خواب سریع
اگر ساده ترین راه درمان بی خوابی را بخواهید می توان به نتیجه تحقیقات جدیدی اشاره کرد که روشی برای خواب سریع در مدت زمان کوتاهی پیشنهاد می کند.

روشی ساده که کمک می کند در16 دقیقه بخوابید

شمردن گوسفندان رافراموش کنیدروش های سودمند دیگری وجود دارد که پیش از این در بخش سلامت نمناک بارها به آنها اشاره کرده ایم ، روش هایی از قبیل :
دوش آب گرم
نوشیدن شیر گرم
استفاده از اسپری اسطوخودوس
گرم کردن خانه ،
نوشیدن جوراب .
اینترنت پر از راه کارهایی است که بتوانیم زودتر بخوابیم و کیفیت خواب را بالا ببریم و جدیدترین آنها که راه حلی برای خواب سریع در 16 دقیقه است به تازگی منتشر شده است که در ادامه خواهید خواند.
خواب سریع

تحقیقات جدید در مورد خواب سریع و رفع بی خوابی 

راه ساده برای داشتن خواب سریع و راحت

برای درمان بی خوابی و سریع به خواب رفتن لیست کارهای روز بعد خود را تهیه کنید!
بله کاملا درست است ، به گزارش میرر دکترمیشل و تیمش در دانشگاه تکزاس 57 دختر و پسر را در رده سنی 19 تا30 سال مورد بررسی قرارداند و برای این مسئله آنها را به دوگروه تقسیم کردند که هر دو گروه طی این تحقیقات در آزمایشگاه می خوابیدند.
برای هر دو گروه لیست کارهایی مربوط به آنها نوشته شده بود ، برای گروه اول در مورد کارها و فعالیت هایی که قبلا کامل شده بود و برای گروه دوم  وظایفی که باید روز بعد انجام می دادند نوشته شده بود.
در پایان بررسی ها محققان پی بردند در جریان این تحقیقات گروه دوم بسیار زودتر از گروه اول به خواب می رفتند و حداکثر در 16 دقیقه به خواب عمیق می رسیدند و این در حقیقت مرتبط با لیست وظایف و کارهایی بود که برایشان نوشته شده بود. گروه اول لیستی از انجام شده ها را داشتند و گروه دوم لیستی از آنچه روز آینده باید انجام دهند و این نشان داد که ذهن بیشتر نگران وظایف آینده است و زمانی که لیستی از آنها تهیه می شود نظم ایجاد شده به ذهن و مغز آرامش می بخشد و فرد راحت تر به خواب خواهد رفت در حالیکه انجام این کار برای کارهایی که قبلا انجام شده است تاثیری نخواهد داشت.
محققان روانشناس می گویند نگرانی در مورد فعایت های آینده خوابیدن را دشوار می کند ، هرچه شرکت کنندگان لیست فعالیت هایشان را دقیق تر تنظیم کنند سریعتر خوابشان می برد.

خواب سریع و درمان بی خوابی در 16 دقیقه !

3.132
این مطلب مفید بود ؟2012
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک/ز.ن
وبگردی