آزمایش خون

با این آزمایش خون میفهمید چقدر عمر میکنید !

تاریخ انتشار : 21 دی 1395کد مطلب : 42419زمان مطالعه : 2 دقیقه
محققان با کشف آزمایش خونی به نام آزمایش سرنوشت ساز میگویند با این آزمایش میتوان تعیین کرد که شما چقدر عمر میکنید.

تعیین طول عمر با آزمایش خون

معمولا انسانها همیشه دوست دارد بداند چقدر عمر می کند، میل به پیشگویی و فالگیری و طالع بینی هم از همین علاقه می آید.

دانشمندان دانشگاه بوستون مدعی شدند موفق به کشف یک آزمایش خون سرنوشت ساز شده اند که می تواند طول عمر افراد را پیش بینی کند.

این پژوهش که در مجله Aging Cell به چاپ رسیده است، از داده های نشانگر زیستی جمع آوری شده از 5000 نمونه خون استفاده کرده و آن را با تحولات سلامت اهداکنندگان طی هشت سال بعدی عمر مقایسه کرده و مورد بررسی قرار داده است.
آزمایش خون

آزمایش خون تعیین طول عمرآنها در این پژوهش موفق به شناسایی الگوهایی شدند که هم شامل ویژگی های خوب بودند و هم بد.

محققان دانشگاه بوستون دریافتند که این افراد به طور خاص دارای شانس ابتلا به بیماری های مربوط به سن مانند سرطان، بیماری های قلبی و دیابت هستند.

در کل، محققان 26 امضای مختلف از این نشانگرهای پیش بینی کننده سلامت در آینده را ایجاد کردند.

این آزمایش به این دلیل سرنوشت ساز است که بیماران قادر به شناسایی خطرات سلامت در مراحل اولیه و مهمتر از آن تغییر رویه برای تغییر نتیجه در آینده هستند.

این آزمایش ها تفاوت در چگونگی پیر شدن افراد را به تصویر کشیده و نقش موثری در پیش بینی پیری سالم، تغییرات در عملکرد شناختی و فیزیکی، بقا و بیماری های مربوط به سن مانند بیماری های قلبی، سکته مغزی، دیابت نوع 2 و سرطان دارند.

این محققان افزودند:راه های زیادی در حال حاضر برای پیش بینی بیماری های خاص مانند بیماری های قلبی وجود دارد اما این آزمایش خون یک اقدام نوآورانه و جدید است.

آنها در این پژوهش نشان دادند که الگوهای خاصی از گروهی از این نشانگرهای زیستی می تواند نشان دهد که چگونه یک فرد در آینده می تواند روند پیری سالم و بی خطری داشته باشد.

محققان همچنین موفق شدند تا احتمال ابتلای فرد به سندرم ها و بیماری مربوط به سن را نشان دهند.

دانشمندان دانشگاه بوستون تصریح کردند که برای اثبات نتایج به دست آمده هنوز هم نیازمند انجام مطالعات بیشتر بر روی گروه های بزرگتری از مردم هستیم.

با این آزمایش خون میفهمید چقدر عمر میکنید !

4.612
این مطلب مفید بود ؟111
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
برگرفته از ایسنا -/ح
برچسب : آزمایش خون
وبگردی