راحت الحلقوم پرتقالی
راحت الحلقوم پرتقالی در مایکروفر جزو ساده ترین طرز تهیه های انواع شیرین های خانگی است که با مقداری شکر و پودر نارگیل و مواد لازم ساده دیگر تکمیل می شود.

آموزش مرحله به مرحله درست کردن راحت الحلقوم پرتقالی

مواد لازم برای راحت الحلقوم پرتقالی

  • آب سرد 2 و نیم فنجان
  • نشاسته ذرت سه چهارم فنجان + نصف فنجان برای پاشیدن روی راحت الحلقوم ها
  • شکر 3 فنجان
  • سیروپ ذرت یک چهارم فنجان
  • اسانس پرتقال 1 ق غ
  • رنگ خوراکی ژله ای پرتقالی 2 قطره
  • روغن جامد یا اسپری جدا کننده برای چرب کردن سینی
  • پودر شکر نصف فنجان
  • پودر میخک یک چهارم ق چ
راحت الحلقوم پرتقالی
 

طرز تهیه راحت الحلقوم پرتقالی در مایکروفر

نشاسته ی ذرت را در 3 مرحله به آب اضافه کرده هم بزنید تا کاملا حل شود هیچ گلوله ای باقی نماند . در صورت نیاز میتوانید از صافی رد کنید و گلوله های باقی مانده را با کمی از آب و نشاسته حل کنید و به مواد اضافه نمایید . آب و نشاسته را به مدت 2 دقیقه در مایکروفر بگذارید . هم بزنید و دوباره 2 – 3 دقیقه در مایکروفر بگذارید تا شروع به کدر شدن کند . دوباره برداشته هم بزنید . حین هم زدن باید رگه هایی سفید در آن نمایان شود .
شکر و سیروپ ذرت را اضافه کنید و 5 دقیقه دیگر در مایکروفر حرارت دهید . دوباره برداشته هم بزنید و 5 دقیقه دیگر در مایکروفر گذاشته و دوباره برداشته هم بزنید . در این مرحله مخلوط با ید غلیظ و نیمه شفاف شده باشد . دوباهر 5 دقیقه در مایکروفر حرارت دهید و سپس اسانس و رنگ خوراکی را با آن اضافه کرده هم بزنید تا یکدست شود .
 
دوباره 3 دقیقه در مایکروفر حرارت دهید و برداشته هم بزنید زمانی که موقع هم زدن مواد دور همزن بچسبند و گرد شوند نشان دهنده ی این است که به غلظت مناسب رسیده اند در غیر این صورت باید 1 دقیقه ی دیگر در مایکروفر بگذارید . میتوانید تکه ای کوچک از راحت الحلقوم را در ظرفی بگذارید تا خنک شود . بعد از خنک شدن باید بتوانید آن را برداشته و گرد کنید بدون این که ترک بخورد .
 
یک سینی 20 سانتی را کاملا چرب کنید یا اسپری بزنید و مواد راحت الحلقوم را در سینی بریزید و با قاشقی که پشتش را چرب کرده اید تا حد امکان راحت الحلقوم را صاف کنید و سپس چند ساعتی کناری بگذارید تا به دمای اتاق رسیده و سفت شوند . برای من تقریبا 2 ساعت طول کشید .
 
راحت الحلقوم که خودش را گرفت با یک چاقوی تیز برش بزنید . میتوانید راحت الحلقوم ها را داخل سینی برش بزنید یا این که روی سطحی که آرد ذرت پاشیده اید برگردانده و سپس برش بزنید . و سپس برگردانده طرف دیگرشان را هم مخلوط نصف فنجان نشاسته ذرت + نصف فنجان پودر شکر + پودر میخک بپاشید .
راحت الحلقوم پرتقالی

نکات تکمیلی در مورد راحت الحلقوم پرتقالی

راحت الحلقوم پرتقالی جزو دسرهای ایرانی میباشد
زمان آماده سازی مواد اولیه و مایحتاج آن حدودا 30دقیقه
و زمان پخت و انتظار آن در حدود 15دقیقه میباشد .
راحت الحلقوم پرتقالی را می توانید در وعده میان وعده - دسر - سرو کنید .
توجه نمایید مقدار مواد اولیه و دستور تهیه برای 12 نفر مناسب میباشد .

طرز تهیه راحت الحلقوم پرتقالی در مایکروفر

4.520
این مطلب مفید بود ؟182
وبگردی