علی صادقی
شاید برایتان جالب باشد که بدانید برخی از حرکات، دیالوگها و حالات چهره هنرمندان در اجرا و بازیگری میان مردم رواج بسیاری یافته و ماندگار شده اند.

حرکات جالب بازیگران برای بروز احساسات

زبان بدن و حالت چهره از یکی از جنبه های مهم کار بازیگران و مجریان است. برای داشتن یک اجرای خوب در زمینه بازیگری یا مجری گری مسلما نباید منفعل بود زیرا میمیک صورت و زبان بدن یک هنرمند، نشان دهنده احساسات او می باشد.

فن تقلید، تجسم اعمال و احساسات به وسیله حرکات (بدون تکلم)، قدرت جذب و اقناع مخاطب، شیفتگی و یا انزجار و یا هر تاثیرگذاری متعارف یا غیر متعارف مخصوصاً در ابتدای کار را اصطلاحاً میمیک چهره صورت نامیده می شود.

در این بخش از نمناک برنامه و هنرمندانی را معرفی می کنیم که حرکات ماندگاری در برنامه های خود داشته اند.

برنامه خندوانه

برنامه خندوانه با اجرای رامبد جوان و حضور عروسکی به نام جناب خان، یکی از برنامه های محبوب و پرمخاطب تلویزیون است. رامبد جوان در این برنامه تکیه کلامهای بسیاری استفاده می کند که در میان مردم رایج شده است به طور مثال حرکت دست او در انتهای هر قسمت از برنامه(بریم. بیایم)

حتی در بین مجریان دیگر هم تکرار می شود.

رامبد جوان

سریال مانکن

ژست فرزاد فرزین در سریال مانکن، به هنگام گفتن ببخشید به همراه حرکت دست بسیار محبوب شده و از این حرکت او در میان مخاطبان تکرار می شد.

فرزاد فرزین

فیلم اخراجی ها

اخراجیها پرفروشترین فیلم در سال 86 بود که هر کدام از بازیگران آن به نوبه خود خنده به لب مخاطب می آورد. امین حیایی یکی از بازیگران این فیلم بود که استایل متفاوت، طرز صحبت و راه رفتن خنده دار او در بین بینندگان تکرار می‌شد.

امین حیایی

سریال نون خ

در سریال نون خ، علی صادقی با کاراکتر سیروس، مخاطبان بسیاری را به خنده وا می داشت. در یکی از سکانس ها علی صادقی برای فراری دادن مهمان در ایام کرونا با آن میمیک خنده دار و سرفه کردن بلند به سمت مهمان ها می رفت و آنها را دنبال می کرد. بعد از پخش این قسمت افراد زیادی این شوخی را تکرار نمودند.

علی صادقی

سریال لیسانسه ها

بیژن بنفشه خواه در مجموعه های مختلفی با سروش صحت همکاری داشته است اما توانمندی های او در سریال لیسانسه ها بیشتر دیده شده و حرکات خاص او تا مدتها در میان مخاطبان تکرار شد.

این هنرمند که نقش دکتر مهاجر را ایفا می کرد به هنگام تشکر هر دو دست خود را به هم چسبانده و سپاس و پوزش می گفت. 

بیژن بنفشه خواه

سریال ستایش

داریوش ارجمند یکی از مهمترین نقشهای سریال ستایش را بر عهده داشت. او با ایفای شخصیت حشمت فردوس در ذهن بسیاری از مخاطبان به چهره ای ماندگار تبدیل شد.

حشمت فردوس فردی مغرور، خانواده دوست اما مرد سالاری بود که به هنگام فهماندن موضوعی به دیگران از کلمه افتاد استفاده کرده و حرکت دست او به هنگام ادای این کلمه، تا مدتها میان مردم رواج داشت.

داریوش ارجمند و مهدی سلوکی

زیر آسمان شهر

حمید لولایی با کاراکتر خشایار مستوفی در سریال زیر آسمان شهر به شهرت بسیاری دست یافت.  تیپ ، گریم و حتی مدل صحبت کردن او تا مدتها در میان مردم تکرار و ماندگار شد.

دیالوگ «بزنم تو مخت» با آن حالت مشت شده دستش به طرف مقابل یا نحوه گفتن «نه غلام» در سکانس های زیادی دیده شده و مورد تقلید مردم قرار گرفت.

حمید لولایی

سریال نقطه چین

سریال نقطه چین یکی دیگر از مجموعه های ماندگار تلویزیون است که مورد توجه بسیاری قرار گرفت. رضا شفیعی جم بازیگر نقش بامشاد با خواندن آهنگ معروف بی وفایی، کاراکتر خاصی را در ذهن مخاطبان چاق ایجاد کرد که با اشاره به شکم خود این آهنگ را تکرار می کردند.

رضا شفیعی جم و سحر ولدبیگی

حرکات و میمیک ماندگار صورت بازیگران

4.748
این مطلب مفید بود ؟453
منبع : بخش فرهنگ و هنر نمناک / ا.ش /ف
وبگردی