نمناک بهداشت و سلامتپیشگیری و بیماریها نشانه های سرطان روده و دلایل ابتلا به سرطان روده
سرطان روده ، نشانه های سرطان روده
از نشانه های سرطان روده چه می دانید؟ آیا می دانید دلایل مبتلا شدن به سرطان روده چیست؟ روش های پیشگیری و جلوگیری سرطان روده چگونه است؟

هر آنچه باید در مورد سرطان روده بدانید

سرطان روده مربوط به روده بزرگ میشود ،که بخش نهایی دستگاه گوارش شما را تشکیل میدهد. اغلب موارد سرطان روده بزرگ از تومورهای غیر خوش خیم (سلول های خونی) به نام پولیپ های آدنوماتوز آغاز می شود. با گذشت زمان برخی از این پولیپ ها می توانند به سرطان روده تبدیل شوند. پولیپ ها ممکن است کوچک باشند و علائمی بروز ندهند، به همین علت، پزشکان توصیه می کنند آزمایش های غربالگری منظم برای کمک به پیشگیری از سرطان روده بزرگ انجام دهید، تا پولیپ قبل از تبدیل شدن به سرطان روده شناسایی شود.

علائم سرطان روده:

علائم و نشانه های سرطان روده بزرگ عبارتند از:

_تغییر در عادات روده شما، از جمله اسهال یا یبوست یا تغییر مداوم در مدفوع شما، که بیش از چهار هفته طول بکشد.
_خونریزی مستقیم یا خون در مدفوع شما.
_ناراحتی مکرر شکم، مانند گرفتگی، نفخ یا درد.
_احساس اینکه روده شما کاملا خالی نشده است.
_ضعف یا خستگی.
_کاهش وزن نامعلوم.
بسیاری از افراد مبتلا به سرطان روده بزرگ هیچ علائمی در مراحل اولیه بیماری ندارند. هنگامی که علائم ظاهر می شوند، به احتمال زیاد، بسته به اندازه و مکان سرطان در روده بزرگ شما متفاوت است.
چه وقت باید به پزشک مراجعه کنید:
اگر متوجه علائم سرطان روده بزرگ مانند خون در مدفوع خود یا تغییرات مداوم در عادت های روده شدید، با پزشک مطرح کنید. به طور کلی توصیه می شود که غربالگری سرطان روده در سن 50 سالگی شروع شود. پزشک شما ممکن است غربالگری های مکرر یا پیشتر را توصیه کند اگر شما عوامل دیگر مانند سابقه خانوادگی بیماری را داشته باشید.
 سرطان روده

علائم و نشانه های سرطان روده

علل ابتلا به سرطان روده :

در اغلب موارد علت سرطان روده مشخص نیست. پزشکان می دانند که سرطان روده بزرگ هنگامی رخ می دهد که سلول های سالم در روده بزرگ خطراتی را در طرح ژنتیکی خود، DNA ایجاد می کنند. سلول های سالم رشد می کنند و به صورت منظم تقسیم می شوند، تا بدن شما به طور طبیعی عملکردش را حفظ کند. اما هنگامی که DNA سلول آسیب دیده و سرطانی می شود، سلول ها همچنان به تقسیم شدن ادامه میدهند - حتی زمانی که سلول های جدید مورد نیاز نیستند. همانطور که سلول ها تجمع می یابند، تومور را تشکیل می دهند. با گذشت زمان، سلول های سرطانی می توانند رشد کنند تا به بافت طبیعی بدن نفوذ کند. سلول های سرطانی می توانند به قسمت های دیگر بدن نیز حرکت کنند.
جهش های ژن های ارثی که خطر ابتلا به سرطان روده بزرگ را افزایش می دهند ؛ جهش های ژن ارثی که خطر ابتلا به سرطان روده بزرگ را افزایش می دهند می توانند از طریق خانواده ها منتقل شوند، اما این ژن های ارثی تنها با درصد کوچکی از سرطان های روده ارتباط دارند. جهش های ژنتیکی به معنی سرطان نیست، اما می توانند خطر ابتلا به سرطان را به میزان قابل توجهی افزایش دهند.

شایعترین فرمهای سندرم سرطان روده بزرگ به ترتیب عبارتند از:

سرطان HNPCC :
افراد مبتلا به HNPCC تمایل به ایجاد سرطان روده بزرگ قبل از 50 سالگی دارند.

سرطان (FAP). FAP :

یک اختلال نادر است که موجب می شود تا هزاران پولیپ را در پوشش کولون و رکتوم ایجاد کنید. افراد مبتلا به FAP بدون درمان آن ابتلا به سرطان روده بزرگ قبل از 40 سالگی را افزایش می دهند. این دو نوع سرطان ، و سندرم های سرطانی روده ای به ارث رسیده، می توانند از طریق آزمایش ژنتیکی تشخیص داده شوند.
 
 سرطان روده بزرگ

فرم های سندرم سرطان روده بزرگ

ارتباط بین رژیم غذایی و افزایش خطر ابتلا به سرطان روده بزرگ:

مطالعات گروههای زیادی از مردم نشان داده است که داشتن یک رژیم معمولی غربی با افزایش خطر ابتلا به سرطان روده ارتباط دارد ، رژیم غذایی معمولی غربی دارای چربی زیاد و کم فیبر است هنگامی که مردم از مناطقی که رژیم غذایی معمولی کم چرب با فیبر بالا دارند به مناطقی که رژیم معمولی غربی در آن رایج است حرکت می کنند، خطر ابتلا به سرطان روده بزرگ در این افراد به طور قابل توجهی افزایش می یابد. روشن نیست که چرا این اتفاق می افتد، اما محققان مطالعه می کنند که آیا یک رژیم غذایی با چربی زیاد و فیبر کم، بر میکروب هایی که در روده بزرگ زندگی می کنند اثر دارد و موجب التهاب میشوند و در نهایت به سرطان تبدیل می شود.

عوامل خطر سرطان روده :

عواملی که ممکن است خطر ابتلا به سرطان روده بزرگ را افزایش دهند عبارتند از:

_سن بالا از دلایل ایجاد سرطان روده:

اکثریت مردم مبتلا به سرطان روده بالای 50 سال سن دارند. سرطان روده در افراد جوان اتفاق می افتد، اما بسیار نادر است.

_نژاد آفریقایی-آمریکایی:

خطر ابتلا به سرطان روده بزرگ را نسبت به افراد نژاد دیگر دارند.

سابقه شخصی سرطان کولورکتال یا پولیپ ها:

اگر قبلا سرطان روده یا پولیپ های آدنوماتوز داشته اید، در آینده خطر ابتلا به سرطان روده بزرگ را افزایش می دهید.
 
ابتلا به سرطان روده

خطرات ابتلا به سرطان روده بزرگ

_افزایش احتمال سرطان روده با شرایط التهاب روده؛

بیماری التهاب مزمن روده ،مانند بیماری کرون، می تواند خطر ابتلا به سرطان روده بزرگ را افزایش دهد.

_سندرم های ارثی موثر در ایجاد سرطان روده:

که خطر ابتلا به سرطان روده بزرگ را افزایش می دهند؛

خطر ابتلا به سرطان روده با سندرم های ژنتیکی :

که از نسل های خانواده شما عبور می کنند، خطر ابتلا به سرطان روده بزرگ را افزایش می دهند. این سندرم ها عبارتند از پلیپوز آدنوماتوس فامیلی و سرطان کولورکتال غیر پلیپسی ارثی که همچنین به عنوان سندرم لینچ شناخته می شود.
 
 سندرم های ژنتیکی

سندرم های ژنتیکی باعث افزایش خطر سرطان روده می شوند

_سابقه خانوادگی سرطان روده بزرگ:

اگر والدین، خواهر و برادر یا کودک مبتلا به این بیماری دارید بیشتر در معرض ابتلا به سرطان روده بزرگ هستید. اگر بیش از یک عضو خانواده دارای سرطان روده بزرگ یا سرطان رکتوم باشد، خطر شما حتی بیشتر هم است.
_رژیم غذایی با فیبر کم، چربی بالا:
سرطان روده ممکن است با یک رژیم کم فیبر و با چربی زیاد و کالری همراه باشد. تحقیقات در این زمینه نتایج متفاوتی داشته است. بعضی از مطالعات خطر ابتلا به سرطان روده بزرگ را در افرادی که رژیم غذایی با گوشت قرمز و گوشت فرآوری دارند، افزایش می دهد.

_شیوه زندگی آرام از دلایل بروز سرطان روده:

اگر شما غیرفعال هستید، بیشتر احتمال دارد که سرطان روده بزرگ اتفاق بیفتد. فعالیت بدنی منظم ممکن است خطر ابتلا به سرطان روده بزرگ را کاهش دهد.
 
سرطان روده

دلایل مهم بروز سرطان روده

_دیابت از علت های ابتلا شدن به سرطان روده بزرگ:

افراد مبتلا به دیابت و مقاوم به انسولین خطر ابتلا به سرطان روده بزرگ را افزایش می دهند.

_افزایش احتمال سرطان روده بزرگ با چاقی؛

افرادی که چاق هستند ،خطر ابتلا به سرطان روده بزرگ را افزایش می دهند و خطر ابتلا به سرطان روده بزرگ را در مقایسه با افرادی که وزن طبیعی دارند، در نظر گرفته شده است.

_سیگار کشیدن از دلایل ایجاد سرطان روده؛

افرادی که سیگار می کشند احتمال خطر ابتلا به سرطان روده بزرگ را افزایش می دهند.
 
سیگار کشیدن

ایجاد سرطان روده با سیگار کشیدن

_احتمال ابتلا شدن به سرطان روده با مصرف الکل:

استفاده سنگین از الکل خطر ابتلا به سرطان روده بزرگ را افزایش می دهد.

_پرتو درمانی برای سرطان:

رادیوتراپی که در شکم برای درمان سرطان های قبلی عمل می کند خطر ابتلا به سرطان روده را افزایش می دهد.

راه و روش های جلوگیری و پیشگیری از ابتلا به سرطان روده :

از آنجایی که پیشگیری بهتر از درمان است در این بخش از سلامت نمناک سعی کردیم کامل تر به این بخش بپردازیم ؛ برای سرطان روده تست دهید ؛ افرادی که به طور متوسط ​​خطر ابتلا به سرطان روده بزرگ را دارند ،می توانند از سن 50 سالگی شروع به غربالگری کنند. اما افرادی که دارای خطر بالاتری هستند، مانند افرادی که سابقه خانوادگی سرطان روده بزرگ دارند، باید زودتر بررسی کنند.چندین گزینه غربالگری وجود دارد - هر کدام با منافع و اشکالات خود.
تغییرات شیوه زندگی را برای کاهش خطر تغییر دهید:
شما می توانید اقدامات خود را برای کاهش خطر ابتلا به سرطان روده بزرگ با تغییر در زندگی روزمره خود انجام دهید. مراحل زیر را انجام دهید:
خوردن انواع میوه ها، سبزیجات و غلات کامل. میوه ها، سبزیجات و غلات کامل حاوی ویتامین ها، مواد معدنی، فیبر و آنتی اکسیدان ها هستند که ممکن است در پیشگیری از سرطان نقش داشته باشد. انواع میوه ها و سبزیجات را انتخاب کنید تا انواع ویتامین ها و مواد مغذی دریافت کنید.
 
میوه و سبزی

 

خواص مصرف میوه ها و سبزیجات

پیشگیری از سرطان روده برای افرادی که دارای خطر بالایی هستند:

برخی از داروها برای کاهش خطر ابتلا به سرطان روده بزرگ وجود دارد. با این حال، شواهد کافی برای توصیه این داروها به افرادی که به طور متوسط ​​خطر ابتلا به سرطان روده بزرگ را دارند نیست به عنوان مثال،طبق برخی شواهد،مصرف مداوم آسپرین یا داروهای مشابه ابتلا به سرطان روده بزرگ را کاهش می دهد اما میزان دوز و مدت درمان مشخص نیست. مصرف روزانه آسپرین دارای برخی خطرات است، از جمله خونریزی های دستگاه گوارش، بنابراین پزشکان معمولا این را به عنوان یک استراتژی پیشگیری توصیه نمی کنند ،مگر اینکه خطر ابتلا به سرطان روده افزایش یابد.
تشخیص:

غربالگری برای سرطان روده بزرگ:

پزشکان آزمایشات غربالگری خاصی را برای افراد سالم بدون نشانه یا علائم به منظور جستجوی سرطان روده بزرگ توصیه می کنند.
پیدا کردن سرطان روده در اولین مرحله آن، بزرگترین شانس برای درمان را فراهم می کند.

تشخیص سرطان روده بزرگ

بیمار کولونوسکوپی دریافت می کنند.
کولونوسکوپی:
اگر علائم و نشانه ها،نشان دهد که شما می توانید سرطان روده داشته باشید، پزشک ممکن است یک یا چند آزمایش و رویه را از جمله:
کولونوسکوپی با استفاده از یک لوله بلند، انعطاف پذیر و باریک متصل به یک دوربین فیلمبرداری و مانیتور برای مشاهده کامل روده انجام میشود.اگر منطقه مشکوکی یافت شود، پزشک شما می تواند نمونه برداری کند (بیوپسی).
 
تشخیص سرطان روده

چگونگی تشخیص و جلوگیری از سرطان روده

نشان ندادن سرطان روده با آزمایش خون:

در صورت وجود سرطان روده، هیچ آزمایش خونی نمی تواند آنرا تشخیص دهد. اما پزشک شما ممکن است خون شما را برای سرنخ هایی درباره سلامت کلی شما، مانند آزمایش کلیه و عملکرد کبد، آزمایش کند. پزشک همچنین ممکن است ،خون را برای یک ماده شیمیایی که گاهی اوقات توسط سرطان روده بزرگ (آنتی ژن کارسینوآمبوری یا CEA) تولید می شود، تست کند.
پروکتوسکوپی :
در این روش از طریق دستگاه های خاصی به صورت مستقیم داخل راست روده و قسمت های تحتانی روده بزرگ مورد مشاهده قرار می گیرد. از طریق این روش نیمی از سرطان ها، قابل تشخیص هستند. در این روش ممکن است بیمار احساس فشار کند، اما دردی را احساس نخواهد کرد.
بیوپسی :
در صورت وجود هر گونه توده در طول این قسمت ها نیاز است که بخشی از توده برداشته شود تا در زیر میکروسکوپ از نظر وجود بافت یا سلول های سرطانی مورد بررسی قرار گیرد.
تست و مشاوره ژنتیک در خانواده هایی که به صورت وراثتی احتمال ابتلا به مواردی از سرطان کولون نظیر سرطان روده غیرپولیپی ‏‎(HNPCC)‎‏ یا پولیپ غده ای خانوادگی ‏‎(FAP)‎‏ را دارند، پیشنهاد می شود.
چون سرطان روده بزرگ و راست روده پنهان کار است، غربالگری راه حل ردیابی زودهنگام می باشد. در اکثر افرادی که به 50 سالگی می رسند، باید هر 10 سال یکبار آندوسکوپی روده بزرگ انجام شود.
 

مراحل سرطان روده:

هنگامی که شما با سرطان روده تشخیص داده شده اید، پزشک آزمایشات را برای تعیین میزان (مرحله) سرطان توصیه میکند. مرحله بندی کمک می کند تا درمان مناسب انتخاب شود.
آزمایش های مرحله بندی ممکن است شامل روش های تصویربرداری مانند CT، اسکن شکمی، لگن و قفسه سینه باشد.

مراحل سرطان روده بزرگ عبارتند از:

مرحله ی I:
سرطان پوشش سطحی (مخاطی) روده بزرگ را فرا گذبتا ، اما فراتر از دیواره روده گسترش نیافته است.
مرحله دوم سرطان به داخل دیواره روده بزرگ گسترش یافته است، اما به گره های لنفاوی حمله نکرده است.
مرحله III سرطان به گره های لنفاوی مجاور حمله کرده است، اما هنوز قسمت های دیگر بدن شما را تحت تاثیر قرار نداده است.
مرحله IV سرطان به مکان های دور، مانند اندام های دیگر، مانند کبد یا ریه شما گسترش یافته است.
 
درمان:
نوع درمان که پزشک شما توصیه می کند تا حد زیادی بستگی به مرحله سرطان شما دارد. سه روش اصلی درمان عبارتند از:جراحی، شیمی درمانی و اشعه.
 
سرطان روده بزرگ

مراحل سرطان روده بزرگ

جراحی سرطان روده بزرگ:مرحله اول

اگر سرطان روده شما بسیار کوچک است، پزشک ممکن است جراحی را پیشنهاد کند، مانند:حذف پولیپ ها در طول کولونوسکوپی. اگر سرطان شما کوچک است ممکن است پزشک بتواند در طول کولونوسکوپی آن را کاملا حذف کند.
برداشتن مخاطی آندوسکوپی:
از بین بردن پولیپ های بزرگتر ممکن است نیاز به برداشت مقداری از دیواره روده منجر شود . پولیپ هایی که در طول جراحی کولونوسکوپی قابل برداشتن نیستند ،ممکن است با استفاده از جراحی لاپاروسکوپی حذف شوند. جراح ممکن است نمونه هایی از گره های لنفاوی را در ناحیه سرطانی پیدا کند.
جراحی سرطان روده تحریک پذیر:
اگر سرطان به داخل روده افزایش یافته باشد، جراح شما ممکن است توصیه کند:
کمپلمان جزئی:
در طی این روش، جراح بخشی از روده را که حاوی سرطان است همراه با یک حاشیه از بافت نرم در هر دو طرف سرطان حذف می کند. جراح شما اغلب می تواند بخش های سالم روده بزرگ یا مقعد را دوباره وصل کند.
حذف گره لنفاوی:
در این روش گره های لنفاوی برای نمونه برداری برداشته می شوند.

جراحی برای سرطان پیشرفته:

اگر سرطان شما بسیار پیشرفته باشد یا سلامت کلی شما بسیار ضعیف باشد، جراح ممکن است یک عمل جراحی را برای رفع انسداد روده یا سایر شرایط برای بهبود علائم توصیه کند. این عمل جراحی برای درمان سرطان انجام نمی شود، بلکه برای تسکین نشانه ها و علائم مانند خونریزی و درد است ؛ در موارد خاص که سرطان تنها به کبد گسترش یافته است، اما سلامت کلی شما خوب است، پزشک ممکن است عمل جراحی را انجام دهد تا ضایعه سرطانی را از کبد حذف کند.
شیمی درمانی ممکن است قبل یا بعد از این نوع جراحی استفاده شود.
 
سرطان روده

جراحی سرطان روده بزرگ چگونه است؟

شیمی درمانی برای درمان سرطان روده:

شیمی درمانی برای از بین بردن سلول های سرطانی استفاده می میشود ؛ اگر سرطان به گره های لنفاوی گسترش یافته باشد، شیمی درمانی برای سرطان روده بزرگ معمولا بعد از جراحی قابل استفاده است به همین ترتیب شیمی درمانی ممکن است به کاهش خطر ابتلا به سرطان و مرگ ناشی از سرطان کمک کند. گاهی اوقات شیمی درمانی ممکن است قبل از عمل جراحی نیز مورد استفاده قرار گیرد، با هدف کاهش سرطان قبل از عمل ؛ شیمی درمانی قبل از جراحی در سرطان رکتوم بیشتر از سرطان روده است. شیمی درمانی همچنین می تواند برای از بین بردن علائم سرطان روده بزرگ که به سایر نقاط بدن گسترش یافته است، کمک کند.

از بین بردن علائم سرطان روده با پرتو درمانی:

پرتو درمانی با استفاده از منابع انرژی قدرتمند مانند اشعه ایکس برای از بین بردن سلول های سرطانی استفاده میشود، برای کاهش تومورهای بزرگ قبل از عمل، به طوری که آنها می توانند راحت تر برداشته شوند، یا برای از بین بردن علائم سرطان روده بزرگ .پرتودرمانی به تنهایی یا همراه با شیمی درمانی یکی از گزینه های استاندارد درمان برای مدیریت اولیه سرطان است.

اثر پیاز و زردچوبه بر سرطان کولون

ترکیبات موجود در زردچوبه و پیاز (کورکومین و کوئرستین) موجب کاهش اندازه و تعداد پولیپ های روده می شود.

 

سرطان روده چه علائمی دارد و و روش های جلوگیری از سرطان روده

نشانه های سرطان روده و دلایل ابتلا به سرطان روده
:
امتیاز : 4.8 تعداد رای : 2267
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک/ح.ب /ن
این مطلب مفید بود ؟ 2168 99
نظر کاربران
محمد

محمد

سلام میخاستم بگم وجود این علایم الزاما سرطان نیست و در دیگر بیماری ها هم وجود داره حتی استرس و اضطرابم باعث سوزش معده سردرد وحالت تهوع میشه مخصوصا وقتی این مطالب استرس زا رو میخونی

پاسخ دادن 228 27
فائزه

فائزه

سلام...با شما کاملا موافق هستم...همیشه این علائم دال بر داشتن بیماری های سخت و نگران کننده نیست...ان شاالله که همیشه سلامت باشید...

پاسخ دادن 88 18
ابوالفضل

ابوالفضل

به نام خدا، سلام، به نظرم اگر این علایم دارید با یکی از دوستان واقعا دوست یا با خانواده درمیون بذارید تا تمام بار روی دوش شما نباشه، باور کنید خیلی سبک میشید، و بهتر می تونید تصمیم بگیرید چون این علایم خیلی شبیه علایم بیماریهای دیگه است ،حتی استرس هم باعث بروز این علایم میشه بهتره دفترچه بیمتون رو بردارید و خودتون رو به دکتر نشون بدید تا ان شاا... رفع شه مشکل و خیالتون راحت شه

پاسخ دادن 22 3
مریم

مریم

هیچکسو ندارم جز دختر کوچیکم

پاسخ دادن 0 0
رضا

رضا

همیشه خدای بزرگ و بی منت هست.باخداوند مهربان صحبت کن .سلامتی همه رو از یزدان بی همتا تمنا دارم

پاسخ دادن 1 0
فروزان

فروزان

دقیقا همینطوره. بعضی از بیماریها علائم مشترک دارن.

پاسخ دادن 67 15
ستایش

ستایش

باسلام.من دختری20 ساله هستم همه علایم سرطان روده را دارم اماهرازمایشی که داده ام چیزی نشان نداده.ایا این جزسرطان میشود؟

پاسخ دادن 198 44
شیما

شیما

سلام ،علائم سرطان روده وبواسیر که خیلی شایعه مثلهمن پس نگران نباشین و به دکتر مراجعه کنین

پاسخ دادن 68 13
علیرضا

علیرضا

حتما آندوسکوپی هم برین

پاسخ دادن 31 12
جواد

جواد

نه انشاالله چیزی نییت.نگران نباش

پاسخ دادن 8 5
محمد

محمد

خودت رو الکی نگران نکن برو دکتر خیالت راحت چیزی نیست

پاسخ دادن 5 3
مهدی

مهدی

سلام کلونوسکوپی بهترین ورایج ترین روش تشخیص این بیماریست

پاسخ دادن 7 0
فاطمه

فاطمه

سلام،حتما به دکتر مراجعه کن و کلونوسکپی انجام بده، منم تمام این علائم رو دارم،20 سالمه،تحت نظرم،دکترم چیزی نگفت ولی امروز با سرچ درمورد یکی از داروهام شک کردم،شاید سندروم روده تحریک پذیر باشه شاید هم سرطان،انشاء الله که شما نباشی،بی خود نگران نباش،امید تو از دست نده،اینا حدس و گمانه

پاسخ دادن 1 2
نهال

نهال

نه گلم منم اینجوریم یه جام دردمیگیره میگم سرطانه ولی ان شالاچیزی نیس

پاسخ دادن 0 1
هما

هما

سلام من بواسیر وبیشتر علائم دیگ رو دارم الانم واقعا نگرانم ینی سرطان روده س؟؟؟؟؟

پاسخ دادن 49 22
Parham

Parham

نه نگران نباش ما کل خانوادم از مادر بزرگم تا.... همه بواسیر دارن و همه سالمیم

پاسخ دادن 5 2
ندا

ندا

به نظر من این علایم میتونه نشانه های بیماریهای دیگری غیر از این باشه . البته بعضی افراد با استرس بدتر میشن خصوصا وقتی که با زدن علایمشون شما رک و راست میرید سراغ سر طان روده مردم الان همشون با تحصیلات هستن شما بی خود ترس میندازین تو دلشون و این خودش چه بسا باعث مریضی و استرس بشه که سر منشا همه مریضی هاست لطفا در انتشار مطالب دقت بیشتری کنید

پاسخ دادن 67 18
راضیه

راضیه

منم 25 سالمه این علایم و خون و اسهال رو دارم ولی سرطان نبوده . سندروم روده تحریک پذیر همراه با شقاق این علایم رو داره . پس با دیدن خون بلافاصله نگران نشید . به پزشک مراجعه کنید

پاسخ دادن 43 10
ترانه

ترانه

بله منم دقیقا همین مشکل رو داشتم . و وقتی به دکتر مراجعه کردم گفت سندروم روده تحریک پذیره . پس نگران نباشید و استرس نگیرید . به پزشک متخصص مراجعه کنید خیالتون راحت میشه

پاسخ دادن 31 6
ستايش

ستايش

سلام ممنون از راهنماييتون.همون طور كه شما دوستان گفتيد ميتونه از استرس باشه من از وقتي استرسمو كنار گذاشتم ديگه علائمي ندارم.

پاسخ دادن 21 5
ابی هخامنشی

ابی هخامنشی

سلام اولین مشخصه سرطان رود چیه منم فقط یه درد جزی در قسمت سمت چپ شکمم دارم آیا این جز علائم سرطان رود بزرگ هست

پاسخ دادن 82 28
دل ارام

دل ارام

من برادرم این مشکل و داشت ازمایشم داد گفتن چیزی نیست اما تو سنوگرافی مشخص شد که یه توده تو روده اش وجود داره بعد کلونسکوپی مشخص شد سرطان الان دو ماه چهارتا عمل کرده تمام خانواده درگیر شدن پدر مادرم دارن نابود میشن شیمی درمانی هم میشه این و گفتم که سریعا هر کی این مشکل و داره کلونسکوپی کنه

پاسخ دادن 31 17
نازی

نازی

ببخشین برادر شما علایم دیگه از سرطان بوده رو هم داشتن با فقط همون درد در ناحیه چپ شکم راستی قسمتی و درد میکرد سفت هم شده بود ؟؟لطفا اگه پیاممو دیدین جوابشو بفرستین چون من نگرانم

پاسخ دادن 25 17
نهال

نهال

من همین الان ک دارم اینومینویسم دقیقاهمین علائم ودارم چیکارکنم ینی....

پاسخ دادن 0 0
پریسا

پریسا

نه عمه ی من دوسال پیش درگیر سرطا شد. علاعم خاصی هم نداشت جز درد در شکم و خارش بیش از حد > خودتو نگران نکن

پاسخ دادن 0 0
محمدجواد

محمدجواد

سلام و ممنون از مطلب خوبتون.خدا به همهی این مریضانی که از این بیماری رنج میبرند صبر بده خیلی بیماری بدی هست دو تن از آشنایان ما از طریق این بیماری جان باختند و کلی هزینه شیمی درمانی در بیمارستان تهران را کردند اما دار باقی را وداع گفتند بیایید برای حال تمامی مریضان دعا کنیم فقط خدا میتونه کمک کنه.من با وجود این بیماریها خیلی ناراحت میشم طوری که الان در حال تایپ گریان هستم که چرا انسان ها باید سرطان بگیرند؟الهم اشفع کل مریض و اجل لولیک الفرج.الهی آمین

پاسخ دادن 45 12
لیلی

لیلی

سلام داشتن نفخ زیاداز نشانه های کولون هستش ؟

پاسخ دادن 55 21
عیسی

عیسی

شما دوغ کفیر بخورید موثره

پاسخ دادن 4 11
فیصل

فیصل

سلام دوستان قبل از هرچیز اینو بگم که علایم ذکر شده دلیل بر این نمیشه که خدایی نکرده حتما مشکل سرطان باشه این علایم واسه خیلی از مشکلات روده و دستگاه گوارشی ممکنه وجود داشته باشه که با مراجعه به پزشک خیلی راحت با دارو حل بشه بنده خودم چنتا از این علایمی که اینجا گفته شده رو داشتم و بعد از مراجعه به پزشک متخصص و انجام کولونسکپی معلوم شد هیچ مشکلی جدی وجود نداره خداروشکر و حالا خیالم راحت شده. قبل مراجعه به پزشک خیلی استرس و اضطراب داشتم و ترس اینو داشتم که بیماریم جدی باشه ! منتهی بعد مراجعه به و انجام آزمایشات خیالم راحت شد.... فقط اینو بگم حتما به پزشک مراجعه کنید و هیچگونه ترسی نداشته باشید چون هیچ یک از مواردی که اینجا ذکر شده دلیل بر این نیست که سرطان باشه.... در آخر اینو اضافه کنم برای اینکه مشکل روده نداشته باشین حتما اینر مواردو جدی بگیرین ( ورزش کردن{حداقل پیاده روی} - مصرف روزانه میوه و سبزی و از بین بردن استرس و عصبانیت و اضطراب...)... با آرزوی سلامتی و شادابی برای همه ی عزیزان

پاسخ دادن 12 5
بی نام

بی نام

احسنت بر شما دوست عزیز

پاسخ دادن 0 0
مهدی

مهدی

سلام. من همه ی علایم را دارم به جز یبوست و مدفوع خونی. 18 سالمه و دخانیات مصرف میکنم. از دو ماهه پیش همش اسهالم به دکتر مراجعه کردم گفت عفونت روده دارم. به نظر شما اگه سرطان باشه راه درمانش وجود داره ؟ اگه دخانیات مصرف نکنم احتمال خوب شدنش هست ؟؟ اطفا جواب بدید خواهش میکنم.

پاسخ دادن 14 10
مونا

مونا

سلام حتما برو دکتر پدرم 10سال سرطان داشت و منتشر شده بود ولی دکترا همش ی سنوگرافی میگرفتن میگفتن عفونته

پاسخ دادن 3 5
فرزانه

فرزانه

من نزدیکه نافم درد میکنه دست میزنم درد میگیره ممکن سرطان روده باشه خیلی نگرانم لطفا راهنمایی کنید 29ساله

پاسخ دادن 19 10
با

با

با یه درد که نمیشه گفت سرطان داری!!! مگه سرطان الکیه!

پاسخ دادن 14 4
ممنون ازاين همه همدل

ممنون ازاين همه همدل

به نظرم بريددکتر واينقدنااميدنشيد

پاسخ دادن 1 0
حمید

حمید

من پدرم سرطان روده بزرگ گرفت و توسن ,52سالگی فوت کرد مشهودترین نشانه ی کلون حالت تهوع صبح موقع بیدار شدن و طولانی شدن مدت دسشویی رفت و کم شدن دفعات سرویس رفتن بزرگ شدن شکم به مرور زمان بخاطر دفع نشدن کامل مدفوع بچه بازی نیس یه دکتر رفتن بخدا ضرر نداره و خرجش یه ازمایشه

پاسخ دادن 18 9
رضا

رضا

سلام. به نظرم واسه اینکه کسی مطمین بشه که سرطان داره یا نه خب بهتره که زودتر بره دکتر گوارش ولی اینکه اگر سرطان هم تشخیص داده بشه خیلی چیز مهمی نیست .مخصوصا که اگه تو مراحل اولیه باشه که کاملا قابل درمانه. نمونش دو نفر تو از اشنایان خودم که الان بعد از چند سال کاملا درمان شدند.خواستم بگم که در صورتی هم که چنین مساله ای اتفاق افتاد خیلی نگران نباشید ;-)

پاسخ دادن 17 6
ناشناس

ناشناس

اگه سرطان تو مراحل اولیه باشه و زود شناخته شه شیمی درمانی هم میکنن؟!

پاسخ دادن 7 0
رضا

رضا

آره، شیمی درمانی هم میکنن، ولی اگه ب موقع و خوب جراحی شه کاملا طرف خوب میشه

پاسخ دادن 0 1
مینا

مینا

هر آدم مگه چندتا علائم داره!؟؟ سررد و دل درد و تهوع و اسهال!!! نگران نباشید و خودتون نشید دکتر! تشخیص بیماری رو بزارید ب عهده متخصصین؛ درضمن ب نظرم خیلی زود نرید دکتر ی کم ب بدنتون وقت بدید و استرس رو از خودتون دور کنید. فکرتون رو آزاد کنید و انثدر ب بیماریا فکر نکنید.

پاسخ دادن 8 2
فاطی

فاطی

سلام روزبخیر،طاعات عبادت همگی قبول باشه ، من بواسیر دارم گاهی وقتاکه یبوست شدیددارم زمان مدفوع خون میاد،یعنی سرطان روده دارم؟

پاسخ دادن 20 6
perspolis-2006g

perspolis-2006g

والا بخدا الکی و بیجهت مردم رو نترسونید.اه

پاسخ دادن 11 6
ریحانه

ریحانه

من۲۴ سالمه و مادرم تومور داشته و من هم تمامی این علایم را دارم .کلی هم دکتر رفتم دو سه هفته دیگه هم می رم کلونسکوپی . دوستان التماس دعا

پاسخ دادن 26 2
عاطفه

عاطفه

همه علائم بجز مدفوع باریک رو دارم ولی اصلا استرس ندارم.و تو همین هفته هم باید آزمایشهامو بدم..اگر سرطان داشتم حتما میام میگم.

پاسخ دادن 8 2
یهبل

یهبل

من سرطان خون دارم 1 ماهه بهم گفتن اصلا سرطان مثل سابق نیست و قابله درمانه آن شا الله که جواب آزمایش شما منفیه اما اگرم خدایی نکرده مثبت شد اصلا نگران نباشید چون درمان داره

پاسخ دادن 19 0
انیتا

انیتا

سلام من دو سه تا از این علائم رو دارم مدفوع خونی ندارم.دکتر رفتم میگه رودت تحریک پذیره قرص داده خوب نمیشم کامل.الان پنج ماهه قرص میخورم.دو ماهه که اشتهام کم شده .خیلی میترسم برم دکتر بگه سرطانه.اخه بار اخر گفت نمیدونم دیگه برو قرص بخور این سری ببینم چطور میشی.کار شب و روزم شده گریه من همش 20 سالمه چ موقع مردنه

پاسخ دادن 10 4
مجتبی

مجتبی

انشالا سرطان نیست و با قرص رفع میشه

پاسخ دادن 12 1
مریم

مریم

عزیزم اصلا نگران نباش هیچ مورد خاصی نیست اگر هم خدای نکرده چیزی بود برو پیش یک دکتر طب سنتی اصلا درمان با داروهایی شیمیایی نکن که بدتر می شی. تجربه شخصی دارم که با درمان گیاهی خیلی بهتر و مطمئن تر است. موفق باشید.

پاسخ دادن 0 8
ناشناس

ناشناس

سلام ودرود میخواستم بدونم آیا درد و سوزش درناحییه ی تحتانی هم میتونه از نشانه های سرطان روده باشه.ممنون

پاسخ دادن 19 8
زینب

زینب

من 17سالمه و متاسفانه اکثر این علایم رو دارم . ممکنه که مبتلا شده باشم؟؟؟

پاسخ دادن 6 4
هوشنگ

هوشنگ

فقط با ازمایش خون اطمینان حاصل پیداکنید

پاسخ دادن 3 5
مهسا

مهسا

سلام منم بعضی از این علایم دارم مثل نفخ احساس خستگی ......چند وقته اینجوریم رفتم دکتر،دکتر گفت روده هات عفونت کردن هنوزخوب نشدم یعنی میشه منم سرطان داشته باشم ؟؟؟؟

پاسخ دادن 6 4
توكل به خدا

توكل به خدا

سلام-من همه همه اين نشانه ها را داشتم رفتم دكتر برام كولونوسكوپي انجام داد ان هم بدون بيهوشي اصلا ترس نداشت همه اين بيماري ها فقط به خاطر غم و غصه است- بعد از يك ماه مصرف قرص وتغيير در زندگي وكم كردن استرس خوب شدم هفته قبل بعداز 5 سال باز رفتم براي چكاب با اينكه نياز به كولونوسكوپي نداشتم باز نوبت گرفتم-لذا اول بايد رفت پيش متخصص خوب نه اين دكترها كه فقط بلند برگه دفتر تموم كنند-2 ورزش3- كم كردن استرس-4- نوشيدن مايعات اب5-كم كردن غذاها گوشتي6-از همه توكل به خدا-

پاسخ دادن 10 5
بهاره

بهاره

سلام.من مادر بزرگم سرطانه روده بزرگ گرفته الان 7جلسه هست که میره شیمی درمانی .دلدرد ه شدید داره دیگه نای راه رفتن نداره چی برای تسکینه دردش توصعه میکنید؟

پاسخ دادن 8 5
سحر

سحر

سلام,مادر من همه ی این علایمو داشت,بعداز کلونسکوپی فهمیدیم ک رودش به اندازه ی نیم متر زخم هست,تو عکس رودش نقطهای سفید کوچیک هست امکانش هست ک اونا پلیپ باشه؟؟؟خواهشا جواب بدین

پاسخ دادن 4 1
پیمان

پیمان

هر پولیپ روده ای نمی تواند دلیل ، نشانه و یا منشا یک بیماری مثل سرطان باشد. بهتر است پیگیر وضعیت باشید و بدون نگرانی و استرس و توکل بر خدا که کاری بدون حکمت از او برنمی آید، بیماری را درمان کنید. بعلاوه در این سایت ها ، به دنبال سرچ مطالب به شدت منفی نگر و مایوس کننده نباشید و توجه کنید که قریب به اکثریت پزشکان، همواره سعی در پایین آوردن سطح توقع بیمارانشان از درمان دارند.

پاسخ دادن 2 1
پیمان

پیمان

هیچ وقت با وجود داشتن حتی چند مورد از این نشانه ها ، در مورد مبتلا بودن خودتون به این امراض سخت ، قضاوت نکنید. بنده به مدت 7 تا 10 روز دچار یبوست، قطره های خون بر روی آن، بعد از آن به مدت 3 هفته دچار اسهال، سپس مدفوع بی بوع و غیرطبیعی، بی حالی بصورت 1 تا 3 روز در فاصله ی بازه های 5 تا 7 روز ، بی اشتهایی و کاهش وزن در حدود 3 تا 5 کیلو در طول 2 کمتر از 2 ماه ، آروخ های ریز و فراوان و گاهاً دچار رو دل ماندن غذا بودم اما با انجام آزمایشات اولیه و مراجعه به پزشک متخصص گوارش، دستور انجام آزمایش کولونسکوپی و اندوسکوپی را دادند که با پزشک خانواده مشورت کردم و ایشان بعد از صحبت های فراوان و بررسی موارد ، تنها یک قرص کلیدینیوم-سی را صرفا برای قبل از ناهار تجویز کردند و کل نشانه ها و مشکلات بنده با این قرص برطرف شد. این قرص دارای خاصیتی تقریبا اعتیادآور و آرامش بخش است که مصرف آن مستلزم مراجعه به متخصص روانپزشک و جایگزینی آن با یک پروسه درمانی-مشاوره ای برای کنترل هیجانات، استرس و کمال گرایی در جوانان است که متاسفانه در اثر دغدغه های فکری این گروه سنی از جمله نداشتن کار ، در آقایان مشکلات دستگاه گوارشی و در خانم ها بیشتر از مشکلات گوارشی، افسردگی را به دنبال دارد. خاطرنشان میکنم ، به هیچ وجه تحت تاثیر مطالب سایت ها قرار نگرفته و این بیماری ها را به خودتان نسبت ندهید، اکثریت مطالب سایت ها، کوچکترین نشانه های یک بیماری جزئی را به بیماری های بزرگ نسبت میدهند. برای مثال همین سرطان روده برای مبتلا کردن یک شخص ، تحت تاثیر چندین فاکتور مهم از جمله سابقه خانوادگی و رژیم غذاییه به شدت نابهنجار است. در اکثر افراد مبتلا، وقتی این بیماری تشخیص داده می شود که اشخاص دچار نفخ شکم خیلی خیلی غیرطبیعی، دل درد ها و پیچش خیلی شدید و اکثرا دفع مدفوع به شکل آب سیاه و یا سبز و چرک آلود و حتی تهوع هایی به همین شکل باشند. برای مثال، خونریزی همراه مدفوع می تواند تحت تاثیر استرس، نگه داشتن مدفوع و دفع نکردن آن نیز باشد نه صرفا سرطان روده.

پاسخ دادن 14 3
مهران

مهران

یک دنیا ممنون واقعا به حق و درست گفتید دقیقا همینطوره ، پاینده و سلامت باشید

پاسخ دادن 2 0
ریحان

ریحان

سلام الان خاله ی من سرطان روده داره زده به کبدش والان صفرا روهم درگیر کرده دقیقا یوبست شدید داشت حتی فکرشم نمیکرد سرطان داره خیلی سخته خیلی...

پاسخ دادن 5 3
حسین

حسین

باعرض سلام وادب ، بنده وقتی در سفر طولانی به ماشین سوار میشوم شکمم نفخ می کنه و خیلی درد می کنه تا به مقصد برسم بعد یکی دو ساعت دراز بکشم تا خوب بشه .این بیماری چه می تونه باشه .با تشکر

پاسخ دادن 6 1
صدرا

صدرا

سلام من درد سمت چپ پاین ناف دارم خیلی شدیدکونسوکپی کردم یه غده کوچکی دارم برادر هم این مشکل داشت سرطان روده داشت پدرم هم سرطان کبد داشت چکار کنم که سرطان به سراغ من نیاد راهنمایی کنی

پاسخ دادن 2 3
علی

علی

سلام حتما یه دکترخوب پیداکنید چون 50درصدبیماران روده ای بسته به دکترباسوادی داره که شما پیشش میرین

پاسخ دادن 0 2
نسیم

نسیم

سلام من پارسال یه توده داخل دیواره شکم نزدیک نافم بود جراحی کردم خوب شد الانم دوباره دلم درد میکنه آیا ممکنه دوباره رشد کرده باشه... تورو خدا برام دعا کنید که جیزی نباشه

پاسخ دادن 1 6
parto

parto

با سلام... من 21سالمه و تمام این علائم رو ک گفتين دارم دکتر هم رفتم اما ميگن سندرم هستش ولی فقط چندروز داروهايي ک مصرف ميکنم تاثیر داره بعدش دوباره شروع ميشه... کلون اسکوپي لازمه برم؟ ممنون ميشم راهنمايي کنين

پاسخ دادن 4 0
سلام من یه دختر5 ،سا

سلام من یه دختر5 ،سا

سلام من یک دختر5ساله دارم که دچار التهاب روده شده و قبلا هم به خاطر خونریزی روده 5روز بیمارستان بستری شده حالا امکان داره دخترم دچار سرطان شده باشه تازه بااین مریضی کم خونی هم گرفته از چه راهی بفهمم این مشکل رو نداره

پاسخ دادن 1 4
علیرضا

علیرضا

من هم دلدرد دارم ولی نه خیلی وقتی که هی فکر کنی و هی فکر کنی که سرطان داری دردش بدتر میشه پس بهتره فکرشو نکنی ولی اگه دردش خوب نشه باید به دکتر خوب مراجعه کنید

پاسخ دادن 4 1
قائم

قائم

سلام حتماپیش یک دکترمتخصص برید تااگه خدایی نکرده چیزی بود درمان بشه

پاسخ دادن 0 1
زارعی

زارعی

سلام من همسرم از اول اذر ماه متوجه شدیم دفع خون دارند که با مراجعه به مطب متوجه شدیم پس از کولنسکوپی سران روده دارند تو اولین لحظه که من متوجه شدم دنیا روی سرم خراب شد اما پس از مشاوره با پزشک به دکتر جراح عمل شدند و سی سانت از روده را خارج کردند و روده را به روی شکم اوردند که فعلا کیسه وصل شدند در ضمن الان ششمین جلسه شیمی درمانی دارند انجام میدهند دکتر گفت بعد از شیمی درمانی پرتو درمانی هم دارند خیلی نگران هستم البته بگویم خدمت تون که دکتر گفته سرطان اصطلاحا چهار مرحله یا استیج دارد که بستگی دارد کدام مرحله باشند که مسر اینجانب مرحله دوم هستند و گفتند چون استیج دوم هستند انتظار اینکه خوب بشوند زیاد دعا کنید دو نا فرزند دارد که کوچک هستند ونگرانم التماس دعا

پاسخ دادن 15 6
احسان

احسان

دوستان سندروم روده تحریک پذیر تقریبا تمامی نشانه های سرطان روده بزرگ رو داره به جز مدفوع خونی رو. تشخیص این سندروم هزینه بالایی داره و باید آزمایش خون وآندوسکوپی و کولونوسکپی بشین تا مشخص بشه مشکل خاصی ندارید. اگر شما هم مثل من فرد مضطربی هستین و نشانه های سرطان روده بزرگ رو دارید به احتمال 99درصد دچار سندروم روده تحریک پذیر هستید که البته هیچ خطری جونتون رو تهدید نمی کنه اما میتونه کیفیت زندگیتون رو بشدت پایین بیاره. تو امریکا 90 درصد مراجعین به متخصص گوارش دچار این مشکل هستن پس احتمال زیاد نگرانیتون بی مورده. اگر نمی تونید نگرانیتون رو کنار بذارید بهتره به دکتر مراجعه کنید و خیال خودتون رو راحت کنید چون میدونم شک و نگرانی در مورد داشتن سرطان چقدر زجرآوره.

پاسخ دادن 8 2
بابک

بابک

سلام من خیلی نفخ میکنم وروده هام همیشه صدا زیاد میده مدفوع خونی هر ماه یکبار اتفاق میفته علت چی میتونه باشه

پاسخ دادن 12 1
زینب

زینب

سلام.حتما شما ب یه متخصص خون و انکولوزی مراجعه کنید ان شااللله ک چیزی نباشه

پاسخ دادن 0 1
مصطفی

مصطفی

سلام.دوستان من خودم در گیر سرطان روده بزرگ هستم و اولین شیمی درمانی رو انجام دادم.اصلا نمیترسم.روحیه. ام عالی.سه تا از دوستان رو میشناسم که ده دوازده ساله درمان کردند و کاملا سالم هستند. خیلی بزرگ نکنید موضوع رو.باور کنید یک بیماری است مثل بقیه.الان درمان داره.ولی اونایی که از پا در میان بخاطر ترسه.از قدیم گفتند ترس برادر مرگ است.توکل به خدا و با روحیه باشید و بخش خیلی فگر نکنید.با کار خودتون رو مشغول کنید

پاسخ دادن 18 3
زینب

زینب

سلام.ان شا الله کاملا خوب بشن و برای مادر منم ک درگیر این بیماری ان دعا کنید

پاسخ دادن 3 1
نور

نور

ممنون که روحیه دادید. پدر من جراحی رو انجام دادن دکتر گفتن 12 جلسه شیمی درمانی هم باید انجام بشه. روحیه خودش عالیه.. البته اگر اطرافیان خرابش نکنند. خیلی نگرانم. مرحله 3 هستند. الان که گفتید دوستانتون 10 12 ساله دارند زندگی می کنند خیلی خوشحال شدم. انشاءالله شما هم به طور کامل خوب بشید

پاسخ دادن 6 3
فریبا

فریبا

خدا رو شکر و ممنون بخاطر این خبر چون من تازه فهمیدم متاسفانه پدرم همین مشکل داره و دارم داغون میشم

پاسخ دادن 2 0
فریدون

فریدون

سلام من 23 سالمه و هر چی غذا میخورم اسهال میرم شکمم حالت عادی نداره پارسال همین موقها بود همین مشکلو داشتم رفتم دکتر تقریبا خوب شدم ولی بازم این مشکل سراغم اومده میترسم برم دکتر شما بگید چکار کنم

پاسخ دادن 4 1
Kiyan

Kiyan

باز هم به پزشک مراجعه کنید.ولی احتمالا شما در فصل گرما اینطور میشید که برای خیلی ها اسهال در فصل گرما پیش میاد.

پاسخ دادن 1 1
سمیه

سمیه

متاسفانه من 3ساله درد معده دارم آندوسکوپی یه بار رفتم پایین معده یه چیزی نشون داد دکتر گفت التهاب هس نفخ زیاد و سوزش دل درد دارم روز به روزم بیشتر میشه تو فامیلمون هم سرطان ارثی هس خیلی میترسم منم داشته باشم از ترس نمیتونم دوباره برم دکتر که یه وقت نگن سرطانه آخه من 25 سالمه پسر 6ساله دارم اگه من بمیرم پسرم

پاسخ دادن 0 0
زینب

زینب

عزیزم لطفا نترسین و برین ازمایش ان شاالله ک چیزی نیس اما حتی اگه هم خدایی نکرده باشه تو مراحل اول کاملا قابل درمانه

پاسخ دادن 3 3
رک

رک

سلام بهترین و مطمئن ترین روش تشخیص کولونسکوپی هستش که از ناحیه مقعد انجام میشه

پاسخ دادن 2 1
سام

سام

سلام ....برای پیشگیری از ترکیب نانو کورکومین و عصاره گیاه خار مریم (سیلی مارین) استفاده کنید به این ترتیب که اول 80 میلیگرم نانو کورکومین یک ساعت بعد قرص خار مریم ...اندوسکوپی مطمین ترین راه تشخیص است اگر در مراحل اولیه باشد قابل درمان است و جای نگرانی نیست از پزشک رفتن نترسید از اینکه دیر برای درمان اقدام کنید بترسید

پاسخ دادن 2 4
زهرا

زهرا

سلام دوستان شوهرم پارسال به خاطرسرطان روده بزرگ قسمتی از روده اش را بر داشتن وهشت جلسه شیمی درمانی کرده حالا هم خدا را شکر حالش خوبه وحالا که سو نو گرافی انجام داده دو تا توده کوچیک توی کبدش نشان داده شده ولی توی سیتی اسکن نشون نداده دکترش هم میگه مهم نیست ترا خدا هر که می فهمه جواب من بده ممنون میشم

پاسخ دادن 3 1
فرنام

فرنام

باسلام خدمت همگی دوستان .من دوستی دارم که چندسال پیش به این بیماری دچار شد .در مرحله پیشرفته هم متوجه شد .یکی از پزشکان به او گفت فقط 6 ماه عمر میکنی ولی خودش بمب روحیه است .اون موقع به من گفت سرطان نمیتونه منو شکست بده چون دعای مادرم رو پشت سرم دارم .امروزهم باهم استخر بودیم بعداز 5سال هنوزهم با قدرت شنا میکنه و بیشتر از من به اینده و زندگی امیدواره.شما فقط باروحیه و انرژی میتونید براین بیماری غالب بشید یک ثانیه هم بهش رو ندین ... اونایی که مبتلا نیستن بدونین هر لحظه میلیاردها خطر اتقاق و بیماری درکمین ماست که دست مانیست و اونایی که مبتلا هستن دعای مادرنگهدار همتون باشه ..............از امروزبرید استخر تو آب به سقف خیره بشید وبگید توی لعنتی نمیتونی منو زمین بزنی هرگز.....

پاسخ دادن 11 0
میلاد

میلاد

سلام من یه هفته است مکمل پروتئینی میخورم و حساسیت ندارم.اما چند روزه نفخ و درد شکم و یه بارم بالا اوردم و یبوست دارم.پروتئین هم اصله اما اون روزای اول کمی بیش از اندازه اش خوردم.یبوستم برطرف شده اما نفخ و سنگینی شکمم هنوز هست

پاسخ دادن 5 1
امان فیضی

امان فیضی

سلام من یک پسر ۲۰ ساله ام و من از تکلیف معده و یا روده بسیار رنج میبرم چندین بار رفتم داکتر و آزمایش کردم اما جوابم این بود که شما هیچ مشکل ندارید اما مشکل من اینه که فک میکنم چیزی روی شکمم وجود داره و بند مانده اما درد ندارم فقظ ناراحتم میکنه و دیگه لب وقتی کمی ناوقت غذا بخورم باز معده ام شروع به ناراحتی میکنه و همزمان لب هایم پوسته پوسته و خون میشه و اگه غذا هم بخورم کمی سقیل باشه دوباره همین حالت رخ میده لطفا اگه کسی در مورد این مشکل چیزی میدونه شریم بسازه با من تشکر...

پاسخ دادن 0 0
اعظم

اعظم

سلام به نظر می رسه مشکل شما بیشترروحی باشه سعی کنید استرس رو ازخودتون دور کنید آروم باشید فقط همین .

پاسخ دادن 2 3
نازی

نازی

سلام من هم زخم معده دارم هم میکروب هلیکوباکتری سابقه سرطان معده هم تو خانواده داریم و الان خیلی وقته که معده که جای خود ولی علائم این روده هم دارم نفخ معده درد خون دلپیچه بعد از وعده غذایی حساسیت به لبنیات و گندم و جو و همش هم خستم و بی حوصله توان انجام کارامو حتی ندارم . نمیدونم چمه دکتر گف باس کونولوسکپی کنی ولی من نمیرم میترسم

پاسخ دادن 4 0
علیرضا

علیرضا

ن بابا .نترس انشالله که چیزی نیست .حتما کلونسکوپی رو انجام بده حتی شده با بیهوشی .این علایم شبیه سلیاکه

پاسخ دادن 1 0
مهرشاد

مهرشاد

سلام بابای من سرطان روده گرفته فقط میخواستم بگم براش دعا کنید نابیناس

پاسخ دادن 4 2
کمند

کمند

انشااله بحق این شب عاشورا ک پدرتون شفا بگیرن

پاسخ دادن 5 0
میلاد

میلاد

چند ماهی میشه که یبوست و اسهال رو با هم دارم ، به ندرت تو مدفوعم خون پیدا میشه ولی هیچ گونه دلدرد یا درد هنگام دفع ندارم ، اکثر روزها بعد از بیدار شدن یکبار دفع کامل رو دارم که احساس میکنم معدم خالی شده اما در طول روز یبوست دارم
. هیچگونه احساس خستگی یا کاهش وزن و امثالهم رو ندارم اما همیشه استرس اینو دارم که سرطان روده گرفته باشم ولی ممکنه هموروئید یا روده تحریک پذیرم باشه. میترسم برم دکتر ، 28 سالمه ولی سابقه سرطان تو نزدیکانم ندارم اصلا

پاسخ دادن 4 1
مسعود

مسعود

سلام دوستان

پاسخ دادن 2 1
مسعود

مسعود

من 31 سال سن دارم واز سرطان با هر مریضی دیگری ترسی ندارم

پاسخ دادن 2 2
ناشناس

ناشناس

سلام مادر من یک سال سرطان روده داره الان هم یواش یولش داره خوب میشه نگران نباشید به خدا توکل کنید

پاسخ دادن 0 1
رقیه

رقیه

سلام:مادر منم اینطوریه دکترا میگن عملش سخته ولی اگه عمل نکنه بدتر میشه .خیلی نگرانم تورا خدا چکار کنم

پاسخ دادن 0 2
ناشناس

ناشناس

سلام من 35 سال دارم دو سال پیش درگیر این بیماری سرطان کولون بودم ولی خواست خدا بود که به موقع فهمیدم اگه این بیماری به موقع تشخیص داده بشه قابل درمان بشرط اینکه به موقع وقبل ازاینکه به قسمتهای دیگه بدن آسیب برسونه و با جراحی که انجام دادم الان حالم کامل خوب شده و دیگه مشکلی ندارم .

پاسخ دادن 4 3
حسین

حسین

سلام دوستان من چندروزه مدفوعم خونیه واین علایمو ندارم فقط امروز دلم درد گرفت ازمایشم دادم سه روز دیگه جوابش میاد به نظرتون خطرناک نیست

پاسخ دادن 0 0
مرتضی

مرتضی

با سلام کمی نفخ دارم بعد مدفوع هم خون به نظر شما چی هست یه ماه خون میاد به چه دکتری باید برم

پاسخ دادن 2 3
رضا

رضا

سلام عالی بود

پاسخ دادن 0 0
کمند

کمند

سلام،من اکثر علایم رو دارم اما اصلا ب سرطان فکرنمیکنم وامیدم بخدا رو ازدست نمیدم،اما واقعا از درد ناحیه پشت زجرمیکشم لطفا اگرپیشنهادی برای بهبود درد هموروعید دارید بهم بگید ممنونم

پاسخ دادن 0 0
درمان بواسیر

درمان بواسیر

جهت درمان بواسیر هرصبح هفت عدد انجیر در گلاب انداخته و شب میل کنید. حداقل چهل روز جهت تکمیل درمان میتوانید با مراجعه به متخصص طب سنتی یک تا سه عدد زالو در محل انداخته و کامل درمان شوید

پاسخ دادن 0 3
مینا

مینا

من حدود 2ماهی میشه که ذرات ریز سفید در مدفوع دارم.کولونوسکوپی رفتم گفتن التهاب روده داری.یعنی چی

پاسخ دادن 2 0
نيلوفر

نيلوفر

سلام من تمام علائم بالا رو دارم و البته چند روز پيش دچار انسداد روده شديد هم شدم كه با رد كردن لوله از بيني به معده برطرف شد

پاسخ دادن 0 0
vahid

vahid

سلام _ امید دادن به آدم ها از افضل اعماله و بسیار پسندیده ست . اما وقتی کسی میگه فلان مشکل و علائم رو دارم خواهش میکنم نگید بابا ولش کن هیچی نیست نگران نباش توکل به خدا کن و این سای ها الکی میترسونتت . بگید توکل به خدا کن و برو دنبالش و آزمایش بده و به متخصص مراجعه کن . پیام ها رو که میخونم میبینم خیلیا نوشتن هیییچی نیست الکی دنبال مریضی نباش . اگر خیال شخص به خاطر حرف شما راحت بشه و دنبالش نره و بیماریش وخیم شه شما پاسخ گو هستید دوستان ؟ ___ بهتر آن که بگیم توکل به خدا کن و به متخصص مراجعه کن _ یا من اسمه دوا و ذکره شفا

پاسخ دادن 9 0
منصور هستم سلام

منصور هستم سلام

من میکروب هلگوباکتر دار حدود ۷ماه دارو لازو سی هروز ناشته ایا این کافی است نفخ ویبوست دارو هرداروی میدن بعدازاتمام روبار شکل هماناست چکار کنم

پاسخ دادن 0 1
مینو

مینو

نده این مشکل رو داشتم و بعد مصرف ۲۸ روز دارو خوب نشدم ولی ۵ روز ناشتا چند دانه اسپند را با یک لیوان آب جوشیده سرد شده میخوردم .اینجوری خوب شدم

پاسخ دادن 0 2
بارانا

بارانا

سلام دوستان منم درد در شکم دارم رفتم دکتر گفته برو سونوگرافی ببینیم چی می شه می ترسم برم بگه سرطان داری ایا با شکم درد و نفخ یکمی حالت تهوع ممکن سرطان باشه میشه زودتر جواب بدین مرسی

پاسخ دادن 1 0
مریـــــم

مریـــــم

سلام . باعرض معذرت من چند ماهه ک مدفوع ام خونیه پهلو طرف چپمم درد داره ...بنظرتون پیش کدوم دکتری مراجعه کنم رهنمایی کنید

پاسخ دادن 4 1
رامین

رامین

همسر من پدرش به دلیل همین بیماری از دست داد حالا تو مدفوعش چندبار خون دیده .....ولی میترسیم سمت دکتر و ازمایش بریم .....

پاسخ دادن 2 3
محسن

محسن

سلام سن ۲۷من از کودکی بالای نافم حالت یک توده بوده و وزنم هم مناسب قبلا هم پیش جراح رفتم گفته مشکل نداری ولی الان حالت ضعف و بیحالی دارم احساس گرسنگی هم میکنم درضمن وزنم هم ۵کیلوگرم اضاف شده بعدشم مشکل بواسیر خارجی هم دارم خیلی وقتا همراه با خارش و عرق سوزی وزنم ۷۵

پاسخ دادن 1 3
الهه

الهه

سلام من ۲۵ سالمه شکمم بزرگه و کلا نسبت به بدنم شکمم خیلی بزرگه ...معده و روده درد دارم...یبوست وبواسیر هم هس ..کم خونی و کمبود اهن شدید دارم ...جدیدا سرصبح حالت تهوع دارم و کمردرد های شدید و پهلو درد دارم یکی دو بار مدفوع خونی بود فقط‌..میتونه از علائم سرطان باشه الان که دارم میخونم بیشتر این علائمو دارم

پاسخ دادن 0 2
یوسف

یوسف

نگران نباش عزیزم احتمالا التهاب روده دارین با چن تا قرص خوب میشی

پاسخ دادن 0 0
یوسف

یوسف

اونای ک از50سال کمترن نگران نباشن هرعلایمی ک دارن مربوط ب التهاب هست ک باید درمان شود

پاسخ دادن 0 0
ظاهر

ظاهر

سلام من ۳۳ سالمه و سرطان روده دارم یک ساله تحت نظر دکتر هستم ولی باید بیماری را قبول کرد تا بیماری نتواند شما را از پا در بیاره با ارزوی سلامتی تمام بیماران

پاسخ دادن 2 0
امیر

امیر

سلام خواستم بگم هرکسی تو زندگیش حداقل یه بار این علائم رو داره .بیخود نگران نشید.اینجوری باشه همه سرطان دارن که.

پاسخ دادن 0 0
معصومه

معصومه

سلام.دوستان خاهش میکنم اگر دل درد شدید همراه با کم شدن بی دلیل وزن دارید طوری که شبها از دل درد بیدارمیشید یه سیتی اسکن بدید.خاهش میکنم.همسرمن این علایم رو داشت دکتر رفت تشخیص ندادن گفتن استرسه بعدیکسال سیتی فعمیدیم سرطان بدخیم کولون داره.روده کلا برداشته شد ودرمان های بعدش.نترسید برید دنبال دردتون رو بگیرید

پاسخ دادن 1 0
مریم

مریم

اگه سابقه خانوادگی ندارید خیلی نگران نباشید اماحتما به پزشک مراجعه کنید اما اگر سابقه خانوادگی دارید حتی کمتراز50 سال هم سن داشته باشید به پزشک مراجعه کنید

پاسخ دادن 1 0
کورش

کورش

تغییر اجابت مزاج را جدی بگیرید اگر گاهی مدفوع سفت وگاهی شل هست ونیز خون ریزی مخفی دارید موضوع را جدی بگیرید کولونوسکپی اصلا درد نداره

پاسخ دادن 0 0
امین

امین

جوابی‌نیست

پاسخ دادن 0 0
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف