حمله قلبی
متاسفانه سن بروز حمله قلبی در بین زنان و مردان روز به روز در حال کاهش و آمار مرگ و میر ناشی از سکته و حملات قلبی در حال افزایش است. محققان میزان مناسب مصرف گردو را برای جلوگیری از بیماری های قلبی اعلام کردند.

برای پیشگیری و جلوگیری ازسکته و حمله قلبی چقدر گردو بخوریم؟

تاثیر گردو بر سلامت قلب امری ثابت شده است و پزشکان بدون شک برای پیشگیری از حملات و بیماری های قلبی گنجاندن این ماده غذایی پرخاصیت را در برنامه غذایی زنان و مردان توصیه می کنند.

مطالعات نشان داده اند که مغزیجات آجیلی نظیر گردو، مملو از مواد مغذی مهمی همچون چربی ها، پروتئین، ویتامین ها و مواد معدنی هستند که می توانند باعث کاهش کلسترول خون شوند.

همچنین گردو در کاهش التهاب و بهبود عملکرد عروق که نقش بسیار مهمی در بیماری های قلبی دارند، بسیار عالی عمل می کند.

بیماری و حمله قلبی

تاثیر گردو بر پیشگیری و جلوگیری از سکته و حمله قلبی

دکتر مایکل فالک، از سازمان تحقیقات علوم زندگی آمریکا، در این باره می گوید:«نتایج مطالعه ما از نقش قطعی مغزیجاتی نظیر گردو در کاهش ریسک بیماری های قلبی عروقی حمایت می کند.»

به گفته وی، «آجیل ها حاوی مواد مغذی مهمی هستند. گردو تنها آجیلی است که حاوی میزان قابل توجهی آلفالینولنیک (ALA)، نوع گیاهی اُمگا3، می باشد. معمولا در هر 28 گرم مغز گردو، 2.5 گرم از این ماده مغذی وجود دارد.»

بیش از 20 سال مطالعه عمیق نشان داده است که گردو به همراه سایر انواع مغزیجات می تواند با کاهش سطح کلسترول بد LDL تا 16 درصد از فاکتورهای پرخطر قلبی-عروقی بکاهد.

همچنین نتایج این مطالعه نشان می دهد که مصرف گردو به خصوص برای کاهش ریسک بیماری قلبی در افراد مبتلا به دیابت نوع 2 بسیار مهم است.

محققان توصیه می کنند مصرف حداقل حدود 50 گرم مغزیجاتی نظیر گردو در روز تاثیرات شگرفی بر کل کلسترول و LDL دارد.

حمله قلبی ، مصرف گردو راه پیشگیری از حمله قلبی

4.646
این مطلب مفید بود ؟424
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
برگرفته از مهر /ن
وبگردی