خندوانه

هزینه ساخت خندوانه از کجا تامین می شود؟

تاریخ انتشار : 25 مرداد 1395کد مطلب : 35084زمان مطالعه : 3 دقیقه
خندوانه بهترین و محبوب ترین برنامه تلویزیونی است که تمام هزینه هایش را اسپانسرها تامین میکنند.

خندوانه برای تلویزیون سودبخش است

خندوانه کاری از رامبد جوان یکی از محبوب ترین برنامه های تلویزیونی است که شبها از شبکه نسیم پخش میشود . برنامه خندوانه برنامه ای مفرح و شاد است که بیننده ها و طرفداران زیادی دارد . در گفت و گویی که با رامبد جوان داشتیم از بسیاری از مسائل خندوانه پرده برداشت.

رامبد جوان گفت:«خندوانه» بهترین و محبوب ترین برنامه تلویزیونی سال گذشته و پر بیننده ترین برنامه نوروز شد و همین ها باعث شد خیلی از همکاران ما از شبکه های دیگر گرفته تا تهیه کنندگان و مدیران و خیلی های دیگر دلخور شوند. آن هم «خندوانه »ای که یک ریال برایش هزینه نمی شود و تمام بودجه اش از بیرون تامین می شود و برای تلویزیون درآمد هم دارد.
همان طور که می دانید اسپانسرها هزینه «خندوانه» را تامین می کنند. آن هم در شرایطی که خیلی از برنامه ها نه تنها اسپانسر ندارند، بلکه باید برای تولدشان هزینه هم شود. فکر می کنم در مجموع به خاطر همه اینها «خندوانه» می تواند مورد غضب قرار بگیرد که مورد غضب هم قرار گرفت.

جوان ادامه می دهد:من نه قصد داشتم و نه دارم که با مدیران تلویزیونی مخالفت یا در برابر آنها مقاومت کنم. حتا اگر مدیران تلویزیون تصمیم بگیرند «خندوانه» دیگر نباید ساخته شود، خب نباید ساخته شود. اگر تصمیم بگیرند که محدودش کنند، باید محدود شود. منتهی می توانم تصمیم بگیرم که به ساخت این برنامه ادامه بدهم یا نه. طی این دو سال به یک زبان مشترک با تلویزیون و به ویژه رییس شبکه نسیم رسیده بودیم و چون امروز می گذارند کارمان را بکنیم، دیگر «خندوانه» جان گرفته است.
خندوانه

تلویزیون هزینه ای برای خندوانه نمیکند


در ادامه از او درباره برنامه «گپ» پرسیدم؛ از برخی انتقادهایی که به او وارد است. از اینکه چطور از برنامه ای که به مردم می گفت کمی دورتر بیاستید، امروز به برنامه ای رسیده است که تمام پایه هایش مردم هستند. می گوید «گپ و خندوانه دو مقوله جدا هستند. در «گپ» هدفمان این بود که بگوییم مرز و حد هر چیزی را باید رعایت کنیم. بگوییم که بازیگران و مردم خیلی عزیز و قابل احترامند و رابطه خیلی خوبی میان آنها وجود دارد، اما باید مرزها نگه داشته شود. مثلاً اگر هنرمندی در مطب دکتر نشسته است، باید بگذاریم او هم مثل دیگران منتظر و آرامش داشته باشد.»

جوان ادامه می دهد:در جاهای دیگر دنیا هم که بودم بارها شاهد این موقعیت ها بودم، آدم های مشهور و هنرمندان حریم خصوصی شان حفظ می شود و در عین حال محبوب مردم هم هستند. یکی از ایرادات فرهنگی ما این است که به محض اینکه یک چیزی به ما برمی خورد از ریشه آن را می زنیم. بحث ما در «گپ» بیشتر فرهنگی بود و آن برنامه وظیفه داشت که بگوید مرز داشتن و درک کرد خیلی خوب است. به نظرم خیلی خوب بود که حداقل این بحث راه افتاد و هیچ ایرادی هم ندارد که اینقدر مورد انتقاد واقع شد. ما باید یاد بگیریم که هیچ ایرادی ندارد کاری انجام بدهیم که مردم خوششان نیاید. من الان در برنامه ای کار می کنم که کلاً برای مردم است، ولی هنوز معتقدم که حرفم در برنامه «گپ» درست است.

در ادامه به برنامه «خندوانه» اشاره می کند و می گوید:ایده «خندوانه» را از سال 80 در ذهن داشتم و دلم می خواست یک شو بسازم. از طرفی هم دوست داشتم برنامه ای درباره خندیدن بسازم که این دو ایده را با هم میکس کردم و شد یک شو درباره خندیدن یعنی «خندوانه». شو ساختن هم مثل هر ژانری دیگری قاعده دارد. شو تلویزیونی ساختن چند قاعده مهم دارد، مثل اینکه تماشاچی به عنوان نماینده مردم باید در استودیو حضور داشته باشد که معتقدم این قاعده در «خندوانه» به خوبی جواب داده است، گروه موسیقی زنده، یک میزبان و یک سری افراد کناری مثل نیما و جناب خان در «خندوانه» که امیدوارم بتوانیم در فرصت های آینده باز هم پرسوناژ اضافه کنیم.

هزینه ساخت خندوانه از کجا تامین می شود؟

4.111
این مطلب مفید بود ؟92
برگرفته از ایسنا / م.ف
برچسب : خندوانه
وبگردی