و این خود برای والدین جوان بسیار عجیب و شگفت آور بود . به طور معمول، این کیسه، که به جفت متصل است اکسیژن مورد نیاز نوزادان را فراهم می کند و قبل از زایمان خود به خود فرو می ریزد، که به عنوان "پاره شدن کیسه آب" شناخته می شود.
علی رقم وضعیت متفاوت "آنابل" هنگام تولد او کاملا سالم و نرمال بود و اندازه گیری وزن و وضعیت جسمی این را ثابت می کرد. تصویری دیدنی از تولد این نوزاد که در اتاق عمل و لحظه تولد او ثبت شد در این بخش از سرگرمی نمناک مشاهده می کنید.
نوزاد داخل کیسه

تصویر جالب از اتاق زایمان و نوزادی که با سر داخل کیسه متولد شد

نوزاد داخل کیسه

عکس آنابل نوزاد متولد شده با سر داخل کیسه

نقش های اصلی مایع آمنیوتیک داخل کیسه آب نوزاد
جلوگیری از فشار به جنین، بند ناف و جفت
کاهش صدمات فیزیکی 
کمک به سرویکس (دهانه رحم) هنگام زایمان
امکان پذیر کردن حرکات جنین 
تامین مقدار کمی از احتیاجات غذایی جنین
پیشبرد روند تکامل ریه در جنین
تأمین و حفظ درجه حرارت ثابت برای جنین
مقابله در برابر عوامل بیماری زا

تولد عجیب نوزادی که سرش داخل کیسه بود !! + تصاویر 16+

4.1263
این مطلب مفید بود ؟21845
منبع : بخش سرگرمی نمناک /ن
وبگردی