زیبایی واژن
خیلی از عوامل موجب زشتی و شل شدن واژن می شوند برای رفع این مشکل و دادن زیبایی به واژن از ورزش و طب سنتی کمک بگیرید که معجزه می کنند.

راه و روش های زیبایی واژن بدون جراحی و هزینه

با افزایش سن ، اندام های زنانه نیز تغییر پیدا می کند و این مناطق شروع به از دست دادن حجم می کنند. چربی لب بیرونی و تپه ونوس (بافت چربی بالای لب ها) از بین می رود و پوشش واژن نازک می شود و جریان خون آن کاهش یافته و ماهیچه های کف لگن هم تضعیف می شوند. به همین دلیل اعتماد بنفس برای برقراری رابطه زناشویی کاهش یافته و فرد تمایلی به برقراری رابطه نشان نمی دهد.

بسیاری از خانم ها برای حل این مشکلات و زیبایی واژن به سراغ جراحی ها و روش های دارویی می روند اما همیشه جراحی و صرف هزینه گزاف چاره کار نیست و شما می توانید با انجام برخی کارها این عضو بدن تان را جوان و سالم نگهدارید. در این بخش از سلامت نمناک راه و روش های زیبایی واژن بدون جراحی را برایتان آورده ایم.

تقویت عضلات واژن

علل شل شدن عضلات واژن

• زایمان

• چاقی

• ورزش های شدید

• عطسه و سرفه مداوم

• یبوست مزمن

• یائسگی

• زخم مزمن در لگن

• جراحی زنان

علت اویزان شدن واژن

برای حفظ زیبایی واژن و درمان آویزان شدن واژن چه کنیم؟

مواد پاک کننده ملایم استفاده کنید

شستشوی مدام لب های واژن با صابون های تند باعث تحریک بافت لب و خشکی آن می شود پس شستشوی مداوم واژن کارغیرضروری است به خصوص وقتی پوست شما خشک باشد .

تاثیر کاهش وزن بر زیبایی واژن

حفظ وزن اهمیت زیادی دارد . اگر به صورت مداوم لاغر یا چاق می شوید و وزنتان دچار نوسان است ، واژن تان تغییرخواهد کرد و این ناحیه بیشتر دچار کشش می شود. اگر چاق هستید و می خواهید لاغر شوید باید بدانید که ممکن است چربی ناحیه بالای لب ها و خود ناحیه تناسلی برنگردد. اگر شما لاغر باشید با افزایش سن بخش خصوصی بدن تان نیز لاغر می شود .

مراقب عضلات باشید

کیفیت رابطه جنسی به تنگ بودن واژن بستگی دارد . هرچه واژن تنگ تر باشد، رابطه جنسی بهتر خواهد بود. ورزش کگل برای خانم ها بسیار مفید می باشد. عضلات کف لگن تان را برای 5 ثانیه نگهدارید و سپس رها کنید و این کار را 100 بار و سه بار در روز انجام دهید. هنگام رابطه جنسی بخشی از آن را انجام دهید.

ورزش کنید

یک راه بسیار کارآمد برای حفظ کف لگن نشستن 15 دقیقه بر روی توپ های سوئیسی است . برای تمرین بیشتر ماهیچه های واژن بهتر است 15 دقیقه در روز روی توپ های سوئیسی بنشینید. این کار بدون انجام فشار تنها نیروهای ماهیچه های کف لگن را منقبض می کند.

نشستن روی توپ

فایده رابطه جنسی بر زیبایی واژن

برقراری رابطه جنسی سبب افزایش خون در منطقه واژن خواهد شد و همین امربر زیبایی واژن تاثیر دارد . در صورت عدم برقراری رابطه جنسی جریان خون در این منطقه افزایش نمی یابد و بافت و عضلات این ناحیه تغییر می کند.

جریان خون برای ایجاد لذت جنسی نیز اهمیت دارد که با افزایش سن به تدریج آن را از دست می دهید. در بخش قبلی سلامت جنسی نمناک هم گفته شد که مایع منی به دلیل وجود هورمون ها، اسیدهای چرب و ترکیبات ضد التهابی اثر ضد پیری دارد اما در صورتی که نگران بارداری نباشید .

دوچرخه سواری طولانی نکنید

اگر فرم واژن طوری باشد که لب های بیرون بزرگ باشد ، دوچرخه سواری نکنید زیرا اصطکاک مداوم بدن با صندلی می تواند باعث کشش لب ها شود.

استفاده از روغن مازو 

روغن مازو دارای خواص منقبض کنندگی بالایی است و شما میتوانید با استفاده از آن به روز های جوانی خود باز گردید .

استفاده از ژل آلوئه ورا 

بهترین و طبیعی ترین ژل برای زیبایی و تنگ شدن واژن ژل آلوئه وراست ؛ این ماده از افتادگی عضلات و موجب تنگ شدن واژن می شود پس مقداری ژل آلوئه ورا را تهیه کنید و برای بهره مند شدن از خواص آن به واژن بمالید.

ژل آلوئه ورا

مصرف ماست

اگر به دنبال سلامت واژن هستید ماست مصرف کنید زیرا این ماده غذایی با تامین باکتری های فعال مورد نیاز برای سلامت واژن مانع بروز عفونت میشود .

تمرینات یوگا 

برای تقویت دیواره واژن و عضلات لگن انجام حرکات آرام یوگا بسیار مفید است بنابراین در خانه حرکات یوگا را انجام دهید.

جدیدترین روش زیبایی واژن بدون جراحی بدون هزینه بالا

4.1433
این مطلب مفید بود ؟35380
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک /ن /آ
وبگردی