چاقی دور کمر
چاقی دور کمر مشکلی است که اغلب افراد از آن رنج می برند، برای درمان چاقی دور کمر چند روش وجود دارد که بسیار کاربردی و موثر است.

چگونه می توان اندازه دور کمر را کاهش داد و چاقی این بخش از بدن را درمان کرد؟!

حفظ و داشتن دور کمر مناسب اغلب سخت و کاری چالش برانگیز است با این حال، در نظر داشته باشید که اندازه زیاد در این منطقه خطرناک است. طبق اعلامیه بهداشت عمومی هاروارد، چربی شکم که به عنوان چربی viscerak معروف است، با عوارض جدی سلامتی مانند بیماری های قلبی عروقی، دیابت نوع 2 و سرطان سینه در زنان ارتباط دارد. اگر متوجه شدید که کمرتان به تدریج بزرگتر می شود، مهم است که اقدامی برای کاهش انجام دهید. کاهش موضعی، یا از دست دادن چربی یک منطقه خاص از بدن، امکان پذیر نیست ؛ کاهش کمر شامل پیگیری یک برنامه سالم و رژیم غذایی و تغییر چند شیوه زندگی است. در ادامه این بخش از تناسب اندام نمناک راه کارهای خوبی برای درمان چاقی دور کمر خواهیم داشت.

چند گام تا درمان چاقی کمر

گام 1:

نگاهی به رژیم غذایی خود بیندازید و تغییراتی را ایجاد کنید که به کاهش کل چربی بدن منجر شود.اگر وزن زیادی در قسمت میانه بدنتان دارید، احتمال دارد که کالری بیشتری را مصرف میکنید. هنگامی که کالری بیشتری مصرف می کنید، بدن شما چربی زیادی را ذخیره می کند. کاهش کالری خود را با کاهش مصرف غذاهای فست فود، شیرینی، سودا و سایر نوشیدنی های شیرین و کربوهیدرات های تصفیه شده مانند نان سفید، پاستا سفید و برنج سفید کاهش دهید.

 رفع چاقی دور کمر

گام2 برای درمان چاقی کمر :

پروتئین لخم، کربوهیدرات از منابع غذایی سالم و لبنیات کم چرب بخورید ؛ میوه های تازه و سبزیجات باید بیشتر میزان وعده های غذایی شما را تشکیل دهند، همراه با بخشی از پروتئین هایی از ماهی یا مرغ و دانه های کامل.سبزیجات غیر نشاسته ای مانند کاهو، فلفل، بروکلی، خیار و گوجه فرنگی را انتخاب کنید، زیرا آنها دارای کالری کمتری هستند و دارای آب و فیبر بالایی می باشند که به شما کمک می کند تا کالری کمتری مصرف کنید.

گام 3 برای درمان چاقی کمر :

انجام 30 تا 45 دقیقه تمرینات هوازی را در روزهای هفته قرار دهید و حداقل دو بار در هفته ورزش های مقاومتی انجام دهید.ورزش هوازی، مانند دویدن یا شنا، به شما کمک خواهد کرد که کالری اضافی بسوزانید، در حالی که تمرینات مقاومتی به شما کمک می کند توده عضلانی بسازید.عضلات کالری بیشتری برای خودشان نگه می دارند، بنابراین هرچه عضله خالص تری داشته باشید، میزان متابولیسم شما بالاتر خواهد بود.حتما تمام گروه های عضلانی اصلی - شانه ها، بازوها، پشت، شکم، سینه و پاها را هدف قرار دهید.

رفع چربی شکم و پهلو

گام 4 برای درمان چاقی کمر:

مقدار زیادی آب در روز بخورید، به خصوص قبل از غذا و زمانی که احساس میل به غذاهای با کالری بالا دارید.در مطالعه ای که در جولای 2008 در مجله انجمن تغذیه آمریکا منتشر شد، افرادی که اضافه وزن داشتند 16 اونس آب قبل از صبحانه مصرف کردند، 13 درصد کالری کمتری از غذا گرفتند تا نسبت به افرادی که آب نخوردند.علاوه بر این، افرادی که زیاد فکر می کنند گرسنه هستند، در واقع تشنه می باشند ، اگر هوس میان وعده کردید، ابتدا یک فنجان آب بنوشید و سپس میزان گرسنگی خود را دوباره ارزیابی کنید.

گام 5 برای درمان چاقی :

هفت تا نه ساعت خواب در شبانه روز و انجام اقدامات لازم برای کاهش میزان استرس خود انجام دهید. این باعث کاهش تولید کورتیزول بدن شما از سطوح استرس می شود که سطوح بالای آن با افزایش دور کمر همراه است ؛ هر شب زود به رختخواب خود بروید. می توانید تلویزیون را از اتاق خواب بیرون ببرید تا اینکه تا آخر برای تماشایش بیدار نمانید.همچنین مطمئن شوید که تشک راحتی دارید ؛ برای کاهش استرس، می توانید یوگا و یا مدیتیشن انجام دهید، یا اینکه به حمام آرام بخش بروید، به موسیقی آرامی گوش دهید و یا هر روز مجله بخوانید.

چربی کمر را چگونه آب کنیم؟

نکات درباره آب کردن شکم:

انجام حرکات بی پایان برای کاهش شکمتان خوب نیست و شما باید کل چربی بدن را قبل از اینکه بتوانید عضلات شکم خود را بسوزانید،انجام دهید.

تمرینات شکمی باید بخشی از برنامه تمرینی قدرتمندی بدنتان باشد، اما تنها به آب کردن شکم خود تکیه نکنید.

هشدارها در مورد چاقی کمر:

مصرف کالری خود را بیش از حد کاهش ندهید، زیرا این می تواند بدن را به حالت گرسنگی وارد کند.

هنگامی که این اتفاق بیفتد، می تواند سوخت و ساز بدن شما را کند کند و بدن چربی بیشتری را ذخیره می کند. کمتر از 1000 کالری در روز بخورید، مگر اینکه تحت نظارت پزشکی قرار بگیرید.

 

چند گام تا درمان کامل چاقی دور کمر

3.2104
این مطلب مفید بود ؟6737
منبع : بخش ورزش و تناسب اندام نمناک/ح.ب /ن
برچسب : لاغری شکم
وبگردی