کمر و گردن
یک فوق تخصص ستون فقرات، مفاصل و عضلات گفت: تزریق اپیدورال داخل ستون فقرات جز رایج ترین درمان های غیر جراحی کمر و گردن درد محسوب می شود.

درد کمر و گردنتان را با به کارگیری این روش در نطفه خفه کنید

یک فوق تخصص ستون فقرات، مفاصل و عضلات گفت:بیش از 85 درصد دردهای حاد کمر و گردن نیاز به جراحی ندارند و با انجام حرکات ورزشی خاص می توان مانع از عود مشکل شد.

وی اظهار داشت:افرادی که دچار کمر و گردن درد حاد و شدید می شوند در ابتدا نیاز نیست که به پزشک مراجعه کنند و تنها باید در سه روز اول از مسکن خوراکی یا پماد به صورت موضعی استفاده کنند ولی اگر پس از گذشت سه روز همچنان درد ادامه داشت باید نزد پزشک بروند و طبق نظر وی ابتدا دارو درمانی و سپس درمان فیزیکی بر روی آنها صورت بگیرد.
 
این فوق تخصص ستون فقرات، مفاصل و عضلات در خصوص روش های مختلف درمان فیزیکی عنوان کرد:درمان فیزیکی می تواند به وسیله دستگاه های مختلف مانند لیزر، مگنت و الکتریکال استیمولیشن انجام شود، همچنین انجام ورزش و تمرینات خاص احتمال ابتلای مجدد به کمر و گردن درد را کاهش می دهد.
کمرو گردن

دردکمر و گردن

 وی توصیه کرد:اگر دارو درمانی و درمان فیزیکی پس از گذشت سه ماه موثر واقع نشود، باید از درمان های دیگری به غیر از جراحی مانند تزریق کنار ریشه عصب که اصطلاحا به آن بلوک عصب گفته می شود، کمک گرفت.
 
ایشان همچنان افزود:در تزریق اپیدورال داروهایی به طور موضعی داخل ستون فقرات تزریق می شود که این کار با کمک دستگاه هایی مانند فلورسکوپی یا سونوگرافی انجام می شود.
 
وی تاکید کرد:جراحی بسته تنها در موارد محدودی به وسیله ایجاد سوراخ های کوچکی توسط دستگاه لاپاراسکوپ در داخل شکم یا آرتروسکوپ در درون مفصل انجام می شود و درون ستون فقرات برای رفع مشکل پارگی دیسک از دستگاه آندوسکوپ کمک گرفته می شود که این کار به وسیله تعداد کمی از پزشکان برجسته و مجرب این رشته قابل انجام است.
 
این فوق تخصص ستون فقرات، مفاصل و عضلات تصریح کرد:تزریق ناحیه ستون فقرات کنار ریشه عصب عضله دارای التهاب به تعداد یک تا حداکثر سه بار انجام می شود و پس از تزریق انجام تمرینات ورزشی به مدت 2 تا سه ماه و تغییر در نحوه سبک زندگی برای جلوگیری از عود مشکل ضروری است.
 
همچنین در خصوص سن شایع کمر و گردن درد یادآور شد:کمر درد بیشتر در سنین 30 تا 50 سالگی اتفاق می افتد، اما امروزه گردن درد به دلیل کار کردن زیاد با موبایل، رایانه و کارهای اداری و دفتری در سنین پایین تر از 30 سالگی مشاهده می شود و در دوران سالمندی تنگی های کانال نخاع جز مشکلات شایع ستون فقرات محسوب می شود.
 
وی یادآور شد:اگر بیمار دچار اختلال شدید نورولوژیک (درگیری عصب و عضله)، ضعف شدید یا بی اختیاری ادرار یا مدفوع باشد که به روش های ذکر شده پاسخ نداده باشد، در این صورت انجام جراحی ضروری است.

درد کمر و گردنتان را اینگونه به زانو درآورید

425
این مطلب مفید بود ؟205
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
برگرفته از باشگاه خبرنگاران-/ ر
برچسب : گردن درد
وبگردی