برو به :
نوازش

تاثیر معجزه آسای نوازش و محبت بر کودکان


نوازش و محبت از لحاظ عاطفی روح و روان هر انسانی را می تواند به شدت تحت تاثیر خودش قرار دهد، وقتی صحبت از کودکان به میان می آید این تاثیر بسیار برجسته تر می شود.
تربیت جنسی

اصول اساسی تربیت جنسی کودک


دسترسی آسان کودکان به ابزارهای اطلاعاتی ، آموزش تربیت جنسی را به مهم ترین بخش از مهارت های مورد نیاز والدین امروزی تبدیل کرده است .
دختر

اصول مهم تربیت فرزند دختر


به دخترتان طریقه درست ابراز احساساتش را یاد بدهید و انواع احساسات را به تفکیک ویژگی هایش به فرزندتان بیاموزید.
تربیت فرزندان

اصول مهم و کاربردی در تربیت فرزندان


یکی از راه های تربیت فرزندان، فراهم کردن زمینه پذیرش مسئولیت های اجتماعی و نقش آفرینی آنان در جامعه است تا خود را در موقعیت جدید محک بزنند و به استقلال برسند.
تلفظ کودک

اختلال تلفظ در گفتار کودکان


اگر کودک شما در تلفظ برخی صداهای زبان فارسی و در گفتار خود دچار مشکل می باشد، ضروری است که به نکات زیر به دقت توجه نمائید.
تک فرزندی

از مزایا و معایب تک فرزندی بیشتر بدانید


تک فرزندی موجب میشود تا پدر و مادر تمام سرمایه گذاری عاطفی خود را بر یک کودک قرار دهند و کودک نیز متقابلاً فقط پدر و مادرش را میبیند و از داشتن تجربیات با خواهر و برادر محروم میماند.
کودک

هشدار : این رفتارها مقابل کودکتان ممنوع!


والدین باید توجه کنند که به هیچ عنوان حتی در صورت استفاده دیگران از الفاظ رکیک، آنها را بکار نبرند، چرا که کودک سریعا آنها را به خاطر سپرده و از آنها استفاده می کند.
پوست کودک

چگونه از پوست کودک مراقبت کنیم؟


پوست کودک بسیار حساس و لطیف است بنابراین همیشه خطراتی در معرض این پوست لطیف وجود دارد که با انجام راه هایی می توان از پوست آنها مراقبت کرد.