اشتباهات رابطه عاشقانه
بهتر است وقتی به اشتباهات خود و طرف مقابلمان در رابطه عاشقانه مان پی می بریم فورا اقدام به اصلاح آن کنیم و اگر قابل حل نبود آن رابطه را ترک کنیم.

اشتباهات رایج در رابطه عاشقانه

هنگامی که وارد یک رابطه عاشقانه می شویم ابتدا چشمانمان را بر روی اشتباهات طرف مقابلمان می بندیم و کارهای او را توجیه می کنیم و می پنداریم رفتارهای بد او با گذشت زمان درست خواهد شد اما وقتی با دید واقعی به آن ها می نگریم این موضوعات جدی تر از آنچه که می پنداریم می شوند و ممکن است موجب به هم خوردن رابطه عاشقانه مان شوند.

در این بخش از رازهای موفقیت در زندگی مشترک و زناشویی نمناک به رایج ترین اشتباهات زن و مرد و یا دختر و پسر در روابط عاشقانه اشاره می کنیم.

انتخاب همسر مناسب

اشتباهاتی که زوجین در رابطه عاشقانه خود انجام می دهند

مشکلات رابطه جنسی

رابطه جنسی خوب و با کیفیت سبب استحکام زندگی زنا شویی می شود پس اگر از لحاظ تمایلات جنسی با شریکتان متفاوتید پیش مشاور جنسی بروید تا برای مشکلات رابطه جنسی تان چاره بیاندیشد.

اختلاف نظر درباره تداوم ارتباطات

اگر همیشه درباره زمان هایی که با یکدیگر می گذرانید اختلاف دارید و تداوم ارتباط تان معمولاً یا خیلی زیاد یا خیلی کم است حتماً مشکلی وجود دارد.

مشکل با همسر

مسئولیت شادی و خوشبختی طرفتان

اگر در رابطه عاشقانه خود متوجه شدید که طرف مقابل شما برای ایجاد تعادل احساسی خود ، تکیه کرده است واگر در مواقعی که در خشم و ناامیدی غرق شود شما مقصرید و این وظیفه برعهده شماست که او را از این وضعیت نجات دهید زنگ هشدارتان باید به صدا دربیاید ورابطه تان را ترک کنید.

کنترل و تعیین تکلیف

اگر طرف مقابلتان می خواهد برای شما تعیین تکلیف کند و دوست دارد نوع لباس پوشیدن یا میزان آرایشتان در مواقعی که با خانواده و دوستانتان بیرون می روید را انتخاب کند باید در رابطه خود تجدید نظر کنید.

اختلاف نظر با همسر

نادیده گرفتن مداوم اشتباهات

اگر احساس می کنید نسبت به رفتارهای طرف مقابلتان شک و تردید دارید و آن ها را سبک می شمارید و نادیده می گیرید باید نسبت به مشکلات و نگرانی های رابطه تان دقیق تر باشید و قبل از اینکه صدمه ببینید، از رابطه بیرون بیایید.

تغییر خود واقعی به خاطر خوشایند طرف مقابل

برخی از افراد هنگامی که وارد یک رابطه عاشقانه می شوند برای خوشحال کردن طرف مقابلشان ارزش ها، اعتقادات و حتی طرز لباس پوشیدن شان را تغییر می دهند.

اگر تغییراتی که در شما ایجاد شد مانند تغییرات ذکر شده اساسی بود حتما مشکلی وجود دارد اما تغییرات کم مانند تماشای فوتبال یا چند ماه گیاهخوار اشکالی ندارد. اگر شما برای خوشایند طرف مقابلتان همه رفتارهای خود را قبل از انجام بارها و بارها ارزیابی میکنید، بهتر است دست از این رابطه بکشید.

تغییر همسر بعد از ازدواج

نگاه بدبینانه دوستان و خانواده

تمام اعضای خانواده و دوستانتان ازطرف مقابل شما خوششان نمی آید و به او بدبین هستند و تصور می کنید که او را به اندازه شما نمی شناسند، باید روی رابطه تان بازنگری داشته باشید.

انتقاد و گله و شکایت

اگر طرف مقابلتان از همه کارهای شما انتقاد می کند و به موفقیت های زندگی شما با بدبینی و انتقاد نگاه می کند و پیامک زدن های شما برای او قابل تحمل نیست ، این رفتارهای او اگر چه به زبانی کمتر خشن و عادی ارائه می شود بر اعتمادبه نفس شما تاثیر می گذارد پس بهتر است رابطه تان را به انتها برسانید.

کنترل زندگی زناشویی

شک و تردید

هنگامی با در یک رابطه عاشقانه به سر می برید و طرف مقابلتان رفتارهای شک برانگیز مانند قرار دادن تلفن همراه روی حالت بی صدا ،پیامک زدن بیش از حد و.. انجام می دهد و همیشه به این فکر می کنید که وقتی پیش طرفتان نیستید، او چه می کند. حواستان باشد!

شما کارآگاه نیستید اما موقتی قضیه بودار می شود می فهمید پس بهتر است از رابطه خارج شوید و به دنبال کسی باشید که بتوانید به او اعتماد کنید.

تصمیم گیری

اگر این طرفتان است که همه تصمیمات رابطه را می گیرد و و فقط هم با دوستان و خانواده او معاشرت می کنید و در حالت کلی شما تنها تابع او هستید بهتر است که رابطه تان را دوباره ارزیابی کنید.

10 اشتباه بزرگ رابطه عاشقانه ؛ کدام اشتباهات مخرب ترند؟

3.8198
این مطلب مفید بود ؟15246
منبع : بخش سبک زندگی نمناک /ن /آ
وبگردی